Портативна зарядна станція та класичний павербанк — пристрої одного класу, використовуються вони для заряджання зовнішніх пристроїв за відсутності доступу до електромережі. У разі перебоїв з подачею електрики, заряджений зовнішній акумулятор допоможе вам не випасти з життя навіть у разі блекауту - ви завжди будете на зв'язку; зможете користуватися гаджетом, незалежно від наявності поруч розетки.
Від повербанку в будь-який момент ви зможете зарядити смартфон, бездротові навушники або відеореєстратор в машину, а від зарядної станції - запитати ноутбук або навіть підключити побутовий електроприлад типу електричного чайника. У сучасних реаліях сфера застосування портативних зарядних пристроїв поширюється також на дрони, тепловізори та інші товари військового призначення.
Мобільні зарядні пристрої — їх особливості та переваги
Головним компонентом будь-якого зовнішнього зарядного пристрою є акумуляторна батарея. Принципової різниці між повербанком і зарядною станцією немає — з точки зору споживача вони відрізняються ємністю АКБ, габаритами/масою та набором опцій.
- Повербанки. Цей клас зарядних пристроїв давно і добре відомий користувачам гаджетів - їх традиційно використовують для заряджання мобільних девайсів невеликої потужності. Основна деталь конструкції будь-якого павербанка - акумуляторна батарея, саме від неї залежить ємність девайсу (10000...50000 mAh) та маса всього зарядного пристрою (від 0,2 до 0,5...0,7 кг). Традиційно пауербанк має гнізда для підключення USB та Type-C роз'ємів — через ці порти можна і заряджати АКБ, і підключати зовнішній пристрій на підзарядку.
- Зарядні станції більш підходять для стаціонарного застосування - вони досить об'ємні та важкі (2 кг і більше). Конструктивно зарядні станції відрізняються наявністю вбудованого інвертора – на корпусі пристрою є гніздо євророзетки; для підключення пристроїв, що працюють від мережі 220В/50Гц. Це крім портів під USB та Type-C, а також роз'ємів для штирьових конекторів. Зарядні станції для дому можна використовувати універсально - заряджати гаджети, підключати побутові електроустрою та інші акумулятори. Передбачено і економний LED ліхтар на випадок блекауту. Мобільні зарядні станції відмінно підходять для використання вдома та на дачі, в невеликому офісі або кафе/магазині, такий зовнішній акумулятор добре взяти з собою в машину в тривалу подорож.
Користуватися зовнішнім акумулятором легко і просто — достатньо через кабель підключити гаджет, що вимагає зарядки. Для підключення електричного пристрою до зарядної станції треба включити інвертор і через євророзетку підключити ноутбук чи іншу побутову техніку. Рівень заряду АКБ можна контролювати за допомогою цифрового табло або індикаторних лампочок на корпусі пристрою, тому ви завжди зможете підтримувати заряд на потрібному рівні, щоб на випадок відключення електроенергії не випасти з життя. Місткості батареї зарядної станції вистачить навіть із мінімальними незручностями пережити блекаут — як мінімум зв'язок, інтернет та світло в будинку ви собі забезпечите.
Сучасні повербанки та зарядні станції підтримують опцію швидка зарядка; що приблизно в 3 рази значно прискорює процес зарядки АКБ великої ємності (не потрібно чекати годинами). Цінуються мобільні зарядні пристрої за тривалий ресурс експлуатації батарей - до 1000 циклів і більше.
Екологічність та електробезпека у побуті — також дуже важлива перевага пристроїв power bank та зарядних станцій. Зовнішні акумулятори можна безпечно використовувати в побуті та для бізнесу, потрібно лише правильно вибрати зарядний пристрій для вашого конкретного випадку.
Як вибрати повербанк або зарядну станцію
Щоб забезпечити роботу гаджетів чи інших електроприладів без підключення до електромережі, вам знадобиться зовнішній акумулятор – powerbank чи зарядна станція. До вибору зарядного пристрою підходять індивідуально, враховують потреби — для чого вам потрібно зарядний пристрій, які девайси збираєтеся підключати і скільки разів заряджати плануєте.
Для підзарядки телефонів, смарт годинників, блютуз навушників тощо мобільних гаджетів відмінно підійдуть повербанки. Невеликі зарядні пристрої важать небагато (300...500 г) - їх можна покласти в сумку або на рюкзак. Щоб просто 1-2 рази підзарядити телефон у дорозі, достатньо буде повірка на 10000 мАг, при ємності АКБ 20000 мАч і більше можна заряджати кілька гаджетів, у тому числі підключати планшети, слаботочну апаратуру — відеоспостереження, сигналізацію та ін.
Саме powerbank заряджають від мережі, також для цього використовують зарядні станції. Є навіть моделі повербанків із вбудованою сонячною панеллю, що дуже зручно у дорожніх умовах. Для контролю рівня заряду панелі є цифрове табло або індикаторні лампочки. Є також моделі з led ліхтариком. При виборі паверу дивляться на тип (Type-C, USB) та кількість портів, щоб вони відповідали гаджетам.
Підзаряджання ноутбука в умовах блекауту - справжня проблема. Навіть найпотужніший павербенк цієї мети непридатний, оскільки на виході дає постійний струм. Для вирішення проблеми використовують зарядні станції для ноутбуків – при включенні інвертора цей автономний зарядний пристрій дає змінний струм із параметрами стандартної силової мережі (220В/50Гц). Власникам персональних комп'ютерів зарядна станція також підійде для підживлення ПК, як мінімум треба використовувати джерела безперебійного живлення, щоб у разі відключення електрики убезпечити себе від втрати даних. Ноутбук, ПК або інший пристрій до зарядної станції підключається через роз'єм євророзетки;.
Окрім такого типу підключення є стандартні порти Type-C, USB (зазвичай 2), автомобільний вихід для підключення акумулятора. Сучасні моделі зарядних станцій також мають опцію бездротової зарядки; — підтримують технологію підвищеної потужності струму, що надходить на смартфон або інший гаджет.
Рівень заряду портативної електростанції можна контролювати за цифровим табло. Саму станцію на зарядку підключати можна в розетку до електромережі або використовувати наприклад сонячні електростанції - відмінний варіант для заряджання будь-якого зовнішнього акумулятора при відключенні подачі електрики. Для безпечного користування мобільним зарядним пристроєм передбачена опція захист від короткого замикання. У масштабах квартири для цієї ж мети слід використовувати стабілізатори напруги - вони убезпечать побутову техніку від критичних коливань напруги в мережі (звичайна справа після аварійного відключення).
Повербені, зарядні станції — найнеобхідніші товари для блекауту ви можете вибрати в каталозі Led-Story. Наш спеціаліст допоможе вам підібрати найкращий варіант мобільного зарядного пристрою для дому/офісу, на дачу або в дорогу.