Трекові світильники – це нове покоління освітлювальних пристроїв, просто знахідка для світлодизайнерів. На відміну від традиційних стаціонарних освітлювальних приладів, трекові світильники можуть легко ковзати/переміщатися вздовж направляючих. Використання трекових систем дозволяє легко зонувати приміщення, створювати світлові акценти і навпаки – щось приховувати поза зоною локального підсвічування. Ви можете моделювати схему освітлення без додаткових монтажних робіт. Підійде цей сучасний спосіб освітлення для житлової кімнати та офісу, для магазину та виставкового залу – скрізь, де можна виграшно використовувати спрямоване підсвічування.
Що собою являють трекові LED світильники
Конструктивно трековий лед світильник у комплексі є системою високої функціональності – оскільки дозволяє одним порухом змінювати розташування джерел світіння та спрямованість світлового потоку. Якщо залишити осторонь індивідуальні особливості кожного з різновидів цих приладів, можна узагальнити – складається світлодіодний трековий світильник з таких частин:
- Трек – несуча частина конструкції з розташованими всередині електропроводами.
- LED світильники – одне або декілька регульованих джерел світла, трекові лампи підключені до струмопроводу за допомогою ковзних контактів.
- Драйвер – джерело живлення, до якого підключені струмопровідні кабелі.
Кріплення. Сортамент його залежить від конструкції конкретної моделі трекового світильника – може включати штанги, підвіси, троси, кронштейни, заглушки тощо.
До однієї шини можна підключити різні за конструкцією та потужністю трекові світильники – причому підібрати до них LED лампи необхідної яскравості, колірної температури та потужності.
Особливості та переваги трекових світильників
Трековим освітлювальним системам безсумнівно властиві й всі переваги світлодіодної техніки – висока енергоефективність, тривалий ресурс роботи, стійкість до перепадів температур, екологічна та пожежна безпека. Все це зрозуміло – адже в трекових світильниках використовуються LED-лампи.
Але трекові світильники мають й індивідуальні особливості, саме завдяки яким цей клас освітлювальних приладів стає все більш популярним. Жоден інший світильник не може забезпечити такий широкий спектр можливостей:
- Безліч варіантів компонування. Трекову систему освітлення можна встановити практично на будь-якій поверхні (на стіну також). При необхідності світильники можна прибрати/додати – експериментувати з формою, розмірами, дизайном підключених до треку LED світильників, а також з їх кількістю.
- Зміна картини освітлення. Кожен із світильників у системі оснащений як мінімум поворотним механізмом, як варіант – ще й тросом для регулювання висоти. В результаті прожектори можуть повертатися у будь-якому напрямку на всі 360 градусів, підніматися/опускатися на потрібну висоту – світловий потік можна сконцентрувати/направити на конкретний об'єкт або створити комфортне освітлення у приміщенні.
- Ультрамодний дизайн. Завдяки використанню трекових світильників практично будь-яке приміщення можна оформити сучасно. Лаконічна форма світильників і строга геометрія шинопроводу ідеально вписується в «лофт», «хай-тек» і навіть популярний зараз «східний стиль». Дизайн трекових джерел світла можна підібрати і для класики, і для футуристичного стилю – для будь-якого інтер'єрного рішення.
Правда ж чудово! І все це поєднується зі зручністю користування.
Різновиди трекових LED світильників
До перерахованих вище переваг можна сміливо додати різноманітність – можна вибрати трекову систему освітлення під найрізноманітніший запит споживача:
- Із вбудованими світлодіодами або змінними лампами. Можна використовувати будь-які типи ламп, які підходять по цоколю – за бажання також завжди зможете змінити яскравість і колірну температуру світіння.
- З різною кількістю джерел світла – до шинопроводу може бути підключений як 1 світильник, так і декілька (до 10 зазвичай).
- за потужністю – трекову систему вибирають відповідно до сумарної потужності підключених лед приладів світіння + запас потужності приблизно 20 % про всяк випадок.
- За температурою світіння вибирають трекові світильники із вбудованими світлодіодами – від «теплого білого» (2700-3500 к) до «холодного білого» (6000-6500 К). Залежить все від призначення підсвічування.
- По типу монтажу – бувають накладної або вбудованої конструкції. В окрему групу виділяють накладні світильники на гнучкому струмопроводі – так звані «струнні». Компактні, міцні та легкі трекові системи можна встановлювати практично на будь-яку поверхню в приміщенні – на стелі (у тому числі натяжні та підвісні), на підлогу, стіни та перегородки з гіпсокартону.
Як підібрати трекові світильники?
Промисловість випускає трекові системи у найрізноманітнішому виконанні, під будь-який смак та можливості. Однак, існує певна послідовність – такий собі «чек-ліст» правильного вибору.
- Тип приміщення. Для освітлення квартири або офісу трекові світильники відрізняються технічним рішенням. Так для зонування квартири-студії або для маленької за розміром кухні найкраще підійдуть струнні трекові світильники з їх малою вагою та можливістю регулювання висоти. Для освітлення робочого кабінету або для офісу вибирайте моделі з фіксаторами – для створення робочої обстановки необхідно організувати правильне направлене освітлення робочого місця.
- Площа приміщення. Від розмірів кімнати чи великого виставкового залу залежить вибір конструкції трекової системи, а саме шинопроводу. Стандартна довжина треку може становити від 1 до 3 м залежно від моделі – за потреби профіль можна порізати на відрізки потрібної довжини або наростити встик під час монтажу. Враховується також і висота стелі – в цьому випадку слід звернути увагу на габарити самого світильника або вибирати варіант із регулюванням висоти.
- Дизайн. Для оформлення приміщення в потрібному стилі, можна вибирати світильник не тільки орієнтуючись на його вигляд, але й за колірним оформленням. Найчастіше промисловість випускає світильники, шинопроводи та елементи монтажу білого та чорного забарвлення. Вибирають їх під колір стелі (білий) або навпаки – контрастно, відповідно до задуму дизайнера.
Дотримуючись цих принципів можна скомпонувати трекову систему для монтажу освітлення в приміщеннях різного призначення:
- Житловий будинок або квартира – для основного освітлення та для розбивки приміщення на функціональні зони. Кухню можна розділити умовно на обідню та робочу зони, житлову кімнату – на зону відпочинку та умовний «робочий кабінет».
- Кафе, бар – локальне підсвічування стійки та столиків для клієнтів.
- Торговий зал магазину, виставка, музей – спрямоване підсвічування конкретного об'єкту, найчастіше світлом певної колірної температури.
Переваги покупки на сайті led-story.ua
Інтернет магазин Led Story пропонує за недорогою ціною купити трековий світильник для підключення вдома чи для вашого бізнес-проекту. Ознайомитись з асортиментом та вибрати відповідну модель ви можете в каталозі, використовуючи фільтри по вартості та характеристикам. Якщо буде важко визначитися з товаром, звертайтесь до чергового консультанта на сайті. Наш спеціаліст чудово знає продукцію – ви абсолютно безкоштовно отримаєте професійну консультацію щодо вибору світильника та комплектації, при необхідності – зорієнтує за зручним способом оплати та доставки.
Вам залишиться тільки замовити трекові світильники в потрібній кількості в роздріб або гуртом – заявки залишайте онлайн на сайті або телефоном. Зручні форми оплати – з картки для приватних осіб або з розрахункового рахунку для бізнесу. Покупці з Харкова можуть не витрачати гроші на доставку – ви можете забрати замовлення зі складу самовивозом у будь-який зручний час. Замовлення відправляємо поштою в Київ, Черкаси, Суми, Житомир та інші міста.України.