
Давно помічено, що для повноцінного розвитку рослинам необхідне світло. З цієї причини, кімнатні квіти встановлюють поблизу вікон, а теплиці і оранжереї виготовляють з матеріалів, які добре пропускають сонячне світло. Але в зимовий час важко дотримуватися режиму освітлення, покладаючись тільки на сонці. Доводиться використовувати штучне освітлення. Воно продовжує світловий день, сприяє різним біохімічним процесам в листі, стимулює цвітіння і формування плодів рослини. В якості додаткового підсвічування застосовуються лампи для рослин (фітолампи).
Для організації ефективного освітлення в промислових теплицях застосовується ціла система фітоламп. Для максимального комфорту рослин світло повинне бути якісно підібране і збалансоване. Світло від фітоламп не біле, а фіолетово-рожеве. Для сприйняття людським оком це неприємно, а рослини при такому світлі розвиваються набагато краще.
До основних переваг світлодіодів для рослин належать:
- невисокі енерговитрати;
- тривалість експлуатації;
- відсутність нагрівання лампи, тому лампи не пошкоджують рослини і не пересушують ґрунт;
- експлуатація в умовах високої вологості;
- забезпечення рослин необхідними променями;
- простота монтажу та обслуговування;
- універсальність (використовуються різні світлодіоди для різних видів рослин на різній стадії вегетації);
- екологічність (відсутні шкідливі сполуки).
Щоб підібрати для рослин оптимальне освітлення, необхідно враховувати співвідношення розмірів і потужності фітоламп з габаритами насаджень. Для освітлення кімнатних рослин досить встановити невеликі фітосвітильники, на великих площах можна застосовувати фітопрожектори, а на підвіконнях зручно закріпити лампи для рослин лінійні.
Використання світлодіодних фітоламп вважається найкращим підсвічуванням рослин у місцях, де недостатньо природного освітлення. З їх допомогою стало можливим вирощувати квіти і отримувати врожай цілий рік.