Керування освітленням поєднує цілий клас електротехнічних виробів, які використовуються для контролю та регулювання роботи освітлювальних приладів. Для організації освітлення в окремій кімнаті, квартирі або житловому будинку пристрої керування світлом можуть використовуватися окремо або об'єднані в цілу систему «розумний будинок». Не лише побутові споживачі, а й власники бізнесу зацікавлені у правильній організації та оптимізації освітлення офісів, кафе/магазинів, інших комерційних та промислових об'єктів.
Без пристроїв керування та автоматизації освітлення у сучасному житті важко обійтися. Завдяки застосуванню пристроїв керування, ви можете максимально використовувати потенціал освітлювальної системи, а саме:
Забезпечити необхідну кількість світла у приміщенні.
Підвищити рівень комфорту користувачів – і мешканців, і гостей вдома.
Економити споживання електроенергії за рахунок ефективної та оптимізованої її витрати.
Створювати світлодизайн за обставинами та настроєм.
Підвищити рівень безпеки, що є особливо актуальним для житлового сектора: автоматичне включення світла в різних частинах будинку дозволяє створити видимість присутності мешканців.
Сучасні пристрої керування світлом надають широкі можливості в організації освітлення – не тільки автоматично вмикати/вимикати світильники, а й задавати сценарії з певними параметрами світлового потоку.
Пристрої керування освітленням – які вони бувають і де використовуються
Використання LED світильників вже саме собою дає істотну економію на статті «освітлення» – за рахунок високої енергоефективності світлодіодів. Підключення ЛЕД ламп через пристрої керування додатково дозволяє якнайкраще оптимізувати систему освітлення під індивідуальні потреби та запити. Для організації керування світлом використовуються електротехнічні пристрої різного ступеня складності – від найпростіших клавішних вимикачів до сучасної «розумної» техніки.
Ручне керування
Найпростіший тип пристроїв керування світлом – клавішні вимикачі. Цей універсальний пристрій використовується практично з часів винаходу лампи розжарювання. Через такий вимикач зазвичай приєднують стельові люстри та інші світильники основного освітлення – наприклад, світлодіодні панелі чи лінійні світильники. Сам вимикач зазвичай встановлюють на стіні біля входу до приміщення. На переносних лампах або світильниках допоміжного освітлення для зручності користування найпростіші ручні вимикачі зазвичай інтегрують у корпус освітлювального пристрою.
Сучасні моделі клавішних вимикачів розраховані на підключення до LED ламп з опцією димерування - на корпусі є поворотний або сенсорний регулятор робочого струму, що подається на світильник. Дуже зручно – можна посилити чи зменшити інтенсивність світлового потоку залежно від рівня природного освітлення чи з власних бажань.
Дистанційне керування
Вмикати/вимикати стельові світильники, кліматичну техніку (кондиціонери або прилади обігріву) можна на відстані – для цього існує дистанційне керування через кнопки пульта або за допомогою спеціального програмного забезпечення.
Для керування освітленням на пульті керування є відповідні кнопки, зв'язок з ЛЕД світильником здійснюється через інфрачервоні промені або радіохвилі. Сигнал від пульта «зчитує» контролер світильника і виконує відповідну команду – вмикає/вимикає світло або змінює параметри світіння.
Є ще більш «просунутий» клас пристроїв керування світлодіодним освітленням - контролери світильників розраховані на інтеграцію з мобільним пристроєм або ПК. Для управління світлом на відстані використовують спеціальні мобільні програми або комп'ютерні програми - зі смартфона або ноутбука Ви можете вмикати/вимикати освітлення в будь-якій кімнаті або навіть керувати вуличним освітленням біля будинку.
Таймери та сенсори
Використання таймерів дозволяє вмикати або вимикати освітлення за певним графіком. Такий варіант управління світлом часто використовується в теплицях і для освітлення акваріумів - чергування яскравого "денного" світла та "ночі" має вирішальне значення для біоритмів рослин. Таймери бувають різної складності налаштувань - від простих добових розеткових з механічним реле до програмованих на тиждень з точним налаштуванням електроніки.
Для оптимізації освітлення у прохідних зонах (коридор, сходи) широко використовуються датчики руху. Це чудова заміна кнопковим вимикачам: світло горить, коли потрібно, - ІЧ сенсор датчика реагує на присутність людини. Датчики руху також використовуються для організації вуличного освітлення – підсвічування шляху до будинку та освітлення вхідної групи підключено через сенсор руху, щоб овітлювати дорогу до будинку та ґанок тільки при появі людини в зоні реагування.
Інтелектуальні системи керування
Автоматизовані «розумні» зсистеми керування об'єднують всі перелічені види автоматики в одне ціле - взаємопов'язано функціонують датчики (рухи, освітленості, присутності), контролери та виконавчі пристрої. Всі панелі керування та прилади системи «розумний будинок» об'єднані в одну мережу – люстри основного освітлення та декоративне підсвічування у вигляді світлодіодних стрічок, у цей же ланцюг можна підключити і світломузику.
Контролери зон освітлення можна налаштувати під потрібний світловий сценарій - команди надходитимуть автоматично від таймерів/сенсорів, по радіосигналу або взагалі реагуватимуть на голос на кшталт команди «Окей, Google».
Установка розумного освітлення у вашому будинку дозволяє не тільки заощаджувати електроенергію, але й зробити ваше життя зручнішим і безпечнішим в усіх відношеннях. Інвестиції в систему керування освітленням завжди приносять користь.
Як вибрати систему керування освітленням
Сучасний ринок пропонує широке розмаїття приладів для керування освітленням – можна вибрати відповідний пристрій під різні умови експлуатації, переваги споживача та будь-який бюджет. Незалежно від сфери застосування є загальний алгоритм вибору системи управління світлом – потрібно розглянути певні аспекти освітлення:
Потреби. Якщо вам потрібно освітлювати всю квартиру, вас може зацікавити система «розумний будинок». Для окремого світильника цілком достатньо керування з пульта ДК або взагалі включення через кнопковий вимикач.
Функціональність. Вас цікавить можливість дистанційного керування, автоматизація сценаріїв освітлення, налаштування яскравості та кольору, датчики руху та освітленості – відповідні опції треба шукати в характеристиках пристрою керування.
Тип системи. Дротові (кнопкові вимикачі, димери ручного регулювання, панелі управління) – надійні та стійкі пристрої, встановлюють їх на стадії ремонту. Бездротові системи (радіокерування освітленням або з використанням Wi-Fi, Bluetooth або ІЧ хвиль) зручні для швидкого монтажу, а також для розширення систем управління світлом.
Інтерфейс та керування. Фізичні контролери використовують ручне керування – пульти дистанційного керування, настінні панелі та звичайні вимикачі. Управління зі смартфона/планшета здійснюється через спеціальні мобільні програми (віртуальний замінник ДК).
Оцініть можливості інтеграції та сумісності пристроїв із тими, що ви вже використовуєте. Якщо ви ще не визначилися з конфігурацією автоматики, почніть із простої системи, щоб поступово додавати до неї функції за необхідності. Щоб врахувати всі технічні нюанси в організації керування освітленням, не буде зайвим проконсультуватися у професіоналів перед придбанням складної техніки.
Чому пристрої керування освітленням найкраще купувати в інтернет-магазині Led-Story
Пропонуємо пристрої керування освітленням купити собі додому чи для бізнесу – в офіс, кафе/магазин чи виробництво. У каталозі Лед Сторі ви можете вибрати таку систему керування освітленням, яка повністю відповідатиме вашим потребам, забезпечить зручність проживання та щоденний комфорт. Ми любимо та цінуємо наших клієнтів – Led-Story пропонує вам тільки найкраще:
Асортименти. У нас ви знайдете все необхідне для керування освітленням – від звичайного вимикача до систем керування та аксесуарів до них.
Якість. У нашому каталозі лише високоякісні товари від відомих брендів світлодіодної техніки – всі товари сертифіковані, на них розповсюджується сервісне обслуговування.
Конкурентні ціни. Завдяки оптимальному співвідношенню «ціна/якість», наші товари доступні широкому колу покупців.
Гарантія. На всі вироби з каталогу ми надаємо розширену гарантію – що дає відчуття впевненості у покупці.
Ми цінуємо кожного покупця та прагнемо надати максимально якісне обслуговування на всіх етапах взаємодії. Це для вас у режимі 24/7 працює технічна підтримка – живий чат або телефонна консультація.
Якщо вам додому або для бізнесу потрібні пристрої керування освітленням, переходьте до каталогу та вибирайте підходящий варіант. Не пропустіть можливість зробити свій будинок більш комфортним та енергоефективним. Довіртеся команді Лед Сторі та отримайте все найкраще для керування освітленням!