Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

Реле напруги

Реле напруги

Для захисту побутових та промислових електроприладів від перепадів параметрів мережі широко використовуються реле контролю напруги. Ці пристрої є бар'єром для аномальних стрибків напруги в точці підключення холодильника, телевізора, ПК або іншого приладу побутової техніки. Критичні стрибки параметрів змінного струму трапляються з різних причин – зношений стан електромережі, включення/відключення потужного пристрою та інші. У наших реаліях основний ризик несуть відключення електропостачання – неважливо, планові чи аварійні, вони однаково небезпечні для електроприладів. 

Залежно від типу підключених пристроїв небезпека представляє як аномально низьку напругу, так і її різке збільшення:

  • Електродвигуни, насоси, пральні машини при падінні напруги споживають більше струму, що нерідко викликає перегорання обмотки.

  • ТБ, комп'ютери та інша чутлива електроніка – при підвищеній напрузі можуть взагалі стати причиною пожежі.

  • Охоронні системи також чуйно реагують на перепади напруги. Крім повного виходу з ладу, хибне спрацьовування сигналізації - найлегший варіант.

І оскільки на причини стрибків напруги ми ніяк не можемо впливати, то треба якось убезпечити побутові електроприлади від небажаних наслідків. Ось чому для захисту від перепадів напруги електроустаткування житлового будинку, квартири чи офісу рекомендується купити реле напруги, щоб потім не витрачатися на ремонт дорогої техніки або придбання нової.

Що являють собою реле напруги і які вони бувають 

Пристрій для контролю параметрів електричної мережі підключається або відразу після лічильника – у щиток, реле напруги в розетку – безпосередньо перед електроприладом. Принцип дії РКН ґрунтується на порівнянні реального значення напруги з тим, що ви самі задали в налаштуваннях або встановлено за умовчанням. Якщо параметри мережі випадають із заданого інтервалу, реле розмикає електричний ланцюг – спрацьовує в режимі відсікача. Після відновлення робочих параметрів напруги (після певного часового інтервалу) мікроконтролер відсікача дає команду на підключення приладу до мережі та подальшої його роботи в безпечних умовах.

Асортимент пристроїв РКН дуже неоднорідний – класифікація ґрунтується на відмінностях у конструкції реле та користувальницьких характеристиках. 

За типом застосування

Основна градація напруги реле з точки зору споживача. В основу класифікації покладено тип електричної мережі, що використовується – 220В або 380В:

  • Однофазні РКН. Використовуються для підключення до АС 220V/50Hz. більшості побутових електроприладів та гаджетів, які ми вдома включаємо в розетку. 

  • Трифазні РКН. Такі реле додатково контролюють «перекіс» фаз, спрацьовують на відсікання, коли одна з фаз пропадає. Через трифазні реле підключають потужне обладнання - котли, сауни та ін.

Є також реле напруги з регульованими параметрами. Такі пристрої не лише контролюють напругу, а й дають можливість налаштувати певні параметри роботи – забезпечують максимальну гнучкість налаштувань та адаптацію під конкретні умови.

За способом підключення

Варіанти інтеграції РКН залежать від конструкції реле – «розеткові» та «щитові». Вони різняться навіть зовні. 

  • Реле напруги в розетку використовуються для захисту одного електроприладу. Популярні у споживачів, оскільки не вимагають спеціального монтажу – підключаєш РКН у розетку, а прилад (наприклад, холодильник) у відповідне гніздо на корпусі реле. 

  • Реле для встановлення на DIN-рейку в електрошафу. Встановлюється такий пристрій одразу після електролічильника. «Щитове» реле потребує спеціального монтажу, але згодом контролює та захищає всю підключену в приміщенні техніку.

На ринку можна знайти також реле-подовжувач – модифікація розеткового реле. Цей варіант розрахований на підключення до однієї розетки до трьох малопотужних приладів.

Відмінності типу управління 

Усередині кожної лінійки РКН є відмінності за схемою управління/підключення, виконання та ін. споживчим характеристикам. У каталозі на сайті ці ознаки зазвичай згруповані за фільтрами.

  • Механічне керування. Проста та надійна конструкція РКН: для замикання/розмикання ланцюга використовуються контактори та реле – електромеханічні компоненти. 

  • Електронне керування. За моніторинг параметрів мережі та керування підключеним пристроєм відповідають мікропроцесори та інші електронні компоненти. Такі РКН відрізняються точністю та гнучкістю налаштувань. Зазвичай оснащені цифровим інтерфейсом – РК індикація, кнопки налаштування. Мають вони меншу вагу та розмір у порівнянні з механічними реле, але й коштують дорожче за механічні аналоги. 

Загалом же всі плюси використання реле контролю напруги можна об'єднати в загальний товарної групи список переваг:

  • Максимальний захист техніки від шкідливого впливу перепадів напруги у мережі.

  • Мінімальна ціна цього захисту для покупця - ціна РКН не йде в жодне порівняння з вартістю дорогого електротехнічного обладнання, яке може згоріти від стрибка напруги в мережі.

  • Прості правила підключення та експлуатації. Найчастіше реле просто треба включити в розетку і через нього підключити вашу техніку.

  • Безпека конструкції РКН. Мало того, що корпус відсікача виготовлений із спеціального негорючого пластику, деякі моделі реле оснащені спеціальним термодатчиком.

Якщо ви бажаєте встановити реле, яке можна ідеально підігнати під ваші запити, варто звернути увагу на професійний варіант РКН, де є ширший вибір налаштувань – можна налаштувати реакцію відсікача на окремі види несправностей мережі, максимальний струм та ін. Для застосування будинку в побуті або для вашого бізнесу завжди можна вибрати пристрій із відповідними характеристиками. 

Реле напруги: як вибрати оптимальний варіант

Електротехнічна промисловість випускає реле напруги у широкому асортименті – для різних сфер застосування, під різні умови експлуатації, особливості установки. У каталозі Led-Story представлені найпопулярніші та найзатребуваніші моделі відсікачів – у широкому асортименті, можна вибрати РКН під ваші індивідуальні уподобання та бюджет.

Для зручності споживачів основні характеристики реле є в маркуванні товару – найменування виробу, діапазон струму (А) та напруги (V), потужності підключення (W), зазначені особливості підключення реле та марка бренду. У цілому нині інформації цілком достатньо, щоб у товарному розмаїтті знайти відповідний варіант реле.

  • Тип мережі – однофазна 220 В або трифазна 380 В. Це вихідний пункт для вибору РКН. 

  • Діапазон мінімальної/максимальної напруги (В). Зазвичай вказаний у техпаспорті приладу, що підключається.

  • Максимальне навантаження струму (А). Орієнтуються на характеристики пристроїв, що підключаються. 

  • Потужність сумарна всіх пристроїв, що підключаються (Вт). Для розеточного реле враховуємо потужність одного пристрою – наприклад холодильника. На DIN-рейку щитове реле напруги встановити треба з 20-30% запасом за потужністю – це з метою пожежної безпеки. 

  • Інтерфейс вибираємо «під себе» – із сенсорними кнопками або взагалі із встановленими налаштуваннями. Переважно вибрати реле з можливістю регулювання часу затримки - принаймні, для підключення пристроїв невеликої потужності.

  • Термозахист. Приладам з такою опцією треба віддати перевагу при виборі реле в щиток - підключення значної потужності може викликати перегрів контактів і призвести до пожежонебезпечної ситуації.

  • Умови експлуатації. Переконайтеся, що РКН підходить для ваших умов – температурний інтервал, IP індекс пиловологозахисту. 

Незайвим буде переконатися в сумісності вибраного реле з вашим обладнанням та його вимогами. 

Навіть якщо ви добре знаєтеся на техніці, рекомендуємо проконсультуватися у фахівця Льод Сторі, щоб точно знати – вибрана модель реле ідеально підходить для ваших умов.

Чому бар'єрне реле напруги варто купити в інтернет-магазині LED Story

Пропонуємо найширшому колу покупців для встановлення будинку або для бізнесу у нас на сайті реле напруги купити - За недорогою ціною, оптом та в роздріб. Ми дуже ретельно відбираємо постачальників, з вітчизняними ж виробниками працюємо безпосередньо – тому в Льод Сторі ціни на РКН помітно нижчі, ніж у звичайних магазинах. 

Служба підтримки та клієнтський сервіс LED Story завжди на висоті – ми добре орієнтуємось у потребах та потребах мешканців нашого регіону. І розуміємо, наскільки важливо за умов частих відключень електрики використовувати якісні пристрої РКН. У каталозі у нас ви можете вибрати відповідний варіант бар'єрного захисту та купити реле напруги в розетку або для підключення домашніх електроприладів. 

У розділі приладів бар'єрного захисту від перепадів напруги на сайті LED Story представлені світлодіодні пристрої провідних зарубіжних та вітчизняних брендів – на будь-який смак, бюджет та для будь-яких цілей. Переходьте в каталозі та вибирайте відповідне вашим завданням реле контролю напруги в мережі – покупцям ми завжди раді!

Розгорнути