Точкові врізні світильники широко використовуються для організації основного та додаткового освітлення житла та площ комерційного призначення. У сучасних системах вбудованого стельового освітлення складно обійтися без даунлайтів та спотів, а для натяжних та підвісних стель – це взагалі must-have! Думка дизайнерів інтер'єрів в даному випадку цілком зрозуміла: точкові вбудовувані світильники займають мало місця, не «крадуть» сантиметри висоти стель, в зоні установки створюють чистий вигляд, не перевантажуючи простір зайвими деталями.
Точкові вбудовані світильники чудово себе зарекомендували у власників житла та всіх, хто пов'язаний з організацією та оформленням освітлення. Цінуються світильники стельові точкові, що вбудовуються за ряд крутих переваг:
- Універсальність. Точкові embedded light можуть застосовуватися як для рівномірного освітлення всього простору так і для підсвічування будь-якої функціональної зони приміщення або взагалі використовувати для акцентного підсвічування.
- Енергоефективність. У LED-виконанні точковим вбудованим світильникам просто немає альтернативи - в порівнянні з звичним нам лампами розжарювання вони споживають на порядок менше електроенергії.
- Безпека. Для вбудованих джерел світла велике значення має безпека, особливо для натяжних стель, де використовується тканина або мембрана із синтетики та в рази зростає ризик пожежі від нагрівання ламп. Так от, світлодіодні точкові вбудовані світильники практично не гріються, а значить – не становлять небезпеки!
Різноманітність форм та варіантів виконання також можна вважати важливою перевагою врізних LED освітлювальних пристроїв. Всім бажаючим і зацікавленим пропонуємо у нас в Лід Сторі вибрати і купити кращі точкові світильники, що вбудовуються, собі додому або для бізнесу.
Точкові світильники врізні: як влаштовані та які вони бувають
Для стаціонарної установки в площину стелі, поверхню стіни або перегородки використовуються точкові світильники, що вбудовуються. Ці компактні освітлювальні прилади влаштовані за загальним принципом – усередині корпусу розташоване джерело світла та решта електричної «начинки». Можна умовно виділити основні деталі конструкції:
- Корпус – основа для збирання всіх компонентів точкового врізного світильника та монтажу самого приладу освітлення у стелю чи іншу поверхню. Друга за важливістю опція корпусу – захист деталей світильника від зовнішніх дій. Для потужних світильників корпус зі сплаву алюмінію виконує також роль тепловідведення. Геометрія корпусу визначає формфактор вбудованого світильника – найчастіше це коло чи квадрат.
- Джерело світла. В принципі, в точковому приладі освітлення може використовуватися будь-який тип електричних ламп, але для інтегрованих у стелю світильників (утруднений відведення тепла) найбільше підходять LED лампочки як джерело свічення. Вбудований точковий світлодіодний світильник значно безпечніший варіант в порівнянні з іншими типами освітлення, що особливо актуально при виборі лампочок в стелю з ПВХ мембрани.
- Електричні компоненти – окрім провідників та контактів світильник точковий врізний led зазвичай має вбудований драйвер (щоб підключатися безпосередньо до мережі 220V), у «просунутих» моделях може бути і контролер.
Варіанти виконання можуть спостерігатися в будь-якій деталі світильника точкового врізного. Як тіло світіння можуть використовуватися як світлодіоди, так і LED лампи на цоколі. Саме світловипромінююча частина впливає на робочі параметри пристрою – зокрема яскравість свічення та потужність, які використовують при виборі світильника. Найбільша різноманітність у лінійці врізних точкових лід світильників досягається за рахунок варіантів виконання корпусу.
При виборі моделі лампи для вбудованого стельового освітлення дуже важливо правильно вибрати форму та розміри – під певний дизайн та особливості зони встановлення:
- Точкові світильники вбудовані типу квадрат ідеально вписуються в сучасні стилі дизайну: прямокутна геометрія відмінно відповідає напрямкам loft та high tech з їхньою мінімалістичною символікою. Квадратної форми світильники однаково використовують і для основного, і для акцентного освітлення – все залежить від планів дизайнера і, звичайно ж, параметрів самого приладу свічення.
- Вбудовані точкові світильники форми коло - класика, що не старіє. Круглі форми освітлювальні пристрої гармонійно вписуються в будь-який стиль оформлення - від строгих мінімалістичних інтер'єрів до химерного ар-деко. У житлових кімнатах та на кухні, в офісі та кафе/магазині врізні точкові лід світильники будуть виглядати органічно.
До формфактору можна також віднести і особливості установки: від конструкції корпусу світильника точкового врізного залежить, чи буде LED point light виступати над площиною стелі, бути нарівні з поверхнею або розташовуватися як би в заглибленні.
Форма та конструкція корпусу, розміри та дизайн оформлення, параметри підключення та робочі характеристики – всі ці фактори треба врахувати при виборі світильника точкового врізного led, щоб потім тільки радіти покупці.
Як правильно вибрати світильник точковий вбудований
Для кожного конкретного проекту (кімната, функціональна зона) до вибору точкових світильників врізних підходять індивідуально - потрібно взяти до уваги і врахувати в комплексі цілу низку важливих факторів, щоб врізний LED downlight відповідав вашим потребам і гармонійно вписувався в інтер'єр.
- Тип світильника та його призначення. Потрібно врахувати область використання світильника точкового світлодіодного вбудованого – верхнє (основне), акцентне або декоративне освітлення. Для вітальні (основне світло) вибирають даунлайти яскравіше, для спальні – м'якше світло для затишку. Важливо врахувати та вологість у приміщенні: для встановлення в стелю ванної кімнати або кухні вибирайте світильники з IP44 та вище.
- Формфактор. Підберіть форму (коло/квадрат) відповідно до інтер'єру. Переконайтеся, що геометрія вибраного світильника точкового врізного led відповідає запланованому способу встановлення.
- Колірна температура (К). Відтінок світіння вибираємо під тип приміщення: тепле біле світло 2700...3000K підійде для спалень та віталень, нейтральний білий 4000...5000К – для кухні, кабінету, холодне біле світло ССТ від 6000К – ідеальний варіант для технічних приміщень.
- Потужність (W) світильника вбудованого точкового вибирають залежно від площі приміщення: для маленької кімнати (до 15 кв.м) достатньо встановити даунлайти потужністю 5...8 Вт, для більш просторих приміщень вибирайте світильники від 10 Вт.
- Світловий потік (Lm). Показник люменів відповідає потужності випромінювання (що вище значення, тим яскравіше світло). Для житлових кімнат зазвичай достатньо 500...1000 лм на світильник.
- Кут розсіювання вибирають залежно від призначення точкового світлодіодного світильника, що вбудовується: невеликий кут (15...30 градусів) – для акцентного підсвічування, широкий кут (60...120 градусів) – для загального освітлення кімнати.
- Додаткові опції точкового врізного світильника стануть у нагоді для зручності користування та створення максимального комфорту мешканцям. Наприклад, для освітлення в спальні дуже знадобиться димування (регулювання яскравості) і краще з можливістю робити це за допомогою дистанційного керування.
- Дизайн та оздоблення. Точкові врізні світильники представлені в різних дизайнах і варіантах виконання корпусу: можна вибрати не тільки форму і матеріал виготовлення, але і колір фарбування під свій інтер'єр.
Щодо вартості даунлайтів, пам'ятайте, що вибирати світильник точковий світлодіодний, що вбудовується за ціною – не найкраща ідея. Орієнтуйтеся на співвідношення ціни та якості: освітлювальні пристрої виробництва відомих брендів виготовляються з найкращих сертифікованих матеріалів та мають тривалу гарантію – надійно прослужать вам багато років. Пропонуємо у нас у LED Story вибрати та купити точкові світильники світлодіодні стельові вбудовані для дому чи квартири, невеликого кафе/магазину, офісу, майстерні чи іншого комерційного проекту.