Спальна кімната – це не просто місце для нічного сну. Це наш особистий простір, де ми відпочиваємо та відновлюємо сили. І чималу роль у створенні спокійної та розслаблюючої атмосфери відіграє вибір освітлення, а також розміщення світильників. Найбільше для створення комфорту підходить м'яке розсіяне світло теплих відтінків – саме таке освітлення сприяє релаксації та відпочинку, як і наше самопочуття вранці після нічного сну також залежить від вдалого вибору світильників.
Освітлення для спальні – особливості вибору
Сучасний ринок освітлювальних пристроїв насичений моделями світильників різних форм та дизайнів. Щоб у такому товарному розмаїтті вибрати оптимальний варіант освітлення, треба врахувати низку ключових характеристик самого світильника та особливостей його застосування.
Окремо треба зупинитися на відповідності світильника типу освітлення – від правильності цього вибору залежить зручність користування системою освітлення. Оскільки, можливість регулювати рівень освітленості залежно від потреб на цей час – одна з ключових для вибору освітлення до спальні, краще використовувати освітлення в декілька рівнів:
- Основне освітлення – стельові люстри та світильники верхнього монтажу (трекові системи, наприклад). Ці лампи забезпечують базовий рівень освітленості усієї кімнати – від 100 Лк за нормативами міжнародного стандарту ISO 8995-2002.
- Функціональне освітлення – настільні лампи, торшери або бра використовуються для зонального освітлення. Наприклад, для читання книг перед сном чи підсвічування туалетного столика під дзеркалом.
- Акцентне освітлення – трекові світильники, регульовані споти чи навіть LED стрічки. Їх призначення – створювати атмосферу та затишок, підкреслювати певні елементи інтер'єру, наприклад, картини чи декоративні елементи.
Практика показала, що максимальна зручність та комфорт досягається при використанні багаторівневого освітлення – для кожного завдання можна вибрати відповідне світло.
Крім типу освітлення, при виборі світильників у спальню треба врахувати інші параметри світильників, а також їх функціональні можливості:
- Колірна температура (К). Промені певного відтінку створюють відповідний емоційний настрій – на цьому базується принцип вибору ламп для спальні. Тепле біле світло (2700-3000 К) сприяє розслабленню та створює затишну атмосферу, тому рекомендується для загального та функціонального освітлення. Нейтральні відтінки білого із СТТ 3500-4000 К підходять для роботи та читання – гарний вибір для настільної лампи на тумбочку до спальні. Холодні відтінки білого (від 5000 К) у спальні використовувати не рекомендується – заважають налаштуватися на сон.
- Яскравість світильника (Лм). Залежить від передбачуваної зони використання: якщо для загального освітлення спальні рекомендується використовувати лампи від 100 Лм на квадратний метр, то для функціонального освітлення достатньо 40-60 Лм.
- Регулювання яскравості – за цю опцію у конструкції світильника відповідає димер. Завдяки димуванню можна виставити потрібний рівень яскравості й тим самим створити комфортну атмосферу для сну, читання та інших занять.
- Пристрої управління дуже допомагають зробити життя більш зручним. Так, наприклад, щоб увімкнути або вимкнути верхнє світло за використання димера нема потреби щоразу йти до вимикача, достатньо натиснути кнопку пульта дистанційного керування. А якщо включити настільну лампу через таймер, можна виставити час відключення і спокійно читати, не побоюючись заснути.
Всім перерахованим вимогам найкраще відповідають світлодіодні лампи. До того ж вони економно витрачають електроенергію, мають тривалий термін служби, що додатково економить сімейний бюджет.
Світильники повинні відповідати загальному стилю інтер'єру за формою та колірним рішенням. Правильно підібране освітлення робить спальню більш комфортною та затишною, що сприяє якісному відпочинку та гарному настрою протягом усього дня.
Рекомендації щодо вибору освітлення до спальні
Широкий вибір світильників для спальні в каталозі нашого магазину порадує навіть найбільш вибагливого покупця – можна вибрати відповідну модель на будь-який смак і під будь-який бюджет. Світлодіодні світильники останні десять років і без того мають попит, а зараз тим більше знаходяться на піку популярності як надійні та практичні з усіх боків.
- Люстри та ін. світильники на стелю. Підвісні люстри ідеально підходять для загального освітлення спальні, можна вибрати модель під будь-який стиль інтер'єру – від класики до модерну. Є об'ємні моделі на підвісах – вони підходять для приміщень із високими стелями. Для «компактних» спалень рекомендується звернути увагу на плоскої форми LED світильники накладного монтажу – вони не «крадуть» простір. Оптимально – розмістити люстру по центру кімнати, хоча можливі інші варіанти для просторих приміщень. У будь-якому випадку вибирайте моделі з м'яким, розсіяним світлом, щоб уникнути утворення різких тіней.
- Трекові системи. Сучасний тип освітлення – при грамотному розташуванні шинопроводів та правильному виборі комплекту світильників може закрити усі питання щодо освітлення спальні. Лінійні та підвісні світильники на треку використовуються для організації верхнього (основного) освітлення, поворотні споти – для акцентного підсвічування будь-якої окремої зони (туалетний столик, наприклад). Треки тим хороші, що комбінацію світильників можна вибирати індивідуально, а зняти непотрібний чи встановити якийсь додатковий, можна буквально протягом декількох хвилин.
- Настінні світильники. Бра та споти в більшості випадків використовуються для зонування простору – наприклад, для створення в узголів'я ліжка затишної зони для читання. Цінуються настінні світильники за економію простору – не займають місце на підлозі, а висоту кріплення можна вибрати індивідуально.
- Торшери та настільні лампи. По факту, це один тип освітлювальних приладів – відрізняються вони розмірами. Найчастіше обладнані сенсорним керуванням. Масивна основа не дає світильнику перекинутися. Іноді ця основа несе додаткову функцію – наприклад, є USB порт або вбудований повербанк. Популярними є настільні LED лампи на АКБ – їхнього заряду вистачає надовго.
- Підсвічування шаф, ніш, карнизів натяжної стелі створює акцентне освітлення, прикрашає простір та додає затишку. Використовуються для цього вбудовані led світильники та світлодіодні стрічки. Завдяки підсвічуванню полиць і шаф набагато легше і швидше стає пошук різних дрібниць, а додаткове освітлення робить простір спальні більш об'ємним і функціональним. Світлодіодні стрічки також можна використовувати для підсвічування узголів'я ліжка або інших декоративних елементів – однотонну LED стрічку оберете чи RGB, залежить від стилю оформлення спальні та ваших особистих уподобань.
Щоб створити комфортний і приємний для відпочинку простір, вибір світильників для спальні повинен поєднувати практичність та лаконічну естетику. Для зручності використання у побуті світильники для спальні повинні бути функціональними та надійними з усіх боків. Економічну складову теж ніхто не скасовував – освітлення для спальні має бути енергоефективним та довговічним. Ось і виходить, що найкраще для спальні підходять світильники на світлодіодах!