Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

Реле напруги

Реле напруги в розетку Novatec 3.5 КВт РН-116 (універсальне)
0
Код товару: st-05890
859.57 грн.
Гарантія 5 років
Реле контролю напруги однофазне 1-63А 80-400В
0
Код товару: st-08192
1035.75 грн.
Гарантія 5 років
Реле контролю напруги та струму 63А однофазне 80-400В
0
Код товару: st-08191
1093.97 грн.
Гарантія 5 років
Реле контролю напруги та струму 63А трифазне 80-400В
0
Код товару: st-08190
2955.75 грн.
Реле напруги

Реле напруги – електротехнічний пристрій, який контролює параметри мережі та відключає навантаження у разі критичних стрибків напруги. Для споживача дуже важливо, що відразу після того, як параметри напруги повертаються до норми, це реле підключає навантаження до живлення автоматично. Реле напруги надійно захищає побутову техніку чи виробниче обладнання від пошкоджень та повного виходу з ладу, що цілком реально при нестабільній роботі електромережі. Раптові аварійні відключення та подальші підключення не завдадуть шкоди вашій дороговартісний побутовій техніці або промінструменту. У сучасних реаліях встановлення реле напруги актуальне для широкого кола споживачів електроенергії – приватних осіб та власників бізнесу.

Реле напруги – що собою являють ці захисні пристрої і які вони бувають

Захисне реле напруги є одним з найважливіших елементів сучасної електропроводки в житлових приміщеннях та на різних комерційних об'єктах. В умовах нестабільної роботи електромережі реле контролю напруги автоматично використовується у всіх сферах людської діяльності:

  • Приватні будинки та квартири – захист побутової техніки (холодильники, телевізори, комп'ютери, котли опалення, бойлери тощо) від стрибків напруги та аварійних відключень.
  • Кафе, магазини, офіси та інші комерційні приміщення – захист холодильного обладнання, освітлювальних приладів, комп'ютерної техніки, касових апаратів та інших важливих пристроїв.
  • Промислові підприємства різного масштабу (в т. ч. майстерні, СТО) – захист виробничого обладнання (верстати, компресори, насоси) від перебоїв в електропостачанні.

Використовується реле напруги як компонент захисту електромереж скрізь, де важливо зберегти стабільність роботи системи та обладнання.

Принцип дії контрольного реле заснований на порівнянні напруги в мережі із заданими в налаштуваннях реле параметрами. Вимірювальний блок постійно моніторить напругу в мережі та порівнює його із заданими пороговими значеннями. Всіми процесами всередині реле управляє контролер – отримує дані від вимірювального блоку та приймає рішення про відключення чи включення навантаження. Силовий елемент реле під час отримання сигналу від контролера розмикає контакти (припиняє подачу електрики) або замикає їх знову (відновлюючи подачу живлення), коли напруга стабілізується. Поточний стан пристрою та параметри мережі можна контролювати через інтерфейс реле напруги – дисплей або ЛЕД індикатори, що показують поточну напругу, статус пристрою (увімкнено/вимкнено), а також аварійні сигнали (напруга вийшла за межі норми).

Лінійка реле напруги має досить розгалужену класифікацію. Розрізняються захисні реле за типом мережі, способу установки/підключення, функціоналом, навіть за принципом дії. Все розраховано на те, що за потреби кожен зацікавлений покупець може вибрати реле напруги з потрібним набором опций. 

Реле напруги для побутових та промислових споживачів насамперед розрізняються за фазністю використовуваного струму в мережі:

  • Однофазні – встановлюють для захисту однофазних мереж 220В/50Гц (звичайні побутові розетки).
  • Трифазні – застосовуються для захисту трифазних мереж 380В (промислові установки, верстати та електроінструменти, великі побутові прилади). 
  • Конструктивно розрізняються захисні реле також за способом встановлення/підключення:
  • Модульні – встановлюються у вхідному електрощитку на DIN-рейку.
  • Розеточного типу (накладні) – включаються безпосередньо в розетку, а навантаження вже підключається до мережі через реле (на корпусі реле є розетковий роз'єм).

Для різних сфер застосування функціонал реле напруг також відрізняється – найбільш використовувані варіанти опцій захисного реле:

  • Затримка увімкнення. Після відновлення нормальної напруги реле включить навантаження через заданий час.
  • Можливість ручного/автоматичного перезавантаження. Після спрацювання реле потрібно ручне скидання налаштувань (наприклад, при підключенні складної електроніки). Наявність автоматичного перезавантаження робить використання реле більш простим та зручним.
  • Індикація. Цифрове табло на реле напруги дозволяє спостерігати поточний стан мережі та статус роботи підключеного пристрою. 

Розрізняються захисні пристрої також за типом спрацьовування – електромеханічні реле напруги функціонують по принципу електромагнітного реле, а точніші електронні використовують мікропроцесори.

Розрізняються реле напруг також складністю налаштувань – можливістю та точністю виставити пороги спрацювання або встановити час підключення живлення після нормалізації напруги.

Особливості вибору реле напруги 

Наскільки надійно вам вдасться запобігти наслідкам стрибків напруги в мережі залежить від правильного вибору реле напруги. І вартість захисного пристрою тут не гарантія. Щоби реле напруги забезпечувало надійний захист та відповідало вашим потребам, пристрій потрібно вибирати індивідуально. Але є й загальні рекомендації:

  • Для побутових споживачів. Якщо ви хочете захистити всю квартиру, вибирайте модульне реле, яке встановлюється в електрощитку. Реле розеточного типу ідеально підходять для захисту окремих електроприладів – захистити холодильник, комп'ютер, котел обігріву тощо.
  • Для бізнесу. За наявності трифазної мережі необхідно вибирати трифазне реле, оптимально – модульного типу (з встановленням у щиток на DIN-рейку). Таке реле контролю напруги захищатиме все (без винятку) електроустаткування.

Для зручності споживачів у каталозі Лед Сторі кожна модель реле напруг має дуже інформативне маркування, де вказані найважливіші для вибору параметри – найменування виробу, номінальний струм (А) та потужність (Вт), бренд виробника, особливості монтажу/застосування. Щоб вибрати кращу модель захисного реле, потрібно правильно оцінити його робочі параметри і співвіднести з вашими потребами:

  • Тип мережі (одно- або трифазна). Для дому та більшості невеликих закладів достатньо однофазного реле (220 В). 
  • Номінальна напруга. Зазвичай це 220В для однофазної мережі або 380В для трифазної. 
  • Номінальний струм (А). Розрахуйте сумарну потужність усіх пристроїв, які ви плануєте підключати до реле. Значення сумарної потужності (Вт) потрібно розділити на номінальну напругу (220В для дому) – вийде номінальний струм (А). Вибирайте реле з 20-30% запасом по номінальному струму. 
  • Максимальне навантаження (потужність, Вт). Є моделі реле, де в маркуванні вказано потужність навантаження. Реле має бути розраховане на загальну потужність підключених пристроїв – для будинку часто достатньо 3,5-8,8 кВт, для бізнесу з великою кількістю техніки – 14 кВт та вище. 
  • Параметри відключення, що настроюються. Добре, якщо реле дозволяє настроювати відключення по верхньому та нижньому порогу напруги. Це забезпечить гнучкість в експлуатації залежно від особливостей електромережі та обладнання.
  • Час спрацьовування. Чим швидше реле реагує на зміни напруги, тим краще захищені ваші пристрої. Оптимальним є час спрацьовування у межах 0,02-0,05 секунди.
  • Час автоматичного увімкнення. Важливо, щоб реле автоматично відновлювалось після нормалізації напруги. Якісніі моделі дозволяють налаштовувати затримку ввімкнення для захисту обладнання від короткочасних стрибків.
  • Додаткові функції. Деякі реле оснащені дисплеєм для відображення поточної напруги, вбудованим захистом від короткого замикання або перегріву. Це робить використання пристрою зручнішим.

Бренд виробника теж має значення. Надійність реле часто залежить від виробника. Краще вибирати перевірені марки, які гарантують довговічність та стійкість до високих навантажень. Вибирайте реле напруги від перевірених виробників із сертифікацією якості – це гарантує довговічність пристрою та його відповідність стандартам електробезпеки. Правильно підібране реле контролю напруги – ваш надійний захисник від шкідливих наслідків аварійних та планових відключень електроенергії, побутових стрибків напруги, випадків КЗ у домашній мережі. Встановлення реле контролю напруги – не забаганка, а необхідний крок, щоби запобігти виходу з ладу дороговартісного обладнання, вберегти свій будинок від пожежі та забезпечити власну безпеку.


Розгорнути