Все про бактерицидні лампи: від видів до монтажу
Напевно, багато хто з нас помітив, як багато сьогодні з'являється нових хвороб, які передаються від людини до людини у просторі? Попадання в організм однієї з хвороботворних бактерій або вірусів спричиняє нездужання, лікування, зниження імунітету, а іноді й серйозні наслідки для організму. Такі бактерії потрапляють у житло чи офіс на взутті, одязі, повітряно-краплинним шляхом, на лапах чи шерсті тварин. Для того, щоб убезпечити себе від шкідливих мікроорганізмів, можна застосовувати бактерицидні лампи.
Що таке антибактеріальна лампа?
Бактерицидними озонуючими приладами називають лампи, за допомогою яких знезаражується повітря у приміщенні. Такий ефект досягається завдяки ультрафіолетовим променям підвищеного вмісту, які знищують віруси, бактерії, грибки та інші живі мікроорганізми. Сучасні бактерицидні лампи мають безліч переваг. Серед них:
- універсальність використання;
- наявність захисного екрану, яким можна укомплектувати лампу;
- рівномірне широке поле охоплення;
- ефект досягається швидко та довго діє.
Проте, бактерицидні лампи мають один, але дуже вагомий недолік – неправильне їх використання може дуже нашкодити здоров'ю людини або тварин. Як цього уникнути?
Види бактерицидних ламп
Під час роботи звичайна бактерицидна лампа для приміщення виділяє озон, причому у шкідливій для людей та тварин кількості. Саме тому потрібно ретельно підходити до вибору знезаражуючих ламп для побутових потреб. Розглянемо види бактерицидних ламп, які сьогодні випускають у продаж. Вони бувають такими:
- озоновими;
- безозонові;
- кварцовими;
- ультрафіолетовими.
У чому різниця? Ультрафіолетові лампи вважаються небезпечними, оскільки виділяють і УФ-промені та озон. Безозонові навпаки – найбезпечніші. Кварцова лампа також випромінює ультрафіолет, але оскільки його промені пом'якшує кварцовий корпус, то дія УФ променів на людину зводиться до мінімуму. Однак, якщо в лампі є виробничий або набутий ефект, то така лампа становить пряму загрозу для здоров'я людини. Назва озонових ламп говорить сама за себе - знезараження проводиться шкідливими для людини парами озону.
Для застосування в домашніх умовах більше підійде безозонова лампа. Корпус таких ламп виготовляють з увіолевого скла, яке перешкоджає виходу назовні озону, що отруює організм людини. Ціна на таку лампу дещо вища, ніж у озонової, але економити на власному здоров'ї не слід.
Така ж бактерицидна лампа закритого типу підійде для громадських місць, де немає можливості звільнити приміщення повністю для того, щоб попрацювала звичайна лампа УФ.
Сфера використання бактерицидних ламп
Якщо з знезараженням простору в будинках і квартирах ми розібралися, то як бути з іншими сферами життєдіяльності людини? Адже, обертаючись у соціумі, ми постійно відвідуємо людні місця, постійні чи випадкові колективи, пересуваємося громадським транспортом, де, звичайно ж, збираємо на себе масу мікроорганізмів. Для знезараження простору у таких приміщеннях також використовують бактерицидні лампи, які мають досить широкий спектр дії. Їх застосовують:
- у будинках та квартирах;
- в аптеках;
- у дитячих садках та школах;
- в офісах;
- у б'юті-салонах;
- у медичних лабораторіях;
- на торгових майданчиках;
- у лікарнях;
- продуктових та промислових складах
Також бактерицидні лампи часто застосовують у аграрному виробництві знезаражуючи ґрунт теплиць, грибниць, оранжерей, ботанічних садів.
Типи конструкцій та монтажу бактерицидних ламп
Тип опромінювача бактерицидної лампи залежить від типу корпусу. Лампа може бути без додаткового захисного елемента, знаходиться в щільному корпусі або мати комбіновану конструкцію зі знімним екраном. Саме за цими показниками лампи поділяються на:
- відкриті;
- закриті;
- комбіновані (екрановані).
Крім цього, лампи можна розділити за типом монтажу. Практично завжди він відповідає прямому призначенню лампи та можливості розмістити її у просторі. Навряд чи ви знайдете найнебезпечнішу УФ-лампу настільного типу. Або розташовану нагорі високої стелі безозонову конструкцію.
За типом монтажу бактерицидні лампи відносяться до:
- переносним (підлоговим);
- настінним;
- настільним;
- стельовим.
Перед тим, як зробити вибір, слід визначитися, де саме розміщуватиметься ваша ультрафіолетова бактерицидна лампа.
Переваги покупки на сайті led-story.ua
Інтернет-магазин на сайті led-story.ua пропонує вам купити будь-які необхідні лампи та світильники для промислових приміщень. У нас ви можете купити бактерицидну лампу для побутових, громадських або комерційних потреб. На нашому сайті представлений широкий діапазон вибору цього товару. Ми можемо запропонувати вам лампи різної потужності, наприклад: 15Вт, 30Вт і так далі, а також лампи з різним діаметром цоколя від Е27 до G13.
Охоплення діяльності нашого інтернет-магазину – Київ, Україна. Оплата можлива будь-яким зручним для вас способом, а доставка здійснюється за лічені дні. І можете бути впевнені - вартість товару на нашому сайті стане для вас приємним сюрпризом.
І не забувайте про обережність – не беріть бактерицидні лампи «з рук». Тільки на перевірених сайтах, тільки з гарантією та інструкцією з експлуатації, яку обов'язково прочитайте перед використанням приладу.