Світлодіодна стрічка, (СД), діодна або лед стрічка – всі ці прикметники використовуються для позначення всім вже звичної стрічки зі світловипромінювальними діодами.Led story пропонує великий вибір світлодіодних стрічок, які можна сміливо використовувати для основного освітлення або підсвітки.
Світлодіодні стрічки led знайшли широке застосування для оформлення квартир, офісних приміщень, магазинів та кафе. Однак інколи може виникнути питання, чому не працює лед стрічка? Причини можуть бути різні: від несправності блоку живлення до механічного пошкодження стрічки чи її неправильного підключення.
Світлодіодна лєнта є вузькою довгою смугою гнучкого діелектрика з припаяними по всій довжині світлодіодами – LED. Вона працює від джерел постійного струму низької напруги, тому для підключення лід стрічки до мережі змінної напруги 220 і використовують блок живлення. Стрічки можуть бути одноколірними, різнокольоровими (RGB), зі зміною кольору кожного діода окремо (адресна світлодіодна стрічка) та зі зміною яскравості.
Зворотний бік світлодіодної стрічки містить нанесений клейовий шар, прикритий захисною плівкою, яку потрібно просто зняти перед кріпленням до поверхні.
Завдяки гнучкості друкованої плати, на якій безпосередньо розміщуються світлодіоди, її можна клеїти на вигнуті поверхні.
Світлодіодні стрічки led знайшли широке застосування для оформлення квартир чи офісних приміщень, магазинів та кафе.
Переваги LED стрічки
Світлодіодні стрічки користуються популярністю не випадково – у порівнянні з традиційними способами електричного освітлення у них безліч плюсів:
- Простий і швидкий монтаж за рахунок клейкого шару на звороті - додаткове кріплення не потрібне, часу на встановлення стрічки йде буквально кілька хвилин. Все можна зробити самостійно, не залучаючи спеціалістів.
- Довговічність. Робочий ресурс LED-стрічок становить не менше 50 000 годин безперервної роботи (близько 6 років), що в 50 разів більше, ніж у лампи розжарювання.
- Пожежна безпека. При правильному підключенні стрічка практично не нагрівається – її можна використовувати для підсвічування натяжних стель, синтетичних ялинок та інших легкозаймистих конструкцій.
- Універсальність – стійку до перегріву та вологи, ЛЕД стрічку можна використовувати для внутрішнього та зовнішнього освітлення.
- Економічність. ККД у стрічки досягає 95% – ви платите лише за освітлення.
- Рівномірне світіння. Чисте яскраве світло без пульсацій не дратує зір – навпаки, створює затишну атмосферу.
Світлодіодні стрічки – які вони бувають
ЛЕД стрічки настільки популярні, що промисловість випускає моделі практично під будь-який запит покупця – очі розбігаються від різноманітності асортименту. Щоб не розгубитися і вибрати відповідну модель LED стрічки, важливо знати їх класифікацію.
За типом використовуваних світлодіодів розрізняють дві основні групи:
- SMD (Surface Mounted Device, пристрій поверхневого монтажу) – виходи кристала припаюють безпосередньо на поверхню плати. Такий світлодіод випромінює яскраве біле світло (тепле або холодне) – використовується для освітлення та для декору.
- RGB (Red, Green, Blue) – повнокольоровий LED-елемент, має три кольори світіння, що дозволяє використовувати стрічку для створення ілюмінації та різних світлових інсталяцій.
Інтенсивність світіння ЛЕД стрічки визначається потужністю елементів, що використовуються, а також їх конструкцією. Так для створення яскравішого світіння світлодіод часто оснащують лінзою, що дозволяє отримувати яскраве направлене світло. За класом яскравості світлодіоди можна умовно розділити на 2 групи:
- ЛЕД елементи (до 0,2 Вт) з помірною яскравістю – використовуються як підсвічування для панелей авто, меблів, різних інсталяцій;
- освітлювальні світлодіоди (до 100 Вт і більше) – використовуються для освітлення приміщень, реклами, вивісок та ін.
Потужність світла, що випромінюється безпосередньо залежить від кількості ЛЕД-елементів на метр стрічки. Розташовуються світлодіоди на стрічці в 1 або 2 ряди, чим більше ЛЕД-елементів на підкладці, тим вища яскравість свічення:
- стандартна щільність 60 шт/м– підсвічування стелі, фасаду;
- подвійна густина 120 шт/м– потужний світловий потік для ліхтарів, прожекторів, реклами;
- знижена щільність 30 шт/м– для м'якого інтер'єрного підсвічування.
Як правильно вибрати LED стрічку
Розібралися з основними характеристиками – настав час вибирати саму LED стрічку. Враховують цілий комплекс параметрів:
- Призначення освітлювального пристрою – декоративне підсвічування або основне яскраве освітлення. Щоб забезпечити необхідний рівень освітленості, враховують густину і потужність світлодіодів, а також схему підключення пристрою.
- Для зовнішніх освітлювальних робіт необхідно вибирати закриті вологозахищені ЛЕД-пристрої зі ступенем захисту IP64/67, тоді як для внутрішніх сухих приміщень можна використовувати відкриті стрічки з IP20/33.
- Від геометрії та розмірів приміщення відштовхуються при розрахунку контурного підсвічування або оформлення ніш/арок – стандартний 5 м моток лед-стрічки можна ділити на частини або підключати 2 відрізки послідовно.
- Вибирають стрічку також за температурою світіння світлодіодів – «білий теплий» для житлових приміщень, «нейтральний денний» підійде для робочого кабінету та підсобних приміщень, «холодний білий» для складів, автомийки тощо.
Переваги покупки на сайті led-story.ua
Пропонуємо купити світлодіодні стрічки в нашому інтернет-магазині Led-Story. Ви можете вибрати діодну стрічку в каталозі самі або звернутися за підказкою до наших консультантів. В асортименті вони орієнтуються вільно – допоможуть вам вибрати оптимальний варіант світлодіодної стрічки у необхідній комплектації, розрахувати вартість по метражі. Заявки залишайте онлайн або за телефоном. Працюємо як із приватними особами, так і з бізнесом. Продаж оптом та в роздріб. Усі види оплати. Щоб заощадити час, ви можете забрати замовлення зі складу у Харкові самовивозом. Швидка доставка замовлень поштою в Київ, Дніпро, Суми, Вінницю та інші міста України.