Освітлювальні пристрої на світлодіодах користуються широкою популярністю у споживачів – недорогі світильники з відмінними технічними характеристиками можна використовувати для оформлення житлових та виробничих приміщень, для створення рекламної продукції та в багатьох інших галузях людської діяльності. Майже скрізь, де за допомогою освітлення вирішуються будь-які завдання. Для цієї мети LED стрічки підходять просто ідеально – монтаж системи за часом займає не більше години завдяки використанню спеціальних сполучних елементів.
Які комплектуючі потрібні для монтажу LED стрічки
У реалізацію світлодіодна стрічка надходить бухтами по 5 м. Може йти у продаж окремо або в комплекті з монтажним набором, з пристроями керування та адаптером для підключення до мережі. Але ідеальних варіантів не буває – споживача може просто не влаштовувати комплектація. А що робити, коли виникає потреба порізати лед стрічку на кілька відрізків, зібрати у схему та підключити до мережі?
Не потрібно експериментувати та паяти дроти – це не краще рішення для світлодіодів на стрічці. Просто треба продумати схему з'єднання і докупити відсутні аксесуари для led стрічки у необхідному сортаменті та потрібній кількості:
Адаптер – для підключення LED-стрічки до мережі.
Вимикач – для зручного користування освітлювальною системою.
Контролер/Діммер – для керування яскравістю та режимами світіння.
Не забудьте про з'єднувальні дроти – за їх допомогою можна зібрати електричну схему вручну, без паяння, простим стикуванням контактів.
Фурнітура для складання електричної схеми LED стрічки
Сполучні дроти для монтажу світлодіодної стрічки випускають у різних варіантах, щоби їх можна було підібрати індивідуально саме для вашої схеми.
Перше, на що треба звернути увагу, – тип світлодіодної стрічки. Від цього залежить кількість контактних майданчиків – 2 у звичайної LED-стрічки та 4 у RGB. Сполучні дроти за кольором ізоляції зазвичай відповідають кольору контакту на самій лед стрічці – так простіше орієнтуватися при складанні.
З'єднувальні дроти випускають 2 різновидів – відрізняються вони за типом з'єднання:
- Під штирковий конектор. З'єднувальний кабель обладнано спеціальним перехідником/роз'ємом під швидкий монтаж з використанням штиркового контакту. Провід з'єднуються встик одним порухом.
- Під роз'ємну колодку – клема швидкого монтажу. Є варіанти просто для з'єднання проводів або для підключення до контактних майданчиків лед-стрічки. Корпус клемника роз'ємни – у відкриту колодку слід вкладати провід або край лед стрічки і закривають (спрацьовує замок).
З'єднувальні елементи можна купувати і у вигляді монтажного набору. Важливо не помилитися з полярністю – фурнітура для стрічки RGB розрахована на 4 контакти.
Фурнітура для монтажу LED стрічки
Після складання електричної схеми та пробної перевірки на працездатність, можна встановлювати LED стрічку у профіль або кріпити на поверхню. Найбільш простий спосіб – приклеїти її на скотч. Варіант добре підходить для установки в профіль. При установці окремо на відкритому просторі використання скотчу не кращий варіант – згодом основа клейкої стрічки руйнується і виникає необхідність закріпити і лед стрічку, і всі дроти, щоб попередити коротке замикання та його наслідки.
Краще LED стрічку прикріпити нормально відразу – використовуються спеціальні кріплення для світлодіодної стрічки. Прозорі міцні скоби із силікону виглядають естетично і добре тримають стрічку у вибраному положенні. Вибирають їх за розміром – орієнтуються на ширину ЛЕД стрічки. До поверхні силіконове кріплення для led стрічки фіксується шурупами. На краї стрічки встановлюють заглушки із силікону – краї рекомендується зафіксувати герметиком.
Як підключити LED стрічку до електромережі
Найбільш проста схема підключення світлодіодної стрічки до драйвера передбачає підключення кабелю до адаптера. Залежно від робочої напруги ЛЕД стрічки (12V, 24V або 220V постійного) використовується кабель підключення з відповідним блоком живлення.
Для зручного користування освітлювальним пристроєм встановлюють роз'єм живлення – «вимикач» в побуті. Роз'єм живлення може мати конструкцію різної складності – від простої кнопки/тумблера до сенсорного вимикача або керованого через дистанційне управління. Не пропустіть той момент, що найпростіший кнопковий вимикач треба встановити у зручному для доступу місці – це важливо і для зручності користування, і з точки зору безпеки.
Переваги покупки на сайті led-story.ua
Інтернет магазин Led-Story пропонує за недорогою ціною купити комплектуючі для світлодіодних стрічок гуртом чи в роздріб. Весь асортимент фурнітури для світлодіодної продукції представлений на нашому сайті. Вибрати все необхідне для монтажу led стрічки можна самостійно в каталозі, орієнтуючись на технічні характеристики виробу. Якщо у вас виникнуть питання щодо товару, звертайтесь за консультацією до нашого фахівця. Черговий на сайті допоможе вам вибрати кращий за вартістю та характеристикам комплект фурнітури. Щоб не ризикувати з вибором і одразу замовити кращий монтажний комплект, ви можете відразу звернутися за допомогою до чергового консультанта. Вам не тільки допоможуть вибрати кращий варіант – а й оформити покупку, проконсультують по доставці, підкажуть по монтажу та експлуатації.
Щоб замовити фурнітуру для світлодіодної стрічки у необхідній кількості, звертайтесь через форму на сайті або телефоном. Для зручності покупців приймаємо всі види оплати – з картки чи розрахункового рахунку, працюємо з приватними особами та бізнесом. Покупці з Харкова можуть забрати замовлення зі складу самовивозом у будь-який зручний час. Швидка доставка замовлень по Україні поштою за домашньою адресою чи до найближчого відділення зв'язку – міста Київ, Суми, Полтава, Луцьк та ін.