Світлодіодна стрічка зі зміною кольору – кращий вибір для ефектного оформлення приміщення, підсвічування будівель, створення рекламних панно та інших рішень світлодизайну в динаміці. Якщо ваша світлодіодна стрічка не включається, зверніть увагу на підключення до контролера або джерела живлення. У разі необхідності заміни компонентів або консультації завжди можна скористатися фахівцями LedStory. Різноманітність відтінків світіння стрічки досягається в результаті змішування трьох базових кольорів – (Red) червоного, (Green) зеленого і (Blue) синього. Загальноприйнята назва стрічки RGB пояснюється просто, це абревіатура, складена з перших літер найменувань кольорів англійською.
Система ЛЕД освітлення будується з урахуванням RGB шлейфів, куди підключені також контролер управління, джерело живлення подачі енергії на світлодіоди і тепловідведення для формування вентиляції у системі. Від збалансованого підлаштування компонентів за потужністю залежить не тільки тривалість експлуатації, а й безпека роботи освітлювальної системи, – купувати краще все відразу в комплекті, щоб продавець допоміг підігнати всі компоненти системи за потужністю.
Щоб правильно вибрати кольорову ЛЕД стрічку, треба знати, які вони бувають, чим відрізняються і для яких цілей застосовуються.
Особливості вибору LED стрічки зі зміною забарвлення світіння
При виборі ЛЕД стрічки приймають до уваги різноманітні характеристики – світловий потік, інтенсивність світіння та режими роботи залежать від встановленого контролера, все інше – безпосередньо від світлодіодів, що використовуються.
Кількість кольорів
У світлодіодних стрічках типу RGB використовуються три основні кольори кристалів світлодіодів (Red, Green, Blue). Також у світлодизайні широко застосовується стрічка типу RGBW із додатковим (четвертим) світлодіодом білого (White) кольору.
Також розрізняються RGBW стрічки за світловою температурою (CCT) – бувають із «теплим», нейтральним та «холодним» світінням. З погляду економічності застосування базовий варіант стрічки RGB – менш енергозатратні, тобто більш вигідний. Якщо ж вибирати варіант для робочого освітлення (де потрібне справжнє біле світло), то, безперечно, краще вибрати стрічку типу RGBW.
Тип світлодіодів, що використовуються в LED-стрічці
Для отримання повноцінного яскравого і потужного світіння в схемі шлейфу RGB стрічок зазвичай використовуються триколірні SMD світлодіоди, що в перекладі означає «пристрій поверхневого монтажу». Найбільшого поширення знайшли SMD 53528 – у маркуванні «3528» позначає розміри кристала 3,5 х 2,8 мм. Сам кристал вкритий люмінофором і поміщений у прозорий корпус. Зустрічаються також динамічні лед-стрічки зі світлодіодами типу SMD 5050, SMD 4008, SMD 5630, SMD 2835.
Кількість світлодіодів на метр
Однією з найбільш важливих характеристик ЛЕД-стрічки є кількість світлодіодів на 1 метр довжини. Найбільшого поширення набули моделі, у яких на погонний метр припадає 30, 60 або 120 діодів – саме від цього показника залежить яскравість освітлювального пристрою, а також вартість.
Стрічки з лінійною щільністю світлодіодів до 60 од./п. м зазвичай застосовують для створення декоративного підсвічування, 60-240 – для основного освітлення.
Потужність
Яскравість світіння LED-стрічки безпосередньо пов'язана з її потужністю, а вона в свою чергу являє собою сумарну потужність світлодіодів підключеного відрізка ЛЕД-стрічки. Споживану потужності ЛЕД-стрічки можна порахувати, знаючи такі показники:
-
потужність 1 світлодіода;
-
кількість світлодіодів на 1 погонному метрі;
-
довжина відрізка світлодіодної стрічки.
При розрахунку та монтажі освітлювальної системи за основу приймають потужність стрічки та додають приблизно 20 % на непередбачувані стрибки напруги – цим правилом керуються при виборі блока живлення, щоб забезпечити максимальну безпеку освітлювальної системи.
Для підключення RGB/RGBW стрічки до мережі крім блоку живлення використовують контролер та підсилювач, також застосовують з'єднувальні дроти та спеціальні конектори.
Області застосування динамічної ЛЕД стрічки
Багатокольорова стрічка зі змінним світінням використовується для реалізації різних проектів світлодизайну як при оформленні житла так і під відкритим небом, а також освітлювальних систем у складі приладів і механізмів. Відповідну нагоді стрічку вибирають з урахуванням місця монтажу/установки та призначення:
-
для зонування приміщення – підсвічування деталей інтер'єру візуально розділяє простір, дозволяє реалізувати дизайнерський проект і створити особливий настрій лише за допомогою використання світлодіодної стрічки;
-
для зовнішнього застосування – вологостійке RGB підсвічування фасаду будівлі, арок, балконів тощо;
-
декоративна/святкова ілюмінація – оформлення новорічних декорацій просто неба та/або в приміщенні;
-
для авто – оформлення приладової панелі, фар, для підсвічування багажника чи салону;
світломузичні системи, інтерактивні панелі/екрани у шоу-бізнесі;
-
для зовнішньої реклами, оформлення щитів та вивісок на підприємствах торгівлі та громадського харчування;
-
для аварійного освітлення в торгових центрах, клубах, кінотеатрах тощо.
Купити недорого світлодіодну стрічку зі зміною кольору ви можете у нашому інтернет-магазині. Потрібну модель ви можете знайти за фільтрами в каталозі Led-Story самостійно або довіритися професіоналам. Наші консультанти відмінно розбираються у світлодіодному освітленні – допоможуть вам не тільки вибрати світлодіодну стрічку, що змінює колір, кращу за ціною та характеристиками. Замовити динамічну світлодіодну стрічку в будь-якій комплектації, гуртом чи в роздріб ви можете онлайн у нас на сайті або телефоном. Зручні види оплати і для приватних осіб, і бізнесу. Покупці з Харкова можуть забрати замовлення зі складу самовивозом у будь-який зручний час. По Україні оперативна доставка замовлень поштою за домашньою адресою чи до найближчого відділення зв'язку – Київ, Чернігів, Кропивницький, Суми та ін.