Настінні світильники знайшли широке застосування в будинках індивідуальної забудови та муніципального сектора – використовуються ці ліхтарі для підсвічування сходів, освітлення подвір'я по периметру будівлі у темну пору доби. Хороше освітлення вхідної групи та прилеглої території – одна з головних складових вашої безпеки: підсвічування сходів та двору вбереже від падіння та травматизму, знижує ризик проникнення «неочікуваних гостей» на вашу. територію. Правильно підібрані настінні світильники вносять «родзинку» в архітектурне рішення – можуть підкреслити цікаві деталі будівлі. Для магазинів, кафе та інших будівель комерційного призначення, крім суто утилітарних завдань, фасадні світильники можуть використовуватися для рекламних цілей – підсвічування вивісок і вітрин, тобто для залучення клієнтів.
Настінні ліхтарі – які вони бувають і чим відрізняються
Для використання у багатоповерхівках та будинках приватної забудови, для оформлення кафе, магазинів, готелів та інших будівель комерційного сектору промисловість випускає настінні світильники у широкій різноманітності. Усередині товарної групи фасадні ліхтарі відрізняються конструкцією самого світильника та варіантами виконання корпусу – матеріалом виготовлення, розмірами та формами, кольорами та дизайном.
Головна відмінність всіх вуличних світильників полягає у джерелі світла, що використовується:
- Лампи розжарювання. Традиційний варіант освітлення – такі лампи генерують промені теплих відтінків білого (близько 3000К), але мають дуже низький ККД (в середньому 5%) та нетривалий ресурс безперервної роботи – не більше 1000 годин.
- Галогенні лампи. Також випромінюю яскраве тепле світло близько 3000К, ККД їх у середньому близько 50%. Ресурс теж не дуже великий – 10 000 годин у середньому. Основна проблема металогалогенні світильників – фактор небезпеки, оскільки такі лампи містять отруйні речовини, колба лампи виготовлена з крихкого скла.
- Енергозберігаючі лампи. Це варіант люмінесцентних ламп під стандартне роз'єм (наприклад, з цоколем Е27). Порівняно з металогалогенні мають вищий ККД – до 70%. Ресурс безперервної роботи теж близько 10000 годин. Основна проблема «економок» – ці лампи ненадійні для використання за мінусових температур.
- Світлодіодні лампи. Найбільш вдалий варіант сучасного освітлення з точки зору енергоефективності – їх ККД становить до 95%. Надійні та довговічні ЛЕД пристрої мають ресурс безперервної роботи 50000 годин і більше. Кожен споживач може вибрати ліхтар під свої умови та запити на потужність/яскравість та температуру світіння.У діапазоні від -40 до +40 градусів LED світильники працюють без проблем – відмінно підходять для використання просто неба, тим більше, що завжди можна вибрати ліхтар відповідного ступеня пиловологозахисту IP.
Зі списку традиційних і сучасних типів освітлення можна зробити висновок, що за всіма параметрами найбільш для настінного освітлення підходять вуличні вуличні світлодіодні ліхтарі.
У настінних LED світильників теж досить розгалужена класифікація, заснована вона на відмінностях у конструкції корпусу освітлювального пристрою та його електричної начинки. Розрізняються моделі вуличних ліхтарів фасадних за способом підключення/установки та технічними характеристиками самого світильника – це потужність/яскравість світіння, колірна температура, тип світлодіода, що використовується, стійкість до навколишнього середовища.
Як вибрати настінний LED ліхтар
Правильний вибір фасадного світильника для житлового будинку може бути ключовим для створення затишного та безпечного для життя простору. Енергоефективні, надійні та прості у повсякденному використанні LED ліхтарі настінного типу стають все більш популярними у широкого кола споживачів та власників бізнесу – кафе, магазинів, готелів та інших підприємств комерційного сектору.
Найбільш споживачів приваблює можливість вибрати не тільки дизайн світильника, але й модель з оптимальними характеристиками світіння, відповідним способом монтажу/установки, підключення та керування настінним LED світильником. При виборі фасадного ЛЕД ліхтаря орієнтуються на такі показники:
- Параметри світіння настінного LED приладу вибирають індивідуально. Для підсвічування сходів в житловий будинок підійде ліхтар потужністю 3-5 Вт, для вхідної групи в магазин або готель потрібен більш яскравий світильник потужністю 30-50 Вт. Колірну температуру бажано вибрати нейтрально-холодних відтінків білого (5000-6000К). Як тіло світіння у фасадних ліхтарях використовуються яскраві SMD світлодіоди або СОВ матриці. Є також варіанти освітлення фасадів із використанням замінюваних LED ламп.
- За типом підключення настінні LED світильники бувають двох типів – такі, що підключаються безпосередньо до мережі 220 Вольт чи працюють автономно. Мережеві настінні світильники працюють за будь-якої погоди, вони більш потужні та надійні. Світильники настінні на сонячних панелях працюють абсолютно автономно від батареї – протягом світлового дня АКБ заряджається, а з настанням сутінків світильник готовий до роботи.
- За типом управління ЛЕД ліхтарі настінні можуть бути обладнані сенсорами, що реагують на появу рухомих предметів або зміну освітленості – включають/вимикають освітлення під час спрацьовування сенсора. Для встановлення біля входу в будинок рекомендується використовувати фасадний світильник з датчиком руху – такий ліхтар буде вмикатися, коли людина увійде до зони спрацьовування сенсора. Використання датчиків руху/освітлення допомагає економії електроенергії: світильник споживає електрику тільки, коли це необхідно, – при настанні сутінків або при вашій появі в зоні реагування. Особливо актуальна наявність сенсорів для фасадних LED світильників на сонячній панелі – заряду АКБ вистачає на довше.
- Форм-фактор та дизайн – їх обирають індивідуально, відповідно до архітектурних особливостей будівлі. Для встановлення на фасад магазину можуть бути використані потужні ЛЕД ліхтарі консольного типу з ДУ, а для освітлення ганку приватного будинку цілком достатньо буде встановити пару невеликих сонячних світильників з датчиком руху. Дуже ефектно виглядають накладні фасадні LED світильники – форму та матеріал їх корпусу та плафону можна підібрати під стиль оформлення та ваші індивідуальні уподобання.
- Стійкість до довкілля у настінних LED світильників визначають за індексом пиловологозахисту. Для встановлення на відкритому місці рекомендується вибирати ліхтарі IP65 та вище. У них світлодіоди надійно захищені від опадів та пилу. Ліхтарі зовнішнього освітлення з IP44 потрібно встановлювати під карнизом або в еркері.
У нашому каталозі LED Story ви можете вибрати вуличний фасадний ЛЕД світильник собі додому або для бізнесу по всім зазначеним вище критеріям, під архітектурні особливості вашого будинку та його планування, з урахуванням прилеглої території та ваших особистих уподобань.