Вуличні гірлянди – це сяюче свято, яке можна «ввімкнути» за бажанням будь-якої пори року. Їх використання допоможе порухом руки перетворити навколишній простір і зробити його неповторним. Таке диво можливе не тільки на Новий рік, але й з будь-якого іншого приводу – домашнє свято, вечірка з друзями чи просто бажання додати затишку. За допомогою дроту з лампочками, що світяться, двір чи тераса вашого дому, відкритий майданчик біля кафе або площа біля магазину завдяки вогникам вуличної гірлянди чарівним способом буквально перетворюється!
Вуличні гірлянди – які вони бувають і чим відрізняються
Гірлянди, що світяться, дуже затребувані на ринку і тому промисловість випускає ці лампочки декоративного освітлення в різному виконанні – під різномані запити споживачів. Технічні характеристики та дизайн електрогірлянд може відрізнятися і дуже суттєво, але в цілому всі вони влаштовані приблизно однакові – конструкція відрізняється лише деталями.
Основа будь-якої електричної гірлянди для вулиці – послідовне з'єднання кількох лампочок + дроти для приєднання до драйвера:
- Світловипромінююча частина – основний елемент гірлянди, саме від нього залежить створюваний декоративний ефект. Як джерело світла використовуються LED точкові світлодіоди, лампочки, ЛЕД стрічки різних кольорів та конфігурації. Так у ретро гірлянди вуличної під Е27 можна використовувати також і лампи розжарювання, вони створюють приємне та м'яке світло і при цьому менш яскраві – все залежить від вашого проекту світлодизайну.
- Електропроводка служить для з'єднання лампочок в єдиний ланцюг та приєднання їх до джерела живлення (драйверу). Відмінна риса гірлянд для вулиці – підвищені вимоги до несучого проводу щодо міцності та стійкості до навколишнього середовища, адже під час роботи під відкритим небом гірлянда витримує додаткові навантаження та вплив навколишнього середовища.
- Драйвер. Найчастіше гірлянди для вулиці підключаються до мережі змінного струму 220V, бувають і варіанти автономного підключення – зокрема, вулична гірлянда на батарейках. Якщо використовуються не лампочки розжарювання, то для підключення LED гірлянди до силової мережі потрібен блок живлення (трансформатор + діодний міст), який перетворює напругу мережі на безпечну для світлодіодів.
Це базова (найпростіша) комплектація електричної гірлянди для вулиці. У більш складних моделей з розширеним набором опцій в комплектацію LED світильника також входить спеціальний контролер. Залежно від типу світлодіодів за допомогою контролера можна регулювати режими світіння гірлянди – кілька фіксованих режимів для звичайної світлодіодної гірлянди-нитки або складні програмовані налаштування для адресних ЛЕД стрічок.
Буквально кожен складовий елемент тією чи іншою мірою можна модернізувати + додати гірлянді декоративності за рахунок колірних рішень, варіантів виконання несучого дроту або використання кольорових та РГБ світлодіодів та відповідних пристроїв управління. Всі ці відмінності в конструкції вуличних гірлянд були покладені в основу їхньої подальшої класифікації.
- Довжина та кількість лампочок. Гірлянди можуть бути різної довжини, форми (лінія, сітка, дощик) і мати різну кількість лампочок у ланцюгу, що позначається не тільки на зовнішньому вигляді, але й впливає на світловий потік, що створюється.
- Тип лампочок. Можуть використовуватись різні типи світлодіодів з різними характеристиками (яскравість, колірна температура, енергоспоживання). Але в цій категорії найбільше звертають увагу на вид світловипромінюючого пристрою – є вуличні гірлянди під лампочки, точкові світлодіоди, led стрічки різної конфігурації, і навіть холодний неон.
- Кольорова гама. Один із основних критеріїв, за яким обирають гірлянду для конкретного заходу чи свята. Вулична світлодіодна гірлянда залежно від типу використовуваних led елементів може бути монохромного чи багатоколірного RGB виконання, що дозволяє вибрати підходящий по декоративності варіант.
- Ступінь пиловологозахисту (Ingress Protection). Для надійної безперебійної роботи на вулиці у дощ/сніг та мороз вуличні гірлянди мають бути стійкими до впливу навколишнього середовища – чим вищий індекс IP, тим краще. В ідеалі для встановлення просто неба слід вибирати лампочки з IP 65/67. Гірлянда для освітлення тераси може мати показник IP44, важливо щоб БЖ та контролер були захищені – їх можна «заховати» у розподільній шафі.
- Режим роботи. Вуличні гірлянди можуть мати різні режими роботи – постійне світіння, мерехтіння або плавна зміна кольорів, що додає різноманітності світловій декорації. Мерехтіння та різні динамічні ефекти можна підключити за допомогою спеціальних програм, але для цього треба використовувати світильники зі світлодіодами адресного типу.
Що важливо запам'ятати: не потрібно «експериментувати» і намагатися встановити замість вуличної гірлянди варіант для домашніх умов – працювати вона буде недовго, максимум до першого дощу чи снігу, що там передбачається за сезоном. Гірлянда для вулиці тим і відрізняється, що всі контакти виконані максимально герметично, провід, що несе, більш потужний, має шар ізоляції з підвищеною стійкістю до впливу УФ-променів і різких перепадів температур.
Особливості вибору та застосування вуличних LED гірлянд
Всі перелічені вище різновиди електричних гірлянд для вулиці промисловість випускає у широкому асортименті – з відповідними характеристиками для різних сфер застосування, під будь-який дизайн оформлення простору, особисті уподобання та бюджет. Перше з чим зіткнетеся ви, зайшовши в каталог Лед Сторі – проблема вибору моделі.
Для зручності широкого кола покупців (нефахівців в електротехніці) кожна модель вуличної гірлянди має заводське маркування, де вказані основні критерії, за якими і вибирають відповідні нагоді декоративні лампочки:
- Назва світлодіодного пристрою – вулична гірлянда.
- Тип світлодіодів – адресні RGB та багатобарвні ЛЕД стрічки аналогового типу, гірлянди під LED лампочки Е27/14.
- Формфактор (виконання несучої частини) – лінійна гірлянда-нитка, гірлянда бахрома вулична або у вигляді сітки. Є ще й гнучкий неон: варіант лінійної гірлянди вуличної – ЛЕД стрічка, що герметично упакована в силіконову оболонку.
- Розміри гірлянди та кількість лампочок. Найбільш популярний варіант для лінійних різновидів – вуличний гірлянда 10м. Є моделі наполовину коротші (на 5м), їх зручно використовувати для декорування окремих рослин або предметів – тому такі гірлянди часто передбачають автономне джерело живлення (батарейки).
Звичайно ж, крім технічних параметрів при виборі вуличної LED гірлянди потрібно брати до уваги зону їх використання, конкретне місце розташування, навколишнє оточення та бажаний ефект.
Приватні будинки та дачі. Щоб створити неповторну атмосферу свята або просто додати затишку своїй ділянці, власники прикрашають гірляндами фасади та вікна, будівлі у дворі та дерева в саду. Гірлянда на будинок вулична відмінно виглядає у вигляді розтяжки над терасою, уздовж краю даху або у вигляді обрамлення навколо вікон. Використання вуличних гірлянд різної конструкції дає широке поле для прояву вашої фантазії: для альтанки допоможуть створити затишний куточок для відпочинку, гірлянда на дереві виглядає не менш ефектно, у темну пору доби освітлюючи окреме дерево чи цілу алею.
Кафе, магазини, майданчики просто неба. У цьому випадку використання вуличних гірлянд – це як варіант зовнішньої світлової реклами. Кожна вулична гірлянда для кафе не просто тішить око миготінням вогників, а й приваблює відвідувачів. І що приховувати, налаштовує їх на приємне проведення часу – що звичайно ж на користь вашому бізнесу!. Розмістити гірлянду можна по контуру фасаду або встановити у формі арок над проходами. Вуличнаа гірлянда типу «бахрома» над входом ніби запрошує зайти до вас у гості!
Івент-індустрія. Вуличні гірлянди просто незамінні для організації та проведення урочистостей, чи то весілля, день народження, корпоративне свято чи міський захід. саме застосування вуличних гірлянд увечері створює святкову атмосферу.