Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

Як підібрати світлодіодні лампочки для люстри?

Як підібрати світлодіодні лампочки для люстри?

Популярність ЛЕД освітлювальних приладів зростає буквально щодня – все частіше замість традиційних ламп розжарювання використовують джерела світла на світлодіодах. Причин тому багато. Приваблює висока енергоефективність, довговічність, безпека led лампочок і звичайно їх широкий асортимент.

Традиційні лампочки розжарювання для домашніх освітлювальних приладів зазвичай вибирали за цоколем та потужністю. Цих параметрів буде явно недостатньо, щоб знайти відповідний світлодіодний аналог. LED-світильники є досить складним пристроєм, з безліччю технічних параметрів. Але така їх різноманітність аж ніяк не ускладнює вибір лампочок – навпаки, допомагає знайти найбільш оптимальне рішення. Давайте розберемося, як підібрати LED лампочку до люстри з потрібними характеристиками.

ЛЕД-лампочки для побутових світильників – які вони бувають

Основні відомості про технічні параметри світлодіодної лампи виробник вказує на упаковці та на цоколі – форм-фактор та характеристики світіння. Саме виходячи з цього маркування і вибирають led-лампу під конкретні потреби.

Тип цоколя

Перше, що потрібно запам'ятати споживачеві – світлодіодну лампу можна підключити практично до будь-якої люстри чи іншого побутового світильника.

Найбільш поширений тип стикувального вузла – різьбовий. Цей простий і надійний спосіб підключення запропонував ще винахідник лампочки Едісон (Edison), тому маркування цоколя містить букву «Е» плюс зовнішній діаметр різьби (мм). Практично неможливо помилитися з вибором led-лампочки по цоколю – промисловість випускає їх всього три види :

  • E27 – найбільш поширений, використовується в переважній більшості домашніх освітлювальних приладів;
  • E14 – так званий «міньйон», найчастіше встановлюється в бра, світильниках компактного розміру та деяких видах стельових люстр;
  • LED лампи Е40 – з великим діаметром цоколя використовуються в потужних лампах, у тому числі для вуличного освітлення.

У люстрах європейського виробництва також зустрічається штиркове з'єднання. Маркування такого цоколя містить літеру «G», число позначає відстань (мм) між штирями. Основні типи штиркових ламп – G4, G9, GU5.3. Асортимент їх куди скромніший порівняно з лампами на різьбовому цоколі, що може надалі створити проблеми з пошуком специфічних лед-лампочок. Але і в цьому випадку є рішення – якщо люстра вам дуже подобається, можна замінити патрон на Е-модифікацію.

Форма

Промисловість випускає led-лампочки із плафонами різної форми. У маркуванні виробу цей параметр вказаний одразу після цоколя – позначається буквою (форма лампи) та числом, що відповідає максимальному діаметру (мм) колби лампи:

  • А (arbitrary) – лампочки з колбою у формі груші, найбільш поширені в побутових освітлювальних приладах (люстри, настільні лампи, торшери). Кут розсіювання таких ламп становить не менше 200 градусів – кожна з них здатна висвітлити значну площу. Найбільш поширені модифікації – А55, А60, А65.
  • C (candle) – у формі свічки. Кут розсіювання у таких ламп менший, ніж у форми А. Найчастіше лед-лампи у формі свічки використовуються в люстрах з вузьким плафоном, коли є підозра, що звичайна лампа-груша не підійде за габаритами. Найбільш ходові розміри – С35, С37.
  • СТ (candle tail) – «свічка на вітрі» відрізняється від форми З загнутим кінчиком. Така форма led-лампи несе чисто декоративне навантаження – використовується в кришталевих люстрах, бра відкритих або з прозорим плафоном. Найбільш поширений розмір – С 35 Т.
  • G (globe) – кругла форма колби використовується в люстрах та різних світильниках як для основного освітлення так і для підсвічування. Розміри можуть бути дуже різноманітні – аж до G125. Для побутових освітлювальних приладів найбільшого поширення набули маленькі лампи G45.

Промисловість випускає також світлодіодні рефлекторні лампи R (reflector), у формі труби T (tube) та ін. У люстрах і в побуті вони використовуються дуже рідко.

Потужність

Ми звикли вибирати лампочки розжарювання за їхньою потужністю – чим більше Ватт, тим яскравіше світло. Загалом логічно, якщо не вдаватися в деталі – при купівлі LED-лампочки нас має цікавити не стільки споживана потужність, як та частина енергії, що перетворюється безпосередньо на світловий потік. Йдеться про ККД лампочки – її світловіддачу.

Тим не менш, виробник для зручності покупця в маркуванні лед-лампочки вказує споживану потужність (Вт), а також світловий потік, що випромінюється в люменах (Лм). Існують спеціальні таблиці/графіки переведення звичних характеристик ламп розжарювання у характеристики світлодіодних приладів. На практиці ж надто висока точність не потрібна – рекомендуємо прислухатися до поради нашого консультанта:

«Якщо вам треба знайти світлодіодний еквівалент лампочки розжарювання на 75 Вт, можна скористатися простим правилом – значення потужності множимо на 10 і отримуємо необхідний показник світлового потоку в люменах, після чого шукаємо лед-лампочку з таким значенням, близько 750 Лм.»

Дотримуючись наших підказок, як вибрати лампочки за потужністю, ви напевно виберете оптимальний варіант для заміни лампочок в люстрі.

Колірна температура

На відміну від традиційних ламп для люстр (розжарювання чи денного світла) у світлодіодів відтінки світіння різняться і дуже помітно – від теплого світіння з червоними нотками до холодного денного з блакитними відтінками. У маркуванні led-лампочек обов'язково вказана «колірна температура» джерела світла – числами позначена температура в Кельвінах (від 2700 до 6500 К) і словами описаний відтінок умовного полум'я:

  • теплі кольори (2700-3000 К) – дуже схожі на світло звичайної лампи розжарювання;
  • природний білий або нейтральний (4000-4500 К) – відповідає світінню ксенонової лампи або полуденному яскравому сонячному світлу;
  • білий денний та білий холодний (6000-6500 К) – світність, властива люмінесцентним лампам/трубкам.

Людському оку більш приємне тепле світло, як від вогню чи звичних ламп розжарювання. Для роботи більш підходять нейтральний білий та природний білий – 4000 К та 4500 К відповідно. Рекомендації звичайно ж умовні, при виборі ЛЕД лампочки для люстри буде не зайвим врахувати індивідуальні побажання всіх членів сім'ї.

Як правильно підібрати світлодіодні лампочки для люстри: на що ще потрібно звернути увагу

Заводське маркування led-лампочки містить основні характеристики – форму плафона, тип цоколя, потужність, світлову температуру. На практиці виявляється, що лише маркування мало для того, щоб правильно вибирати лед лампочки для люстри. Це базовий варіант, потрібно максимально його узгодити з конкретними умовами – призначенням світильника, конструкцією люстри та стилем оформлення, зручністю використання. Що ж треба ще врахувати? Розглянемо трохи докладніше.

Освітленість приміщення

При виборі лампочки нас в першу чергу цікавить світловий потік, що випромінюється нею, в люменах (Лм). Іншими словами – чи досить яскраво вона світить, наскільки зручно буде при такому освітленні. Для цього розроблено нормативи (СНіП), де враховується комфортний для очей рівень освітленості:

  • 100-150 Лм/кв. м – житлове приміщення (для вітальні, для спальні, передпокій);
  • 150-250 Лм/кв. м – підійдуть для дитячої, кімнати для ігор;
  • 250-350 Лм/кв. м – для офісу або кабінету вдома (основне освітлення).

На упаковці led-лампочки виробник вказує світловий потік, що випромінюється нею, в Люменах. Щоб правильно вибрати лампочку (або розрахувати їхню кількість), потрібно оптимальну освітленість з таблиці помножити на площу кімнати. Наприклад, для вітальні 20 кв. м потрібно, щоб люстра забезпечувала від 2000 Лм. Якщо світильник має 4 патрони, кожна лампочка повинна випромінювати світловий потік від 500 Лм.

На що ще треба звернути увагу, які параметри ще впливають на вибір яскравості світіння:

  • колба з матового скла – такі світлодіодні лампочки дають потік світла інтенсивністю приблизно на 20 % нижче за розрахункове значення;
  • чим вище колірна температура, тим світіння лампочки сприймається оком як більш яскраве.

Якщо ви звикли вибирати лампочки за кількістю Ватт, слід пам'ятати, що при рівному світловому потоці потужність пристрою на світлодіодах зазвичай в 7-10 разів нижче, ніж у лампи розжарювання.

А як бути, якщо яскраве освітлення потрібне не завжди? Не міняти ж щоразу лампочки. Для такого випадку промисловість випускає LED лампи, що змінюють яскравість (на упаковці є спеціальний значок). Люстру потрібно буде придбати більш потужну і з нею в комплекті спеціальний вимикач з опцією регулювання світлового потоку.

Енергоспоживання

Бажання заощадити на рахунках за електрику – одна з причин, чому споживачі все частіше цікавляться світлодіодними лампочками. Наприклад, знадобилося замінити лампу розжарювання на 100 Вт, яка випромінює світловий потік 1300 Лм. Аналогічне за яскравістю світіння дає led-лампочка на 14 Вт, економія очевидна – споживання енергії істотно знизилося, замість 100 Вт оплачуватимете лише 14 Вт.

Така економія у споживанні енергії властива всім різновидам сучасних світлодіодних ламп. На упаковці світлодіодної лампочки обов'язково вказано і потужність лампочки (Вт), і клас енергоефективності у вигляді графіка/діаграми та літерного позначення. Для LED-лампочок практичний інтерес становить верхня частина діаграми енергоефективності – 2 класи:

  • «А» – 50-80%. Усередині групи є градація на підкласи А, А+ та А++ у міру зростання на кожні 10%.
  • «В» – 25-50%.

Чому потрібно звертати увагу на клас енергоефективності – що це нам дає:

  • на етапі проектування схеми освітлення можна вибрати найбільш ефективне рішення;
  • зменшити навантаження на електромережі, що особливо важливо для старої проводки;
  • шляхом правильного вибору лампочок суттєво знизити витрати на електрику.

Потужність, що споживається, можна знизити в 7-10 разів – одноразові витрати на покупку нових лампочок на світлодіодах окупляться дуже швидко!

Температура світіння

LED-лампочки завжди обирають з урахуванням призначення приміщення – до уваги беруться навіть відтінки колірної температури. Справа в тому, що забарвлення світлового потоку людським оком сприймається по-різному – жовті тони розслаблюють і викликають відчуття затишку, нейтральний не порушує передачі кольорів, тоді як холодне біле світіння ніби змушує зібратися, концентрує увагу і налаштовує на робочий лад. З цих міркувань прийнято вибирати колірну температуру лампочок для встановлення вдома:

  • теплі білі з жовтими і навіть червоними тонами (2700-3000 К) – для основного освітлення житлових приміщень;
  • натуральний білий нейтрального тону (3500 К) – для світильників та настільних ламп у кабінет, для кухні (робоча зона);
  • холодні відтінки білого (4000 К) – зазвичай використовують для світильників у стилі «хай-тек»;
  • яскраве денне світло (5000 К) – не сприяє створенню затишку, добре підходить для зонального підсвічування рослин в оранжереї.

Теплі відтінки сприяють релаксу, холодні – концентрують увагу і тим самим налаштовують на роботу. Так працює сприйняття відтінків світла і це треба враховувати при виборі ламп для домашнього освітлення.

Кут розсіювання

У маркуванні led-лампочки «кут розсіювання» характеризує спрямованість світлового пучка. За рахунок розташування світлодіодів та наявності спеціального розсіювача у конструкції лампочки вузькоспрямовані промені від кожного кристала утворюють просторовий конус світіння з кутом при вершині від 29 до 360 градусів.

Кут розсіювання ЛЕД-лампи вказано на упаковці. На цей показник треба обов'язково дивитися, вибираючи освітлювальний прилад під конкретну задачу:

  • до 90 градусі – підійде для настільної лампи або спрямованого світильника;
  • 90-180 градусі – для загального освітлення в багаторіжкову люстру, якщо лампочки спрямовані горизонтально або вниз;
  • до 360 градусів – універсальний формат, підійде до будь-якої люстри та світильників для фонового освітлення.

Кут розсіювання світлодіодної лампи зазвичай узгоджений із типом цоколя – на це теж слід звернути увагу при виборі.

Як підібрати лампочки під дизайн люстри

При виборі світлодіодних лампочок треба узгодити їх характеристики з дизайном освітлювального приладу – може статися, що лампочки не будуть виглядати органічно чи навіть викликатимуть відчуття дискомфорту.

Форма колби

Простіше за все вибрати світлодіодну лампочку за формою – врахувати розміри і те, наскільки гармонійно виглядатиме стельовий світильник. Яким же вимогам повинна відповідати лампочка:

  • легко поміщатись у плафон – для вільної циркуляції нагрітого повітря;
  • не бажано, щоб розсіювач виступав за межі плафона, – неприглушений яскраве світло викликає дискомфорт;
  • геометрія колби повинна відповідати стилю світильника та його конструкції. Від форми лампочки залежить спрямованість потоку світла – для люстри оптимально підійдуть світлодіодні пристрої з широким кутом розсіювання, не менше 120 градусів.

Колір скла колби

З вибором кольору колби трохи складніше – потрібно добре уявляти, як усе це виглядатиме разом. З погляду доцільності обирають за призначенням:

  • Лампочки з повністю прозорим склом ідеально підходять для класичних кришталевих люстр відкритого типу – гарна гра світла та переливи променів на гранях підвісок забезпечені!
  • Лампочки з матовим склом викликають ослаблення світлового потоку – їх добре використовувати в люстрах у стилі «лофт» із спрямованими вниз відкритими ріжками, а також при встановленні в кімнатах з невисокими стелями.

Температура світіння

При виборі нових led-лампочек в люстру не зайвим буде врахувати колірну температуру світлодіодів:

  • Лампочки з теплим (рівня 2700 К) світлом краще не вкручувати в світильник з жовтим плафоном – вийде надто «концентроване» тепле світіння, не завжди комфортне та доречне.
  • Світлодіоди білого холодного світіння (4000 К) ідеально підійдуть для стельових світильників у стилі «хай-тек» – підкреслять металевий блиск деталей люстри.

Лед-лампочка і світильник повинні гармонійно поєднуватися – не порушуючи загального дизайну приміщення і не викликаючи будь-якого дискомфорту.

Як використовувати світлодіодні лампи для люстр, щоб вони служили довго?

За замовчуванням у лед ламп дуже високий ресурс – не менше 20 000 годин. Але світлодіоди можуть вийти з ладу при неправильному використанні. Оптимальні умови використання вказані на упаковці – інтервал робочих температур, діапазон напруги в мережі та частоті струму.

Led-лампи найчастіше перегорають у разі порушення температурного режиму. Особливо чутливо вони реагують на перегрів – перегорають світлодіоди, висихають і приходять у непридатність конденсатори.

Кращі способи попередити передчасний вихід лед-лампочок з ладу:

  • у люстрі має бути хороша вентиляція – ніщо не повинно заважати руху потоку повітря;
  • уникати установки у місцях із підвищеною температурою;
  • вибирати моделі з радіатором.

Універсальна порада – дотримуйтесь правил експлуатації, які виробник розмістив на упаковці, щоби в разі чого поміняти лампочку за гарантією.

У нашому інтернет-магазині Led Story ви можете обрати та купити світлодіодні лампочки для люстр. Асортимент пропонується дуже широкий – лед лампочки на будь-який смак, економні та ефективні. Вибрати зможете як для стельових світильників класичної конструкції, так і для люстр модного дизайну. Зробити це можете самі, гортаючи сторінки каталогу Лед Сторі або довіритися нашим професіоналам (хто краще знає асортимент!). Консультанти не тільки порадять, а й допоможуть вибрати оптимальний варіант за ціною та характеристиками, дають поради щодо вибору необхідних комплектуючих для світильника. Будемо раді допомогти вам – чекаємо у нас в інтернет-магазині!