Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(050) 512 17 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(067) 183 47 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт


Як правильно висвітлити кухню?

Як правильно висвітлити кухню?

Щоб кухня у вашому будинку була зручною та комфортною, потрібно правильно організувати освітлення – доцільно вибрати тип освітлювальних пристроїв, грамотно розташувати їх у просторі та продумати схему підключення.

Як зробити кухню такою, щоб було приємно і комфортно було в ній готувати, сидіти сім'єю за обіднім столом, а за необхідності й разом з гостями. Завдання об'єднує кілька прикладних областей – зокрема дизайн і техніку. А ще треба врахувати особливості кожного конкретного випадку.

Тож як правильно освітити кухню. Давайте розбиратися.

Особливості освітлення на кухні

Щоб скласти самостійно проект освітлення на кухні не потрібно винаходити велосипед. Проблема далеко не нова, для її вирішення існують не лише правила, а й нормативи, де враховуються питання безпеки. А ще є перевірений роками досвід дизайнерів.

Якщо все це проштудіювати, зробити концентрат і вже його структурувати, вийде готовий чек-лист для складання проекту освітлення:

  1. На кухні завжди має бути гарне освітлення – тож грамотно поєднуємо природне денне зі штучним. Правильно організоване освітлення не тільки сприяє зручному та безпечному приготуванню їжі – створює комфорт на кухні та просто гарний настрій.
  2. Важливо не перестаратися з освітленням на кухні – непродумано яскраве світло – це не тільки зайві витрати на електрику, але й фактор, що дратує.
  3. Один плафон по центру стелі не забезпечує якісне освітлення всього простору кухні – подумайте про зонування приміщення за функціональною ознакою. Добре сплановане освітлення правильно розподіляє світло на кухні і створює максимально комфортну обстановку.
  4. В обстановці сучасної кухні традиційні стельові світильники гармонійно поєднуються з різними спотами, лед-стрічкою в робочій зоні, бра різної конструкції на стіні в обідній зоні. По можливості вибирайте освітлювальні пристрої з мінімальною потужністю – для цього ідеально підходять світильники на світлодіодах.
  5. Для оформлення кухні добре підходить стиль мінімалізм. Справа не стільки в популярності, скільки в практичності – суворі лаконічні форми кухонних меблів та обстановки легко підтримувати в чистоті.
  6. Враховуйте кольори оформлення кухні. Стіни та поверхні світлих тонів відбивають до 80 % світлового потоку, тоді як темні – всього 12-15 %. Решту освітлення доведеться компенсувати за рахунок встановлення додаткових світильників.
  7. Небагато корисних цифр. Нормативи (СНіП) регламентують освітленість для кухні – від 150 Лм/кв. м для зони готування їжі та 50-100 Лм/кв. м для їдальні.
  8. Відповідно до правил електробезпеки від будь-якого джерела електричного світла, точок підключення (розеток) та керування (тумблерів/регуляторів) до води відстань повинна бути не менше 60 см. У даному випадку добре зарекомендували себе вимикачі з датчиком руху та сенсорні.

Проектувати/планувати світлодизайн дуже цікаво – не бійтеся експериментувати. Не з першого разу, але обов'язково знайдете варіант, який виявиться оптимальним для вашої кухні!


Як за допомогою освітлення розбити простір кухні на функціональні зони

На індивідуальне сприйняття людиною навколишнього простору величезний вплив має колір, яскравість світлових променів, а також їх розподіл. Ось чому продумана схема освітлення може візуально збільшити або зменшити кухню, змінити її пропорції, одні ділянки кухні виділити, інші притінити. До оптимального результату приходять не відразу – гарна та комфортна кухня починається зі складання проекту.

Важливо. Проект освітлення потрібно складати узгоджено із покупкою кухонної обстановки. Яким буде освітлення на кухні, розташування світильників вирішують ще до початку ремонтних робіт, але обов'язково після ухвалення рішення про планування простору кухні.

Послідовність дій:

  1. Приймаєте рішення про розбивку на функціональні зони – де буде розміщена зона готування їжі та обідня.
  2. Малюєте схем – якого типу світильники на кухні збираєтеся встановити, де для них краще прокласти проводку і де встановити вимикачі/розетки.
  3. Замовляєте меблі та кухонне обладнання. Паралельно купуєте освітлювальні прилади + комплектуючі.

Відповідно до розбивки кухні планується і освітлення – загальне для всього приміщення та з деталізацією по зонах. Загальне освітлення призначене для того, щоб бачити всю атмосферу в кухні і добре в ній орієнтуватися. Найчастіше використовується підвісна люстра та/або стельові світильники різної конструкції.

Акцентне освітлення допомагає грамотно організувати простір – підсвічує конкретні ділянки. На будь-якій кухні (навіть на маленькій) обов'язково має бути дві функціональні зони:

  • Робоча зона – стіл для приготування, раковина/мийка, плита. Для зручної та безпечної роботи з ножами та іншими інструментами світло повинне бути яскравим та добре освітлювати руки, ні в якому разі не падати з-за спини.
  • Обідня зона – зручний стіл, м'який куточок, барна стійка. Для посиденьок за столом найкраще підійде м'яке розсіяне освітлення – потік світла не повинен відволікати від обіду чи дружнього спілкування.

Завдання зонування вирішуємо у комплексі – за допомогою предметів кухонної обстановки та застосуванням різних світильників. Оптимально для цієї мети підійдуть led-світильники для робочої зони кухні – ефективні, довговічні та дуже економні.

І робочу зону, і обідній комплекс можна успішно акцентувати за рахунок підвішених прямо над ними ламп. На додаток до центральної люстри відмінно підходять споти та треки. Для зонування простору можна задіяти і меблеві світлодіодні світильники для кухні – декоративне підсвічування з дрібних спотів або гнучкої RGB-стрічки, щоб виділити контур фартуха в робочій зоні, підсвітити внутрішній простір шафок.


Особливості освітлення робочої зони кухні

Зручність та безпека готування їжі в робочій зоні залежить від хорошого освітлення стільниці, мийки, плити – тут світло повинне фокусуватися спрямовано. Розташування та тип використовуваних світильників може різнитися залежно від оформлення приміщення:

  • Традиційний (класичний) стиль – робоча зона найчастіше розташована під навісними модулями кухонного гарнітуру. Під шафками можна розмістити споти, лед-стрічку або лед-планки.
  • Стиль «мінімалізм» чи «хай-тек» – для освітлення зони готування добре підходять накладні спрямовані та трекові світильники на кухню, вбудовані або на такі, що рухаються по штанзі/рейлінгу.

Використання спрямованих спотів дуже зручне – світловий потік падає якраз в зону приготування їжі, при цьому не засліплює тих, хто сидить за обіднім столом. Для спотів з їх направленим світлом ідеально підходять лампочки з кутом розсіювання до 90 градусів.

Для створення акценту в робочій зоні добре підходить світлодіодна РГБ-стрічка, упакована в прозорий ПВХ профіль – прокладають її за контуром фартуха, під навісною шафою та краями робочого столу. Можна також використовувати і монохромний (одноколірний) варіант led-стрічки – він не настільки декоративний як RGB, але краще справляється із завданням підсвічування робочої зони. Для зони приготування підійде стрічка з кількістю світлодіодів від 60 од/м.

Дуже доречною буде лед-стрічка по контуру витяжки – яскравості від її світіння звичайно недостатньо для повноцінного освітлення робочої зони, але як декоративний акцент така окантовка виглядає дуже гідно.

На що треба звернути при виборі ЛЕД-пристроїв для робочої зони:

  • Температура світіння. Приготування їжі вимагає реального сприйняття кольору – ідеально підходять лампи 3000 К (тепле біле світло) або 4000 К (нейтральне біле).
  • СНіП встановлюють нормативи щодо потужності освітлення робочого столу в 150 Вт/м2, що для лед-ламп відповідає не менш як 10 Вт/м2, для led-стрічок – від 10 Вт/м.
  • для робочої зони СНіП рекомендує освітленість від 150 Лм/м2.

Для зручності роботи та економії електроенергії рекомендується в проекті освітлення передбачити опцію регулювання яскравості, а також використання сенсорних вимикачів з датчиком руху.


Як вибрати освітлення для столової зони

У обідньої зони свої особливості – освітлення та підсвічування мають бути досить яскравими, але при цьому не дратувати. Які у вас можуть бути варіанти, залежить від планування кухні:

  • Їдальня розташована поруч з вікном. У цьому випадку максимально задіяне природне світло. Нестача освітлення ввечері і в темний час можна доповнити стельовими люстрами – однією або кількома, розміщеними якраз над столом. Вони мають висвітлювати безпосередньо стільницю.
  • Обідній комплекс розташований у центрі кухні. Світильник над столом на кухні підходить ідеально – вписується таке компонування і в «модерн», і в «азіатський» стиль. Добре також виглядають декілька світильників на різних рівнях або один великий плафон, який висить низько над столом. Щоб яскраве світло не заважало сидячим за столом (не сліпило очі), вибирайте освітлювальні прилади з можливістю регулювання висоти.
  • Їдальня зона розміщена біля стіни – оптимальний варіант для кухонь невеликої площі. Для освітлення добре підходять настінні бра в парному варіант – краще вони виглядають над невеликим пристінним або кутовим столиком, а споти на стелі допоможуть створити різні світлові ефекти.

Світильники-споти останнім часом на піку популярності у світлодизайнерів – і це не випадково, оскільки дають можливість не лише висвітлити, але й візуально змінювати пропорції приміщення. Для кухонь з низькими стелями підбирають накладні світильники, які на відміну від підвісних люстр не з'їдають сантиметри по вертикалі.

Також слід враховувати форму столу: для овального або прямокутного добре підійдуть 2-3 підвісні світильники в рядок, для круглого або квадратного буде достатньо одного великого світильника, розташованого над центром столу.

Для підвісних світильників вибирають висоту таким чином, щоб нижній край плафона (джерело світла) був розташований трохи вище рівня очей людей, що сидять за столом – десь на рівні 60 см. Для обідньої зони ідеально підходять моделі з можливістю регулювання висоти – легко налаштувати їх під себе.

Що ще треба врахувати, коли будете вибирати led світильник для кухні в обідню зону:

  • Для їдальні зони вибираємо освітлення затишних теплих білих тонів з колірною температурою 2700-3200 К – вони не спотворюють відтінки готових страв, надають їжі апетитного вигляду.
  • СНіП встановлюють нормативи щодо потужності освітлення столової зони 100 Вт/м2, що для лед-ламп відповідає 7-10 Вт/м2.
  • СНіП рекомендує організувати освітленість робочої зони від 100 Лм/м2.

У столовій зоні як ніде актуальним є використання регулятора яскравості – разом із зміною висоти світильників можна легко створити затишне підсвічування для приємного спілкування за столом.


Як організувати на кухні загальне освітлення

Коли природного денного світла на кухні стає недостатньо, включають основне освітлення. Воно тому і називається, що висвітлює все приміщення – рівномірно, без яскравих плям і затінених ділянок. При складанні проекту загального освітлення враховують стиль оформлення кухні, її розміри та планування приміщення.

Найбільш поширені варіанти:

  • Центральна люстра. Конструкцію та самі габарити світильника вибирають залежно від висоти стель та розміру приміщення. Так для великої кухні добре підійде люстра, що звисає, з великим плафоном, а для компактного приміщення з невисокою стелею – стельовий світильник сланкої форми.
  • Підвісні світильники (два або більше) над обіднім комплексом. Найкраще відразу встановити моделі з можливістю регулювання висоти – у піднятому вигляді світильники будуть виконувати функцію загального освітлення, а в опущеному на висоту близько 60 см над столом – підсвічування столової зони.
  • Точкові світильники для кухні. Ідеально підходять для сучасного планування – у стилі «хай-тек» чи «мінімалізм». Вбудовані в підвісну стелю або по периметру приміщення ці освітлювальні ЛЕД-пристрої не тільки створюють світлове тло, але й є елементом дизайну. Якщо все-таки утворюються затемнені кути або просто виявляється, що освітлення не вистачає, на допомогу приходять трекові систем – завдяки мобільності конструкції, їх можна використовувати універсально.

Окремо треба зупинитися на світильниках з поворотною конструкцією – орієнтовані вниз плафони ідеально підходять для створення акцентного освітлення обіднього столу або робочої зони, якщо світловий потік направити у бік стелі, то м'яке розсіяне світло поширюється по всій кімнаті.

Світильники для кухні повинні відповідати дизайну приміщення, гармонійно поєднуватися за розмірами та кольоровим рішенням. А ще бути практичними у побуті – зручними в управлінні, легкими у догляді. І найголовніше – створювати зручний простір за допомогою одного лише освітлення!


Асортимент освітлення для кухні та переваги покупки в інтернет-магазині Led Story

Якщо ви заздалегідь підготували проект, вам буде набагато простіше обрати собі освітлення на кухню. У каталозі нашого інтернет-магазину Лед Сторі ви можете знайти світильники під будь-який дизайн оформлення – чи то нестаріюча класика, лаконічний хай-тек або практичний лофт. Для вас є спотові світильники звичайні накладні та з поворотним механізмом, для основного освітлення робочої зони та точкового підсвічування.

У вас у схемі освітлення на кухні запланована трекова система? Добре, для інтер'єрного підсвічування представлені варіанти і в чорному, і в білому рішенні – такі світильники ідеально вписуються в стиль «мінімалізм». І що важливо, ви можете вибрати сучасні світильники під цоколь Е27, щоб потім вкрутити LED лампочку за власним бажанням – вибрати з теплим білим світінням або нейтральне біле світло.


Самі світильники на кухню та всі необхідні комплектуючі ви можете знайти в каталозі самостійно, а можете відразу скористатися опцією «допомога друга» – щоб не гаяти часу отримати кваліфіковану підказку від наших консультантів.

Звертайтесь, будемо раді допомогти вам!