Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

Як вибрати світильник на сонячній батареї для приватного будинку

Як вибрати світильник на сонячній батареї для приватного будинку

Світильники на сонячній батареї стають все більш актуальними – вони автономні та довговічні, прості у монтажі та обслуговуванні. Це абсолютно безпечні в побуті освітлювальні пристрої – ймовірність ураження електричним струмом практично зведена до нуля – побутова (непромислового призначення) сонячна батарея виробляє постійний струм напругою до 24 В.

Завдяки використанню сучасних світлодіодних ламп, світильники на сонячній батареї можуть забезпечити яскраве освітлення практично безкоштовно – тільки за рахунок використання енергії сонячних променів, абсолютно незалежно від наявності поблизу мережі 220 В.

Таку систему освітлення можна встановити далеко від стаціонарної електромережі – у найвіддаленішому куточку дачної ділянки або навіть ще необжитої території, де тільки йде будівництво. Важливо, що для монтажу освітлення на ділянці не потрібні жодні погоджувальні роботи – можна самостійно скласти проект, вибрати відповідні світильники та займатися їх встановленням.

Всі LED світильники на сонячній батареї можуть бути дуже схожий пристрій. У конструкцію входять такі деталі:

  • Світлодіодна панель – безпосередньо джерело світла.
  • Сонячна панель – перетворювач енергії сонячного світла на електричну. Акумуляторна батарея – накопичувач виробленої енергії.
  • Контролер – пристрій для підтримки правильної роботи електричної схеми освітлювального пристрою, у т. ч. заряджання/розряджання акумулятора.
  • Корпус, опори та кріпильні елементи.

Незайвим також буде нагадати і про екологічність світильників на сонячних батареях, а саме світлодіодів – на відміну від економічних люмінесцентних ламп, ЛЕД світильники не містять шкідливих газів і абсолютно безпечні для здоров'я. Важливо також, що ліхтарі на сонячних батареях можуть функціонувати в діапазоні температур від -50 до +50 градусів.

Ось і виходить, що світильник, що працює від сонячного світла, ідеально підходить для широкого кола споживачів – власників приватних будинків, садівників/дачників, любителів відпочинку на природі та ін.

Ринок пропонує споживачеві різноманітні світильники на сонячних батареях – як правильно вибрати відповідний? Давайте розумітися.

Світильники на сонячних батареях: які вони бувають

Промисловість та ринок пропонує широке розмаїття моделей освітлювальних приладів – що називається, «очі розбігаються». Щоб вибрати модель, що дійсно підходить, ситуації, потрібно чітко визначитися з критеріями.

Вибирають у такій послідовності:

  • Призначення світильника – для основного освітлення або допоміжного, тобто для підсвічування.
  • Місце встановлення – від цього залежить можливість освітлення певного майданчика чи обсягу простору, конструкція світильника та оптимальний спосіб монтажу.
  • Технічні можливості освітлювального пристрою – потужність та світлові показники світильника, ємність акумуляторної батареї, ступінь захисту корпусу, матеріал виготовлення пластин панелей та ін.

Важливо також при виборі моделі врахувати конструктивні особливості світильників – їх габарити, тип монтажу/кріплення, матеріал корпусу та плафона, можливість регулювання напрямку світла та інші технічні характеристики.

По призначенню

Вуличні світильники на сонячних батареях можна умовно розділити на великі групи:

  • основне освітлення – з потужним потоком світла,
  • допоміжне – менш яскраві садові світильники, які здебільшого мають декоративну функцію.

Чіткої межі між цими типами освітлювальних приладів немає, у разі при виборі потрібно враховувати особливості експлуатації.


За місцем встановлення

Ділянку біля будинку можна умовно поділити на зони і для кожної потрібний різний тип освітлення. Завдяки широкому асортименту світильників на сонячних батареях, для кожної зони можна вибрати найкращий варіант:

  • Болларди – різної форми ліхтарі на стовпах. Їх використовують для освітлення садових доріжок та газонів переважно як основний тип освітлення.
  • Підвісні та настінні світильники – кріплять їх на паркани, стіни та стовпи. Ці світильники можуть бути різної потужності – використовуються для основного освітлення та допоміжного (декоративного).
  • Газонні світильники – пристрої невеликої потужності та яскравості для додаткового освітлення. Використовують їх для підсвічування рокаріїв, альпійських гірок, доріжок, елементів рельєфу.
  • Вбудовані світильники – допоміжного типу прилади освітлення Їх монтують у сходинках, садові доріжки. Ці світильники генерують м'яке світло, яке не полегшує переміщення по ділянці в темний час доби і створює затишну атмосферу.
  • Світильники для декору клумб – вдень їх практично не видно завдяки прозорому корпусу. У темний час доби ці допоміжні світильники створюють світловий акцент у сфері квітника.
  • Світильники для водойм виглядають дуже ефектно - допоміжним підсвічуванням дозволяють виділити домашній ставок. Можуть бути плаваючими та навіть призначеними для підводної установки.
  • Світильники-гірлянди використовують для декоративного оформлення веранди, тераси, балкона, ним також прикрашають крони дерев – допоміжне освітлення не лише підсвічує певну зону, а й створює гарний настрій.
  • Декоративні світильники у вигляді невеликих садових скульптур є прикрасою в денний час і створюють гарне підсвічування в нічний.

Розрізняють світильники також і за способом кріплення – вибирають найбільш ефективний, надійний та зручний для монтажу варіант:

  • Настінні – найчастіше їх використовують для освітлення майданчика біля будинку, гарний варіант для локального освітлення ділянки стіни.
  • Ґрунтові – світильники ці зазвичай на ніжці, яку надійно фіксують у ґрунті. використовують такі ліхтарі як орієнтир або в декоративних цілях.
  • Підвісні – світлодіодні світильники з плафоном, що кріпиться на ланцюг, трос чи декоративний шнур. Гарний класичний варіант – важливо лише закріпити ліхтар надійно.
  • Вбудовані – варіант ЛЕД-підсвічування паркінгів та доріжок, коли корпус світильника вмонтований нарівні з рівнем покриття.

Перед покупкою та монтажем світильників рекомендується заздалегідь нанести бажану схему розміщення на план території, щоб уявити створюваний ефект.


Технічні характеристики

З дизайнерською частиною визначилися - тепер розглянемо технічну сторону, не які характеристики треба звертати увагу при виборі світильника на сонячній батареї.

Потужність та світлові показники джерел світла

Пристрої на світлодіодах випромінюють якісне світло без мерехтінь, екологічні та безпечні, практично не гріються. LED лампи мають тривалий ресурс до 50 000 годин. По економічності вони в десятки разів перевершують лампи розжарювання. Потужність світлодіодних світильників може змінюватись у широкому діапазоні – від 1 Вт до 100 Вт і більше, що дозволяє вибрати відповідну модель для додаткового освітлення (до 5 Вт) та основного.

Теплота світла є дуже важливою характеристикою для зорового сприйняття людиною – світло може бути теплим, нейтральним чи холодним. Для очей тепле світло більш комфортне – тому його віддають перевагу атмосферній обстановці на ділянці. Холодний підходить для освітлення паркування, оскільки таке освітлення сприяє концентрації уваги.

Місткість акумуляторної батареї

Тривалість безперервної роботи освітлювального приладу залежить від ємності акумуляторної батареї. Завдяки наявності АКБ, яскравим сонячним днем пристрій може накопичити стільки енергії, що цього вистачить на 10-12 годин освітлення. У похмуру погоду батарея теж заряджається, але виробляє струм набагато слабше - в цьому випадку енергії вистачає на 5-6 годин роботи. Нікель-кадмієві акумулятори зазвичай ставлять у бюджетні світильники, нікель-металогідридні батареї встановлюють у більш дорогі моделі.

Звертайте увагу на ємність акумулятора за інших рівних характеристик – купуйте виріб з більш ємною АКБ.

Ступінь захисту корпусу

Для вуличного світильника на сонячних батареях критично важливим параметром є захист корпусу від потрапляння всередину пилу та вологи – дивіться на IP-маркування:

  • IP44 – мінімальний ступінь захисту, такі світильники можна встановлювати лише під навісами чи козирками.
  • IP68 – максимальна захищеність приладу, такі світильники не бояться атмосферних опадів.

Матеріал пластин сонячної панелі

Якість перетворення сонячної енергії на електричну та довговічність роботи сонячної панелі залежить від матеріалу виготовлення.

  • монокристалічний кремній з додатковим покриттям оксидною плівкою – найнадійніші панелі, що добре протистоять атмосферному впливу, але й коштують вони дорожче.
  • мультикристалічний кремній – бюджетний варіант.


Додаткові характеристики

Сюди відноситься все, що пов'язане з корпусом світильника – габарити, матеріал самого корпусу та плафона, можливість вибрати напрямок світлового потоку та інші характеристики.

Для вуличних приладів основного освітлення габаритні розміри принципового значення не мають, для переносних і вбудовуваних моделей – це важливий параметр, який істотно впливає на зручність встановлення та користування світильником.

Матеріал виготовлення корпусу визначає стійкість до вологи та УФ-променів – найчастіше для корпусу вуличного світильника використовують стійкий АБС-пластик, нержавіючу сталь, сплави міді або алюмінію.

Світлодіодну панель монтують у плафон, виготовлений із пластику або скла. Тонований плафон створює приглушене світло – такі частіше використовують для додаткового підсвічування, тоді як гладке прозоре скло ідеально підходить для основного освітлення.


Ми перерахували основні принципи, якими треба керуватися під час вибору вуличного світильника на сонячній батареї. Більш точно зорієнтувати за асортиментом та характеристиками вам допоможуть у нашому інтернет-магазині Led-story. Проконсультуємо, порадимо оптимальний варіант з дизайну та технічного виконання.