Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

LED підсвічування полиць своїми руками

LED підсвічування полиць своїми руками

Світлодіодне підсвічування меблів – не просто модний тренд. LED підсвічування ніш і полиць дозволяє надати всій обстановці стильного та сучасного вигляду, додати зручності у побут, зробити простір більш об'ємним та функціональним. 

З таким підсвічуванням зовсім не обов'язково вмикати верхнє світло у вітальні, щоб у книжковій шафі вибрати томик для вечірнього читання. Колекційні статуетки та предмети декору на полиці будуть виглядати як експонати в музеї – все добре підсвічено, та й світло можна вибрати на свій смак. Для оформлення шафок і полиць на кухні підсвічування теж буде дуже доречним – вміст шаф видно відразу, не треба витрачати час на пошук потрібних інгредієнтів. Для їдальні з барною стійкою LED підсвічування взагалі рішення «2 в 1» – забезпечує хорошу видимість і створює потрібну атмосферу.

Варіантів застосування підсвічування меблів у домашньому інтер'єрі – безліч. Допоміжне світло можна встановити практично в будь-яку нішу та на будь-яку поверхню. Меблі з підсвічуванням зазвичай виготовляють на замовлення – це задоволення не з дешевих. Щоби заощадити, можна купити звичайні шафи/полиці (без лампочок) і встановити підсвічування самостійно – вибрати рішення за власним смаком, колір випромінювання та інші параметри лед світильника, що використовується, доповнити схему регулятором яскравості, підключити дистанційне або сенсорне керування.

Як зробити LED підсвічування меблів самостійно

Підсвічування полиць або шаф у власноручному виконанні вийде не гірше і при цьому – набагато дешевше. Комплектуючі використовуються ті ж самі, але немає необхідності оплачувати роботу майстрів. Також ви можете вибрати матеріали й комплектуючі за співвідношенням «ціна/якість» – тобто повністю контролювати витрати. Бонусом ви набудете нових навичок, зовсім не зайвих в житті. І взагалі, це просто чудово, зробити щось своїми руками та побачити, що це успішно працює!

Що знадобиться для виготовлення підсвічування полиць 

Світло для меблів найпростіше організувати, використовуючи світлодіодну стрічку – енергоефективне і довговічне, надійне і практичне, недороге і просте в монтажі джерело променів. Щоб зібрати робоче підсвічування для меблів, вам знадобиться:

  • LED стрічки. Колір світіння, яскравість вибираєте індивідуально.
  • Профіль. Алюмінієвий короб із лінзою/плафоном. В принципі, можна обійтися і без профілю, але підкладка з алюмінію (стінка короба) добре відводить тепло і збільшує ресурс ЛЕД стрічки. Найчастіше сам профіль також доповнює дизайн. 
  • Блок живлення. Безпосередньо (без адаптера) led стрічку підключати до мережі не можна, оскільки світлодіоди працюють від низьковольтної напруги 12/24 В.
  • Сполучні дроти та конектори (або паяльник).
  • Димер (регулятор яскравості) та сенсори руху/освітлення – опційно. 
  • Тумблер або дистанційне керування (пульт, смарт-програма) для вмикання та керування роботою підсвічування. 

Асортиментна різноманітність led стрічок та комплектуючих порадує будь-якого домашнього майстра – підсвічування полиць та ніш можна організувати практично для будь-яких варіантів застосування. 

З чого почати 

Насамперед потрібно розібратися з особливостями установки світлодіодного підсвічування, стосовно конкретної полиці чи шафки. Від цих «дрібниць» залежить набір комплектуючих, які вам знадобляться для монтажу освітлення, та й сам результат:

  • Визначаємо, де краще розмістити ЛЕД стрічку, щоб освітлення було максимально ефективним та зручним. Варіанти – фасадний бік (торець) полиці, на задню стінку або комбінований спосіб. 
  • Де та як встановлюємо вимикачі. 
  • Як будемо підключати до мережі 220V.

З точки зору практичності, бажано вбудовувати світлодіодну стрічку над полицею. Такий спосіб можна використовувати навіть для відкритої стрічки. В цьому випадку створюється високий рівень освітленості, а світлодіоди максимально захищені від механічних ушкоджень. 

Полиці треба виміряти, щоб визначити необхідну довжину профілю та світлодіодної стрічки. Зверніть увагу, що стрічку можна різати лише за певними місцями – вони відмічені на самій стрічці!

Для різання профілю вам знадобиться ножівка, ЛЕД стрічку розрізати можна звичайними ножицями. Провід можна з'єднати пайкою, але є більш зручний і надійний спосіб – використовувати спеціальні кабелі з конекторами.

Блок живлення обираємо відповідно до потужності стрічки, що підключається, і її робочими параметрами. Для увімкнення/вимкнення підсвічування можна встановити стандартний тумблер, використовувати вимикач з датчиком руху чи підключити керування з пульта ДУ. 

Варіанти світлодіодного підсвічування для меблів

Принципового немає різниці між технологією установки LED підсвічування у шафі з одягом у гардеробній, відкриті навісні полиці у вітальні або ж у шафці з кухонним приладдям. Встановити додаткове світло можна на поверхні з дерева, ДСП, МДФ, скла. Від матеріалу виготовлення полиці залежить спосіб монтажу/установки, а отже, і перелік комплектуючих. Розглянемо для двох найбільш поширених варіантів:

  1. ДСП. Світлодіодне підсвічування на полицях з ДСП можна встановити по фасаду (торець), на задню стінку або поєднувати обидва ці методи. Найпростіше для встановлення профілю використовувати пластикові кліпси – при необхідності світильник можна у будь-який момент легко зняти, без застосування додаткових інструментів.
  2. Скло. Полиці зі скла можуть бути доповнені підсвічуванням як по торцю, так і зверху чи з задньої стінки. На крихкий матеріал основи світлодіодне підсвічування (стрічка, лінійні LED світильники міні) кріплять на клей або ж використовують спеціальні кліпси.

У закритій (дверці без скла) шафі вимикач бажано встановити зовні біля дверцят або всередині – біля якоїсь з полиць. Щоб не свердлити зайвих дірок і зробити користування підсвічуванням більш зручним, використовуйте в схемі сенсор руху – світло буде вмикатися відразу, як тільки ви відкриєте дверцята.

Для самостійного виготовлення підсвічування полиць та шаф все необхідне ви можете придбати у нас в Led-Story. Світлодіодні стрічки в асортименті та комплектуючі до них є в широкому асортименті. Переходьте до каталогу – вибирайте найкращий варіант LED підсвічування для меблів!