Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

Світлодіодні стрічки RGB, RGBW та RGBWW: у чому відмінності та яку вибрати?

Світлодіодні стрічки RGB, RGBW та RGBWW: у чому відмінності та яку вибрати?

Світлодіодні стрічки RGB, RGBW та RGBWW: у чому відмінності та яку вибрати?

Освітлювальні пристрої на світлодіодах зараз стають все більш популярні серед усіх груп споживачів. LED лампочки і світильники встановлюють повсюдно – енергоефективність зараз у тренді. Але є невеликий нюанс – лампа з широким кутом розсіювання або, навпаки, точкове джерело світла далеко не завжди відповідає стилю дизайну.

В цьому випадку на допомогу приходять світлодіодні стрічки. Принцип їхньої дії також грунтується на випромінюванні видимого спектру кристалами. Але на відміну від традиційної LED-лампочки, модуль світіння у стрічки може містити три види випромінюючих кристалів – червоного, зеленого та синього кольорів, базових для сонячного спектру. За першими літерами їх назви англійською – Red, Green, Blue і отримали багатобарвні RGB стрічки своє міжнародне найменування.

Кольорові лед стрічки – які вони бувають

Конструктивно будь-яка LED стрічка – не що інше, як гнучка смуга діелектрика, на якій розпаяні світловипромінюючі діоди. Для більш ефективного відображення світлових променів основу стрічки (підкладку плати) виготовляють білого кольору. Особливість кольорової стрічки – випромінюючі діоди «R», «G», «B» зібрані в один модуль, що світиться.

  1. RGB. Цей варіант зборки був розроблений першим – як базовий, випромінюючі діоди згруповані по 3 в один корпус, але можуть світитися й окремо. Теоретично змішування трьох базових кольорів спектру можуть дати 16 777 216 відтінків – багатобарвна RGB світлодіодна стрічка здатна забезпечити понад 16 мільйонів варіантів, у тому числі й світло білого кольору.
  2. RGBW кольорова лед стрічка являє собою вдосконалений варіант стрічки red-green-blue, але з доданням ще одного діода W (White) холодного білого відтінку світла з температурою 6000-6500 К.
  3. RGBWW – LED стрічка з розширеними можливостями створення якісного білого світіння. До її конструкції додано ще один випромінюючий діод W (White), але вже теплого білого світла. Кожен мультисвітлодіод складається з 5 випромінюючих кристалів – лед стрічка RGB + W + W може генерувати все ті ж більше 16 млн кольорових відтінків, а також біле світіння від 2700 до 6500 К.

Застосування у схемі світлодіодної RGB стрічки системи управління колірною температурою (Change Color Temperature) дозволило створити універсальну ЛЕД стрічку RGB CCT з додатково встановленими двома кристалами білого теплого та білого холодного світіння. Характеристики світлового потоку відповідають RGBWW, схема підключення та експлуатації – теж.

Як різниця між RGB, RGBW та RGBWW/RGB CCT LED стрічками

Багатокольорові світлодіодні стрічки для звичайного споживача на перший погляд виглядають зовні дуже схоже. Але між ними є суттєві відмінності, які впливають на вибір девайсу під конкретні задачі.

RGB – «бюджетний» варіант. Оптимальний для декоративного підсвічування та оформлення арт-об'єктів. Використання трьох типів кристалів дає можливість отримати безліч відтінків, у тому числі і біле світло як сумарне світіння red-green-blue світлодіодів. Як основне джерело світла РГБ-стрічка не годиться – біле світло, що випромінюється, досить слабке, тьмяного жовтуватого відтінку.

Для отримання якісного білого світла рекомендується поруч монтувати монохромну ЛЕД стрічку білого світіння – не завжди технічно це можна здійснити + подвійна робота і подвійні знову ж таки витрати.

RGBW – від стрічки red-green-blue відрізняється наявністю у світлодіоді четвертого кристала W з білим (White) світінням. Така конструкція модуля дозволяє отримати біле світло цілком пристойної якості без використання «милиць» у вигляді ще однієї стрічки (монохромної білої). Стрічка типу RGBW випромінює світло з колірною температурою близько 6000 К – так званий холодний відтінок білого.

Це яскраве освітлення, добре підходить, щоб вибрати його як основне. Але на жаль такий відтінок світла не завжди прийнятний, та й очі від нього втомлюються.

RGBWW (RGBcct) – від RGB така LED стрічка відрізняється наявністю вже 2 модулів – з холодним білим (6000 К) та теплим білим світлом з колірною температурою в діапазоні 2700-2900 К. Така стрічка може не тільки випромінювати світло з максимально можливою кількістю відтінків, але й генерувати білий світло приємної для ока колірної температури.

Світлодіодна стрічка RGBWW може бути використана універсально – і для декоративного підсвічування, і для загального освітлення. Завдяки наявності 2 чіпів білого світла налаштуваннями контролера можна регулювати колірну температуру – це вирішує проблему втоми очей.

Порівнюючи варіанти, можна зробити висновок, що для застосування в побуті оптимально підходить RGBW світлодіодна стрічка. Проблему вибору начебто вирішили – розберемося тепер із монтажем.

Як підключити різнобарвну лед стрічку

Світлодіодні стрічки працюють від постійної напруги, зазвичай 12/24 Вольт – безпосередньо в мережу 220 Вольт під'єднувати їх не можна, лише через адаптер. Для підключення до мережі red-green-blue LED-стрічки вам знадобиться:

  • Блок живлення. По факту, це трансформатор для перетворення змінних 220 V в робочу напругу RGB стрічки – 12V або 24V постійного струму. Використовуються також автономні блоки живлення – з акумуляторною батареєю, що заряджається, які на виході дають відразу робочу напругу 12/24 Вольт.

           

  • Диммер – пристрій для регулювання яскравості світіння RGB стрічки. Контролер – більш просунутий варіант управління RGB світлодіодами, може також створювати різні сценарії світіння.
  • Конектори – з'єднувальні дроти в комплекті із затискачами/клеммами. Для підключення RGB стрічки використовуються з'єднувачі на 4 контакти.
  • Вимикачі можуть бути встановлені найпростішої конструкції (кнопкові), часто їх функції продубльовані пультом дистанційного керування. Якщо потужності контролера не вистачає (сумарна довжина лед стрічки більше 5 м), в схему потрібно додати підсилювач сигналу.

Підключення всіх різновидів ЛЕД стрічок проводять за однією схемою – різниця тільки в конекторах (на 4, 5 або 6 контактів залежно від типу стрічки) та складності контролера. Його вибирають індивідуально – можна обійтися і найбільш простим диммером (просто регулювати яскравість) або підключити контролер з дистанційним керуванням. Зупинимося більш докладно на монтажі.

Як підключити RGBW стрічку своїми руками – покроково

На практиці найчастіше використовуються багатобарвні стрічки типу RGB+W – і біле світло для основного освітлення можна ввімкнути, і налаштувати декоративне підсвічування зі зміною кольору світіння.

Для монтажу найбільш простої схеми вам не знадобляться спеціальні інструменти та особливі навички – впорається кожен, оскільки всі з'єднання уніфіковані. LED стрічка RGBW продається в бобінах по 5м або можна відрізати шматок довжиною кратний 10 см.

У місці розрізу є 5 контактів – один загальний «плюс» і 4 канали для «red», «green», «blue», «white» кристалів. Підключення світлодіодної стрічки RGBW не викликає складнощів, не знадобиться навіть пайка – для цього є зручний роз'єм.

Як вибрати пристрій керування світлодіодної стрічки

З'єднувальний кабель від конектора виводять на пристрій керування LED-стрічкою. Вибирають його залежно від типу стрічки RGB/RGB+W та бажаного режиму світіння випромінюючих діодів. В асортименті Лед Сторі є пристрої керування з функціоналом різної складності:

Димер використовують у найбільш простому випадку, як звичайний регулятор яскравості. Фактично це звичайний реостат, який підвищує/знижує струм у електричному ланцюгу.

Контролер підключають до RGBW стрічки для реалізації більш складних сценаріїв світіння – не тільки зміни яскравості світлодіодів, але й чергування/змішування кольорів, а також отримання більш складних світлових ефектів.

Для простого регулювання яскравості світіння стрічки достатньо димера зі звичайним регулятором. Якщо ж ви плануєте використовувати багатокольоровий режим, то краще відразу приєднати спеціальний RGBW контролер для дистанційного керування світлодіодним підсвічуванням.


Безпечне та надійне підключення LED стрічки

Щоб RGBW стрічка після підключення працювала якнайдовше, треба попередити основну причину виходу світлодіодів з ладу – можливе їх нагрівання:

  • Уникайте установки лед стрічки на поверхнях з температурою 40 ° С і вище – це обігрівачі, освітлювальні прилади та ін.
  • Послідовне підключення кількох відрізків сумарною довжиною більше 5 м протипоказане – виникає перепад напруги, що призводить до збільшення струму та наступного нагрівання світлодіодів.
  • До перегріву призводить і невідповідність характеристик стрічки та адаптера по напрузі – наприклад, не можна підключати лед стрічку на 24 Вольт до блоку живлення з вихідною напругою 12 Вольт.

Щоб запобігти можливості нагрівання LED стрічки, рекомендується встановлювати її з використанням алюмінієвого профілю. При монтажі та подальшій експлуатації постарайтеся уникнути механічних навантажень на стрічку та особливо – на світлодіоди. Добре захищає від таких пошкоджень встановлення плафона/розсіювача.

Для безпечної та зручної експлуатації ЛЕД стрічки незайвим буде подбати про вільний доступ до точок підключення конекторів та інших елементів схеми керування.

Практичне застосування світлодіодних RGB, RGBW та RGBWW/RGB CCT стрічок

Економне та при цьому дуже ефективне світлодіодне освітлення зараз на піку популярності. Причому використовуються ЛЕД стрічки в побуті, рекламно-торговельному бізнесі, в індустрії відпочинку та багато де ще.

У оформлювачів інтер'єру з'явився навіть окремий напрямок – «світлодизайн», де завдання вирішуються за допомогою освітлення. Все більш затребуваною стає світлодіодна стрічка RGBW – завдяки безлічі режимів світіння, її можна застосовувати для приміщень як джерело основного освітлення та як декоративне підсвічування. Для застосування в побуті дедалі більш популярною стає кольорова світлодіодна стрічка з пультом.

LED стрічка широко використовується для оформлення фасадів, вікон, вхідних груп, вітрин та зовнішньої реклами. Єдине обмеження – потрібно вибирати за ступенем захисту (IP) або як варіант для гарантованої вологостійкості одразу помістити світлодіодну стрічку у спеціальний захисний силіконовий чохол. Гнучка світлодіодна стрічка ідеально підходить для створення написів, що світяться, і для вивісок – зручна і надійна, споживає мінімум енергії. До того ж, за допомогою контролера можна індивідуально налаштовувати режим світіння.

Неможливо уявити індустрію відпочинку без яскравих світлових ефектів. Для барів, клубів, світломузичного оформлення молодіжних вечірок чудово підійде led стрічка з використанням аудіоконтролера. А ще святкова ілюмінація, новорічні декорації та прикраси. Оформляєте все так, як вам подобається та налаштовуєте режим світіння.

Для будь-якої з перерахованих сфер вибрати відповідний варіант та придбати кольорову лед стрічку ви можете у нашому інтернет-магазині Led Story. У каталозі на сайті представлені в асортименті RGB, RGBW або RGBWW лед-стрічки та всі необхідні комплектуючі. Варіантів дуже багато. Вибрати для себе кращий варіант багатобарвної світлодіодної стрічки та пристрій керування освітленням кожен відвідувач магазину може самостійно, користуючись фільтрами на сайті. Якщо ж у вас немає досвіду спілкування з електротехнікою, краще не ризикувати і відразу звернутися до професіоналів. Консультанти Лед Сторі реально знають усі особливості товару – допоможуть з вибором, підкажуть оптимальне рішення щодо комплектуючих та варіантів складання.

Звертайтесь, будемо раді допомогти вам!