Висвітлення відіграє важливу роль практично за будь-якої діяльності – у тому числі, при навчанні в школі. І LED лампочки не тільки здатні забезпечити дотримання всіх норм освітленості, але й має більшу кількість переваг, ніж люмінесцентні та інші джерела світла. Тому їх часто вибирають і як ламп для школи, і для навчання в домашніх умовах.
Яке освітлення необхідне навчання?
При виборі джерел світла для школи варто враховувати такі вимоги:
- Лампи у шкільний клас повинні забезпечувати рівень освітленості, що відповідає нормам для обраного приміщення.
- Оптимальна колірна температура для навчального процесу – від 4000 до 6500 К. Тому найкращий вибір для шкільних класів – лампа холодне світло. Для маленьких дітей можна використовувати джерела світла з меншою колірною температурою.
- Освітлення має бути рівномірним по всьому просторі приміщення. Але не однаковим – норма для шкільної дошки вища, ніж для парти.
- Джерела світла не повинні блимати або шуміти. Тому світловипромінюючий діод – найкращий вибір у порівнянні з лампами розжарювання та люмінесцентними моделями.
При проектуванні світлодіодного освітлення в школі варто врахувати, що навіть правильний вибір ламп і світильників для стелі не замінить природне світло. Тому в класних кімнатах обов'язково слід передбачити велику кількість вікон.
Світлові шари та цільове освітлення
Вибираючи світильники для школи і місце їх встановлення варто враховувати метод «нашарування світла». Він передбачає освітлення класної кімнати декількома джерелами, щоб зменшити контрастність освітлення між різними частинами приміщення. Метод передбачає використання трьох рівнів:
- Природне освітлення класу. Забезпечується достатньою кількістю вікон, через які надходить сонячне світло. Завдання такого висвітлення – позитивно впливати на здоров'я школярів та їх навчальну діяльність.
- Загальне висвітлення. У його складі – стельові лампи, включаючи лінійні світлодіодні світильники, люстри, точкові та вбудовані моделі. Його завдання – створювати рівномірну освітленість у класі за нестачі природного висвітлення.
- Цільове висвітлення. Застосовується для підсвічування робочих поверхонь столів та класної дошки. Може бути локальним (реалізується за допомогою настільних ламп) та спрямованим (використовуються прожектори, світловий потік яких направлений у потрібне місце).
За допомогою лед ламп можна забезпечити відповідні умови для навчання не тільки в школі, а й удома. Принцип використання світлових шарів той же – природне, локальне та цільове освітлення, яке реалізують за допомогою настільних світильників або настінних приліжкових плафонів. Але колірну температуру варто вибрати ближчою до природного світла – в межах 3300-5000 К.
Вибір та купівля світильників для школи
Вибираючи світлодіодні світильники для навчальних закладів, звертають увагу на такі параметри:
- Цоколь – найкраще, якщо він відповідатиме старим світильникам. Найпоширеніші варіанти – E14, E27 та G13.
- Кольорова температура. Не нижче 4000 К, щоби не сповільнити реакцію. Але не вище 6000-6500 К, тому що це може підвищити збудливість учнів.
- Норми освітленості. На парті в класі – не нижче 400 лк, для шкільних дощок – 500 лк, у майстернях – 300 лк, у шкільному спортзалі – 200 лк, у коридорах – 100-150 лк.
У каталогах компанії Led Story можна знайти практично будь-які види світлодіодних ламп, які підходять для школи та навчання в домашніх умовах. Причинами такого звернення можуть стати доступні в порівнянні з іншими інтернет-магазинами ціни, великий асортимент і зручні умови доставки. На всі товари дається офіційна гарантія від виробника, а з появою проблем з вибором покупці можуть розраховувати на допомогу фахівців Лед Сторі у виборі відповідного обладнання.