При монтажі світлодіодного освітлення виникає ускладнення через різницю напруги. У мережі подається змінна напруга 220В, а лед стрічка розрахована на постійну 24В або 12В. Необхідно перетворити змінний струм в постійний і знизити напругу до робочої. Для цієї мети застосовується блок живлення.
Слід зазначити, що для світлодіодної стрічки 220В блок живлення не потрібний. З одного кінця такої лед-стрічки прикріплюється заглушка, а до іншого приєднується спеціальний кабель з вбудованим випрямлячем. Якщо не буде випрямляча, світло буде імпульсне з частотою мережі 50 гц.
Як обрати блок живлення
Правильно підібраний адаптер гарантує безпеку і довговічність всіх вузлів схеми.
Блоки живлення діляться не тільки за технічними характеристиками, а й по виду виконання:
- герметичні – мають суцільний алюмінієвий пиловологозахисний корпус;
- негерметичні – з перфорованим корпусом, що не має вологозахисту;
- ультратонкі негерметичні –компактні, мають якісну систему охолодження, можна встановлювати в прихованих місцях;
- розеткові – з міцної пластмаси, не мають вологозахисту. Блок живлення розетковий оснащений шнуром з конектором типу «Папа».
Особливості підключення лед-стрічки до адаптера:
1. Приєднувати led-стрічку до блоку живлення можливо провідом перетином 1,5 кв. мм, оскільки споживана потужність незначна. З одного боку провід припаюється до стрічки, аз іншого - до виходу адаптера, в обов'язковому порядку дотримуючись полярності.
2. Відрізок до 5 м підключається з одного боку. Якщо потрібно приєднувати довші смуги, то з'єднувати їх потрібно паралельно. При послідовному з'єднанні довгих відрізків опір струму призводить до падіння напруги. Спостерігається ефект загасання, зменшується яскравість світіння. Навантаження на світлодіоди розподіляється нерівномірно. Відтак, ті діоди, що на початку стрічки швидко перегорають, виводять з ладу всю систему.
Підключення потужної світлодіодної стрічки комплект SMD 5050 з двох сторін зменшує навантаження струмових доріжок, розподіляючи його рівномірно по всій довжині. Світіння буде однаково яскравим на всіх діодах. Така проводка прослужить до 10 років. Недолік даного приєднання в тому, що потрібна додаткова проводка по всьому освітленню.
Швидше і найпростіше з'єднувати блок живлення і світлодіодну стрічку за допомогою спеціального конектора. Але більш надійний і довговічний спосіб – це пайка припоєм. До того ж ,другий спосіб значно дешевше першого.
Монтаж світлодіодного освітлення не такий вже складний, як може здатися на перший погляд. Не обов'язково потрібно бути фахівцем, щоб виконати це завдання. Головне - придбати якісну лед стрічку, безпомилково підібрати блоки живлення, контролери та підсилювачі, мати необхідні додаткові матеріали та інструменти.
При монтажі слід дотримуватися основних правил:
- під'єднання робити при відключеному від мережі блоці живлення;
- підбирати адаптер з запасом по потужності до 30%;
- з'єднувати вузли відповідно до маркування ,дотримуючись полярності;
- виконувати герметичні з'єднання у вологих приміщеннях;
- не приєднувати послідовно більше 5 метрів;
- з'єднувати тільки паралельно відрізки від 5 метрів.
Підключення світлодіодного освітлення вимагає суворого дотримування правил техніки безпеки при роботі з електрикою.