Для влаштування кольорової системи освітлення використовується не тільки монохромна стрічка, а й світлодіодна стрічка rgb - стрічка, кольор котрої можна змінити за своїм бажанням. Принцип роботи такої лед стрічки: світло від трьох кристалів червоного, синього і зеленого кольору, при змішуванні дає будь-які інші кольори. Схема підключення такої led підсвітки також відрізняється від стандартної одноколірної стрічки: до блоку живлення приєднується електронний контролер, який і змінює канали RGB (кольори світлодіодної стрічки), яскравість і інтенсивність забарвлення.
Але до різнокольорової лед стрічки будь-який контролер не підключиш. Треба враховувати деякі особливості вибору контролера, за допомогою котрого можна керувати світлодіодними стрічками. Деякі особливості обов'язкові, а деякі - залежать від ваших бажань.
- Робоча напруга контролера має дорівнювати напрузі блока живлення.
- Тип корпусу: герметичний чи негерметичний (залежить від умов, в яких буде працювати підсвітка)
- Тип керування. Механічний, сенсорний чи дистанційний пульт. Зрозуміло, що при встановленні світлодіодної rgb стрічки для стельової підсвітки не варто обирати контролер з механічним керуванням.
- І не забудьте при виборі контролера, що його потужність повинна на 15-20% перевищувати потужність підключеної лед стрічки. А щоб дізнатися потужність стрічки необхідно потужність 1м підсвітки помножити на повну довжину стрічки і до цієї величини вже додати необхідний запас.
Коли ви обрали необхідний контролер для керування, rgb стрічку, блок живлення та вже змонтували профіль для підсвітки (профіль для світлодіодної стрічки - це необхідність. Система підсвітки гріється і її треба охолоджувати, інакше висока температура негативно позначиться на роботі світлодіодів: вони руйнуються, втрачають яскравість, і, як наслідок, термін служби лед підсвітки скорочується приблизно в 10 разів. Тобто замість 10 років роботи із монтажем в алюмінієвий профіль, стрічка пропрацює у кращему випадку рік).
Виходи rgb-стрічки слід під'єднати до контролера згідно з маркуванням, контролер підключити до блоку живлення. Потім блок живлення підключається до мережі.
Виходить така послідовність:
1. Блок живлення.
2. Контролер.
3. Світлодіодна стрічка RGB.
За такою схемою через контролер можна під'єднати послідовно 5 м або паралельно 2х5м. Якщо встановлювати більш довгі смуги, то світлодіоди на початку ділянки матимуть більше навантаження, ніж в кінці. Світіння буде нерівномірним і лед стрічка знов матиме шанс швидко вийти з ладу. При паралельному підключенні другий відрізок також приєднується до виходу контролера. Потрібно чітко дотримуватися відповідності потужності блоку живлення і контролера сумарній потужності всієї лінії підсвічування.
Якщо необхідно таки підключити більше ніж 10 м rgb світлодіодної стрічки можна застосувати один з варіантів:
- встановити два контролера,
- встановити rgb підсилювача.
Встановлення 2 контроллерів. Цей способ вимагає окремого керування контроллерами, тобто для підключення/керування led стрічкою необхыдно використовувати два пульта керування на різні ділянки. Синхронізувати таку збірку досить складно. І витрати будуть доволі високими.
Використання підсилювача для контролера світлодіодної стрічки можливість підключити світлову лінію будь-якої довжини, використовуючи тільки один контролер і один пульт керування. Функція підсилювача приладу - посилити керуючий імпульс контролера. Підключається він до першої стрічки і живиться від додаткового блоку. Обирається по потужності тієї ділянки ланцюга, який до нього приєднаний. Схема має таку послідовність:
1. Блок живлення.
2. Контролер.
3. RGB стрічка №1.
4. Підсилювач.
5. RGB стрічка №2.
Якщо потрібно збільшити лед підсвітку на 5 або 10 м, то підключається ще один підсилювач. В результаті з'явиться різнокольорове підсвічування бажаної довжини. Можливо, буде потрібно додати в схему додаткові блоки живлення для лед стрічок, оскільки, з кожною підключеною ділянкою, збільшується потужність світлодіодної лінії.
Якщо ви дотримаєтесь цих рекомендацій, то ваша керована світлодіодна RGB підсвітка буде працювати довго та підіймати настрій своїми колльорами. Але, якщо не звертати увагу на наші поради, ваша led підсвітка швидко стає непридатною, а причинами можуть стати наступні неправильні дії користувача:
1. Недостатня потужність блоку живлення. Це призведе до швидкого зносу і поломки блоку або світлодіодів. Не можна підключати додаткові відрізки світлодіодної стрічки, якщо потужність блока живлення + додатковий запас потужності не розраховано на потужність усієї світлодіодної лінії.
2. Недотримання послідовності з'єднання. Пам'ятайте, правильно: блок-контролер-стрічка або блок-контролер-підсилювач-стрічка.3. Недбале поводження з смужками світлодіодів. Слід уникати переломів і перегину радіусом понад 2 см, а також механічних пошкоджень. Оголення доріжки призведе до замикання ланцюга, і підсвітка перегорить.
Для забезпечення надійного кольорового освітлення і продовження терміну експлуатації всіх вузлів необхідно дотримуватися таких вимог:
- використовувати якісну електропроводку;
- не приєднувати контролер безпосередньо до мережі 220В;
- дотримуватися відповідності роз'ємів контролера і виходів rgb-стрічки.
Важливо також не перевищувати довжину смужок більше 5 м. Для монтажу довших ліній необхідно використовувати підсилювач RGB або виконати паралельне підключення.
Якщо ви не хочете заморочуватись із розрахунком та підбіркою комплектуючих, то в нашому магазині представлені світлодіодні стрічки rgb комплект SMD 5050, котрі вже готові до підключення в мережу.