Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні.
м.Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
 • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
 • Сб: 09:00 - 15:00
 • Нед: вихідний

(067) 832 17 77 Менеджер

(067) 183 47 77 Менеджер

(050) 167 07 77 Менеджер

(050) 512 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(073) 257 67 77 Гарантія, сервіс, ремонт


Підключення світлодіодної стрічки RGB

Підключення світлодіодної стрічки RGB

Для влаштування кольорової системи освітлення використовується світлодіодна стрічка rgb. У ній світло від трьох кристалів червоного, синього і зеленого кольору при змішуванні дає будь-які інші кольори. Схема підключення дещо відрізняється від стандартної одноколірної стрічки. Електронний контролер, який змінює канали RGB, яскравість і інтенсивність забарвлення, приєднується до блоку живлення.

При виборі контролера необхідно враховувати, що його потужність повинна на 15-20% перевищувати потужність підключеної лед стрічки.

RGB-контролери розрізняються по:

 • потужності;
 • виду виготовлення;
 • управлінню.

Керувати кольором можна дистанційно або за допомогою програми.

Як правильно виконати монтаж стрічки RGB


Підсвітка закріплюється на заздалегідь визначене місце в профіль для лед стрічки, який виконує функцію тепловідведення. Це обов'язкова вимога, оскільки система потребує охолодження. Перегрів стрічки негативно позначається на світлодіодах. Вони втрачають яскравість, руйнуються. Тим самим скорочується термін служби світлодіодного джерела, він може перегоріти через рік. А в алюмінієвому профілі прослужить до 10 років.

Виходи rgb-стрічки слід під'єднати до контролера згідно з маркуванням, контролер підключити до блоку живлення. Потім блок живлення підключається до мережі.

Виходить така послідовність:

 1. Блок живлення.
 2. Контролер.
 3. Світлодіодна стрічка RGB.

За такою схемою через контролер можна під'єднати послідовно 5 м або паралельно 2х5м. Якщо встановлювати більш довгі смуги, то світлодіоди на початку ділянки матимуть більше навантаження, ніж в кінці. Світіння буде нерівномірним, стрічка швидко вийде з ладу. При паралельному підключенні другий відрізок також приєднується до виходу контролера. Потрібно читко дотримуватися відповідності потужності блоку живлення і контролера сумарній потужності всієї лінії підсвічування.


При необхідності монтувати більше 10 м rgb світлодіодної стрічки можна застосувати один з варіантів:

 • встановити два контролера,
 • встановити rgb підсилювач.

Перша схема вимагає підключення двох пультів керування на різні ділянки. Синхронізувати таку збірку досить складно. І витрати будуть високими.

Використання RGB-підсилювача


Наявність підсилювача дає можливість підключити світлодіодне освітлення будь-якої довжини, використовуючи тільки один контролер і один пульт керування. Функція даного приладу - посилити керуючий імпульс контролера. Підключається він до першої стрічки і живиться від додаткового блоку. Вибирається по потужності тієї ділянки ланцюга, який до нього приєднаний. Схема має таку послідовність:

 1. Блок живлення.
 2. Контролер.
 3. RGB стрічка №1.
 4. Підсилювач.
 5. RGB стрічка №2.

Якщо потрібно збільшити підсвітку на 5 або 10 м, то підключається ще один підсилювач. В результаті з'явиться різнокольорове підсвічування бажаної довжини. Можливо, буде потрібно додати в схему додаткові блоки живлення для лед стрічок, оскільки, з кожною підключеною ділянкою, збільшується потужність освітлення.

Характерні помилки підключення RGB-стрічки


Найчастіше стрічкове лед підсвічування швидко приходить в непридатність через наступні неправильні дії користувача:

 1. Недостатня потужність блоку живлення. Це призведе до швидкого зносу і поломки блоку або світлодіодів. Не можна розраховувати на 30% запасу для першої ділянки, додаючи нові протяжності.
 2. Недотримання послідовності з'єднання. Правильно: блок-контролер-стрічка або блок-контролер-підсилювач-стрічка.
 3. Недбале поводження з смужками світлодіодів. Слід уникати переломів і перегину радіусом понад 2 см, а також механічних пошкоджень. Оголення доріжки призведе до замикання ланцюга, і підсвітка перегорить.

Для забезпечення надійного кольорового освітлення і продовження терміну експлуатації всіх вузлів необхідно дотримуватися таких вимог:

 • використовувати якісну електропроводку;
 • не приєднувати контролер безпосередньо до мережі 220В;
 • дотримуватися відповідності роз'ємів контролера і виходів rgb-стрічки.

Важливо також не перевищувати довжину смужок більше 5 м. Для монтажу довших ліній необхідно використовувати підсилювач RGB або виконати паралельне підключення. Вдалим рішенням будь-якого складного проекту кольорового підсвічування послужить світлодіодна стрічка rgb комплект SMD 5050.