Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

Що потрібно знати про лампи з регульованою яскравістю

Що потрібно знати про лампи з регульованою яскравістю

Що потрібно знати про лампи з регульованою яскравістю

    Яскраве освітлення – не завжди плюс. Навіть в межах однієї кімнати нам потрібне то інтенсивне якісне світло для виконання точної роботи, то м'яке приглушене – для дозвілля чи на час відпочинку. Якщо вирішувати проблему по-старому, знадобиться встановити дві різні групи світильників – з різною потужністю/яскравістю. Але з розвитком світлодіодних технологій було винайдено принцип регулювання інтенсивності світіння і як наслідок – з'явилися LED лампи з диммером.

    ЛЕД лампочки під димер стали доступними для масового споживача приблизно з 2010 року. Тепер у користувачів з'явилася можливість регулювати яскравість світла у приміщенні, що стало популярним для створення різних налаштувань освітлення та економії електроенергії.

Робити світло м'яким і затишним чи яскравим і функціональним, залежно від вашого настрою та потреб – все це стало можливим завдяки застосуванню led ламп під диммер. Ось і давайте познайомимося з ними ближче.

Диммовані лампи – що це таке і для чого застосовуються

    З появою на ринку ламп, що диммуються, збулася мрія багатьох споживачів – з'явилася можливість налаштовувати яскравість LED освітлення під обставини та настрій. Достатньо натиснути на кнопку пульта дистанційного керування або трохи повернути коліщатко на ручному перемикачі і яскравість світіння змінюється в залежності від потреби. Диммування широко використовується у освітленні будинків, офісів та інших приміщень, щоб адаптувати світлову обстановку під конкретні потреби та побажання користувачів.

    Термін «диммування» походить від англійського «dimming», що означає «зменшення яскравості». Управління інтенсивністю світіння – не єдина мета використання диммерів у побуті. Для кожного споживача електрики не менш важливими є й інші аспекти:

  • Управління яскравістю. Світіння можна робити більш інтенсивним або м'яким, що допомагає створити потрібну атмосферу в приміщенні. Можна вибрати яскраве освітлення для активних дій або більш тьмяне для затишку та релаксу. Диммування світла дозволяє створювати різні настрої та адаптувати освітлення під конкретні завдання чи активності.
  • Економія енергії. Застосування диммованих LED ламп виключає необхідність використовувати систему освітлення на повну потужність. Регулювання яскравості світла дозволяє заощаджувати енергію, оскільки ви можете використовувати стільки світла, скільки вам потрібно зараз.
  • Довговічність.Регулювання яскравості допомагає збільшити термін служби LED ламп і знизити витрати на заміну ламп і їх обслуговування. Плавне керування яскравістю також знижує перепади напруги, чим зменшує навантаження на лампи та збільшує ресурс усієї системи ЛЕД освітлення.
  • Універсальність. Диммоване освітлення може бути встановлено в різних типах приміщень, включаючи житлові будинки, офіси, ресторани, готелі та інші місця, де важлива можливість контролювати освітлення для створення комфортної для людини обстановки.

    В цілому, димоване освітлення вносить гнучкість і зручність у регулюванні освітлення, роблячи його більш адаптивним до різних ситуацій та потреб користувачів.


Суть диммування та як це впливає на вибір led ламп

    Звичайні ЛЕД лампочки не підходят длЯ використання під диммер – вся справа в їх конструкції. LED-лампа підключається до мережі 220 В через діод, який перетворює змінну напруга у постійну. За фактом у світлодіодної лампи є лише два стани – «ввімкнено» або «вимкнено». А у диммування дещо інше завдання – плавна зміна інтенсивності світіння, а не пульсуюче миготіння.

    Якщо вкрутити в систему з диммером звичайну LED лампочку та почати регулювати яскравість, то спочатку ми побачимо неприємне мерехтіння, а потім лампа вийде на режим повного світіння. Мало того, якщо продовжувати використовувати звичайну ЛЕД лампу через димер, то вони дуже скоро перегорять. А це не зовсім той результат, на який очікували.

    Диммовані світлодіодні лампи від звичайних світлодіодних зовні майже не відрізняються, чого не скажеш про їх конструкцію:
  • Для більш ефективного відведення тепла в ламп, що диммуються, передбачено алюмінієвий радіатор з ребристою поверхнею.
  • Між вхідним контактом і ЛЕД елементами у ламп, що диммуються, є додатковий блок – стабілізоване низьковольтне живлення через плату управління надходить на плату зі світлодіодами.

    Споживчі характеристики ламп, що диммуються, повністю аналогічні традиційним світлодіодним. На ринку присутні диммовані світильники різної потужності та колірної температури – з холодним та теплим світінням, а також нейтрального білого кольору. Більш того, для комерційного застосування промисловість випускає кольорові led лампи, що диммуються, з яскраво вираженим спектром світіння всіх базових кольорів – червоного, синього, жовтого й інших. Такі лампочки з регульованою яскравістю користуються популярністю в івент-індустрії та ресторанному бізнесі – використовуються для оформлення ресторанів і барів, нічних клубів, сценічних майданчиків тощо.

Диммер як самостійний пристрій

    Якщо спробувати описати зрозумілою мовою, що таке диммер, то як аналогія найкраще підходить звичайний реостат. Але регулювання параметрів струму в електричному ланцюзі здійснюється за допомогою напівпровідників. У конструкції лампочки, що диммується, це мініатюрних розмірів вузол. Залежно від пристрою в led освітлювальній системі диммер може виконувати різні за складністю завдання:
  • Регулювати яскравість світіння лампочки, що диммується, при підключенні через ручний регулятор – найбільш простий варіант.
  • Керувати світінням за допомогою ДУ – бездротовим способом, за допомогою ІЧ сигналу чи радіохвиль.
  • Спрацьовувати на звуковий сигнал (наприклад, на свист), якщо диммер у своїй конструкції має акустичний датчик/аналізатор.
  • Мати набір просунутих опцій – підтримки режимів мерехтіння та розтягнутого у часі затемнення, підключення до таймера часу і навіть виконання запрограмованих алгоритмів (спеціальне ПЗ).
    Диммер у системі освітлення можна застосовувати не тільки для оптимізації витрати електроенергії, але і для більш складних завдань. Наприклад, при використанні програмованих моделей можна так налаштувати сценарій світіння, що у вашу відсутність буде створюватися реалістична ілюзія присутності людини в будинку. Це дуже корисна опція на випадок тривалого відрядження або від'їзду – періодичне ввімкнення/вимкнення світла в різних кімнатах може запобігти крадіжці.
    Диммовані пристроїв знайшли широке застосування для створення схем основного та додаткового освітлення у побуті та для комерційних цілей. Хто хоч раз випробував лампу, що диммується, і в подальшому буде використовувати їх сучасні моделі, щоби вкрутити в люстри, що диммуються та/або настінні led світильники.
    Чим більш «просунутої» конструкції використовується диммер, тим більш повною мірою проявляються переваги його застосування:
  • Регулювання освітленості здійснюється в автоматичному режимі – диммер працює в комплексі з датчиком освітленості або датчиком руху.
  • Зміна яскравості відбувається практично без участі людини, що робить наш побут більш зручним і підвищує рівень комфорту.
  • Продумане регулювання інтенсивності освітлення за фактом дає відчутний економічний ефект – зниження витрат за електроенергію та обслуговування системи освітлення в комплексі.

    Є у диммованих LED-лампочок і недолі – більш висока вартість і самих ламп, і всієї системи освітлення (без спеціального управляючого пристрою диммована лед лампа не працює).

Як вибрати електроустаткування для диммованого освітлення 

    Щоб повною мірою оцінити всі переваги застосування диммування, потрібно правильно вибрати електрообладнання для обладнання схеми освітлення – лампочок для світильників та необхідних комплектуючих для керування. Спочатку треба чітко визначитися з метою проекту – яких результатів хочете досягти від диммування і відповідно вибирати варіант виконання led лампочок, що диммуються, і пристрої управління. Щоби максимально спростити це завдання, розглянемо всі етапи вибору електротехнічного обладнання покроково.

    Почнемо з вибору лампочок. Світлодіодна промисловість пропонує вже готове рішення і для масового споживання, і для професіоналів – лампочки, що диммуються. Ми підготували невеликий чек-лист, який допоможе вам вибрати потрібну модель під свої умови. Особливо зверніть увагу на перші дві позиції!

  1. Маркування. На упаковці ЛЕД лампи, що диммується, є напис «dimmable» або зображення шкали яскравості – це перше, на що треба звернути увагу!
  2. Рівень диммування. Рекомендується вибирати led лампу з мінімальним рівнем диммування, оскільки світлодіоди дають дуже яскраве світло.
  3. Робоча напруга (Вольт). Краще вибрати виріб, розрахований на діапазон 170...260 В, оскільки найчастіше напруга в мережі нестабільна і сильно відрізняється від стандарту 220 В.
  4. Температура світіння (Кельвін). Диммовані led лампочки, як і традиційні, на ринку представлені з різною температурою світіння – теплого білого 2700...3000К найкраще підходять для використання в житлових приміщеннях, нейтрального білого відтінку 4000...4500К вибирають для кабінету чи іншої робочої зони.
  5. Світловий потік (Люмен). Саме цей параметр і регулюють під час диммування. Інтенсивність світлового потоку корелює з потужністю пристрою – зазвичай на упаковці вказано обидва значення.
  6. Потужність (Ватт). Побутові лед лампи зазвичай мають потужність до 25 Вт.
  7. Формфактор – тип цоколя та форма корпусу. Ці параметри вибирають індивідуально залежно від використовуваного світильника – вибирають за типом патрона, формою плафона та з урахуванням дизайну.
    Краще звичайно вибирати продукцію від відомих брендів світлодіодний техніки та купувати у перевіреного продавця. При покупці також зверніть увагу на гарантійні зобов'язання – це в разі чого дозволяє вам протягом гарантійного періоду повернути лампу, що перегоріла, і отримати замість неї абсолютно нову і абсолютно безкоштовно.
    Окремо треба зупинитися на виборі пристрою керування для диммованого освітлення. Тут є варіанти способів регулювання, які відповідають складності проекту:
  • Ручне керування. Найбільш простий варіант керуючого пристрою – виглядає як звичайний вимикач, але обладнаний регулятором, що обертається.
  • Дистанційне. Діммер за допомогою ІЧ або іншого сигналу підключений до пульта дистанційного керування, що дуже зручно в користуванні.
  • Програмоване керування. Диммер через вай-фай чи блютуз підключений до комп'ютера чи смартфона. Така система може підтримувати безліч сценаріїв світіння – все залежить від програмного забезпечення.
    Якщо вас зацікавила ідея автоматизувати регулювання яскравості світла, ласкаво просимо до Led Story! Діммовані ЛЕД лампи і сам диммер для освітлення ви можете вибрати практично під будь-який індивідуальний запит, можна буде зібрати систему освітлення, що диммується, будь-якої складності – і для побутового застосування у себе вдома, і для комерційних проектів. Диммовані лампочки та всі необхідні комплектуючі до них ви можете вибрати самостійно. Виникнуть питання – не біда, наш черговий консультант завжди на зв'язку, готовий вислухати вас та допомогти. Звертайтеся, ми завжди раді клієнтам і готові відповісти на питання!