Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні.
м.Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
 • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
 • Сб: 09:00 - 15:00
 • Нед: вихідний

(067) 832 17 77 Менеджер

(067) 183 47 77 Менеджер

(050) 167 07 77 Менеджер

(050) 512 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія


Що потрібно знати про сонячні LED-світильники

Що потрібно знати про сонячні LED-світильники

Світильники на світлодіодах зараз на піку популярності як найбільш економний та ефективний клас освітлювальних пристроїв. Використовують їх повсюдно для освітлення житлових приміщень і просто неба – як вуличне освітлення біля приватного будинку або на дачі, на відкритих майданчиках кафе та біля входу до магазину. Всі якості світлодіодних світильників якнайкраще відповідають потребам, тільки не завжди є можливість підключитись до мережі. У кожен темний куточок проводити електрику надто дорого, та й узгодження дозвільних документів той ще квест. Тож чи варто вкладати час та гроші в організацію освітлення?

Відповідь знайшлася на стику двох напрямків – енергозберігаючих технологій (світлодіоди) та «зеленої енергетики» (використання енергії Сонця). Просто ідеальний варіант «2 в 1» – світильники на сонячних панелях, їх у широкому асортименті промисловість випускає для домашнього застосування та для бізнесу.

Що собою являють LED світильники на сонячній батареї?

І компактні лед світильники для декоративного підсвічування, і великі світлодіодні прожектори на сонячній батареї влаштовані за одним принципом – протягом світлового дня заряд накопичується АКБ, а з настанням сутінків живить led кристали і перетворюється на світіння. У пристрої будь-якого світлодіодного світильника на фотоелементах можна умовно виділити такі функціональні частини конструкції:

 • Сонячна панель – перетворювач енергії сонячних променів в електричний струм. Являє собою систему із сонячних стільників – кристали кремнію об'єднані у схему, а для захисту від пилу та вологи поміщені у спеціальний плафон.
 • Блок освітлення складається з яскравих світлодіодів SMD або COB. Для генерації світла LED-панель підключена до акумулятора.
 • Акумулятор – пристрій для зберігання електричної енергії, що виробляється стільниками сонячної панелі. Залежно від ємності АКБ лампи від сонячної енергії можуть безперебійно працювати від кількох годин до декількох днів.
 • Контролер. Фактично є блоком управління – крім безпосередньо контролю заряду сонячної батареї, пристрій може мати і додаткові функції. Контролер може бути також обладнаний датчиком руху, а також керувати увімкненням/вимкненням світла залежно від яскравості навколишнього освітлення.

Всі ці блоки упаковані в загальний корпус (моноблок), з регульованою сонячною панеллю або у вигляді спліт-системи – виносна сонячна панель з'єднується зі світильником за допомогою спеціального кабелю. Корпус світильника зазвичай виготовляють із міцних та надійних матеріалів – металу чи міцного ABS-пластику, для захисту світлодіодів використовують скло або прозорий ПВХ. У корпусі передбачені точки під кріплення (під шурупи, наприклад) або на кронштейн – така конструкція лед світильника на фотопанелі робить девайс по-справжньому зручним у користуванні та довговічним.

Принцип роботи сонячних LED світильників

Світіння лед елементів світлодіодного світильника здійснюється за рахунок енергії, накопиченої в АКБ. Електричний заряд в акумулятор надходить протягом світлового дня з сонячної панелі. Сама ця фотопанель складається з кристалів кремнію або споріднених елементів, які й перетворюють енергію сонячних променів на електричний заряд. За перетіканням заряду зі стільників фотопанелі в АКБ стежить контролер – основний керуючий пристрій в лед світильнику. Контролер відповідає за автоматичне ввімкнення/вимкнення сонячного ліхтаря за таймером або при настанні сутінків, коли спрацьовує вбудований датчик контролю освітленості.

Сучасні лед світильники на фотоелементах для зручного керування роботою контролера зазвичай мають у комплекті ДК або як мінімум кнопки керування на корпусі.

Де використовуються світлодіодні світильники на сонячній батареї?

Сонячні LED світильники використовуються якнайширше і в побуті, і в комерційних цілях. Це просто порятунок для тих випадків, коли потрібно оперативно облаштувати освітлення, а підключитися нікуди – доступу до електромережі поблизу немає. Використовуються зазвичай там де немає взагалі доступу до електромережі – можна і як основне, і як додаткове освітлення. За конструкцією, потужністю та функціоналом для кожного конкретного випадку вибирають девайс індивідуально:

 1. Будинки індивідуальної забудови та дачні ділянки. Світлодіодні світильники на сонячних панелях використовуються для освітлення вхідних дверей, двору, тераси, садових доріжок – усієї прибудинкової території та прилеглої зеленої зони.
 2. Відпочинкові зони на відкритому повітрі – паркові алеї, оглядові майданчики, пішохідні зони. У ландшафтному дизайні використовується для підсвічування паркових композицій, декоративного оформлення доріжок.
 3. Концерти, фестивалі, ярмарки тощо. Використання світлодіодних сонячних світильників це найкращий варіант для оформлення різноманітних заходів опен-ейр – особливо заміських та тих, що проводяться на значній відстані від комунікацій.
 4. Автомобільні дороги та паркування за містом чи у віддалених районах, де ще немає доступу до електромережі.
 5. Стоянки, що охороняються та інші об'єкти промислового та комерційного призначення. Для їх освітлення відмінно підходять потужні ЛЕД ліхтарі та прожектори на сонячних панелях.

Слід зважити на те, що сонячні LED-світильники не завжди можуть повністю замінити електричні освітлювальні прилади – в похмуру погоду електрики виробляється явно недостатньо. Це анітрохи не применшує роль світлодіодних ліхтарів на фотоелементах – просто на особливо відповідальних ділянках потрібно встановлювати комбіноване освітлення.

Переваги використання освітлення на сонячних батареях

Світлодіодні ліхтарі на сонячних панелях поєднують усі найкращі якості цих девайсів. Не дивно, що зараз спостерігається підвищений інтерес до цього класу освітлювальних приладів.

 1. Автономність. LED світильники на сонячних батареях немає необхідності під'єднувати до електромережі, про заміну батарейок чи підзарядку АКБ теж не треба турбуватися.
 2. Економічність. Гроші витрачаєте один раз – на встановлення світлодіодних ліхтарів із сонячною панеллю. Після цього витрати на освітлення дорівнюють нулю. Враховуючи ресурс лед світлодіодів (50 000 годин і вище) вам не доведеться витрачатися і на розхідники.
 3. Компактність. Практично всі моделі даного класу освітлювальних приладів мають невеликі розміри та вагу. А враховуючи нескладну конструкцію роз'ємного кріплення (метричне різьба), то світильник при необхідності можна легко та швидко перевстановити чи зняти й прибрати на зимове зберігання.
 4. Електробезпека. Оскільки світильник не підключений до мережі 220 Вольт (світлодіоди працюють від АКБ з низькою напругою постійного струму), можливість отримати електричну травму практично зведена до нуля – сонячні LED світильники абсолютно безпечні в громадських місцях та на дитячих майданчиках.
 5. Екологічність. При використанні переробленої/акумульованої сонячної енергії ніякі шкідливі речовини не виділяються – навіть не потрібно утилізувати відпрацьовані батарейки як у звичайних автономних ліхтарях на світлодіодах.
 6. Простий монтаж та експлуатація. Сонячні LED світильники легко встановлюються у будь-якій частині ділянки й так само легко демонтуються за необхідності. Все зробити можна самостійно – не знадобляться навіть якісь спеціальні інструменти. Жодних проводів та підключення до мережі 220 В – все просто, безпечно, легко та зручно.
 7. Надійність. Сонячні світлодіодні світильники відрізняються високою надійністю – деталі конструкції не містять частин, що рухаються, і не схильні до зносу, можуть працювати в будь-яких умовах, навіть у погану погоду.

У LED-ліхтарів з фотопанеллю є, звичайно ж, і недоліки (залежність від погоди, ресурс роботи обмежений ємністю АКБ), але переваги нівелюють ці мінуси.

LED світильники на сонячній батареї – які вони бувають

Промисловість випускає сонячні лед ліхтарі в дуже широкому асортименті – без класифікації тут не розберешся. З погляду споживача найбільший інтерес являє собою класифікація сонячних світлодіодних світильників за способом встановлення/використання:

 • Настінні. Їх кріплять на фасади будинків, на верандах, терасах, балконах, стінах господарчих будов та інших вертикальних поверхнях. Фасадні світильники на сонячних батареях можна використовувати, наприклад, для підсвічування ганку будинку та вхідних дверей. Асортимент моделей радує різноманітністю стилів – від лампи класичного «ліхтарного» дизайну до моделей у стилі «хай-тек».
 • Підвісні. Сюди входять сонячні світильники на підвісах або такі, що кріпляться безпосередньо до стелі або виносної балки/кронштейну. Є декоративні моделі для оформлення саду – світильники розвішують на деревах, використовують для прикраси альтанки та в інших зонах відпочинку.
 • Підлогові. Це компактні декоративні лед світильники, що монтують їх врівень з рівнем землі або трохи вище. Їхнє призначення – декоративне підсвічування сходів, контурів доріжок, зонування пішохідної зони. Це можуть бути світильники повністю вбудовані врівень з поверхню або розташовані трохи вище. Умовно до групи підлогових світильників можна віднести і сонячні LED ліхтарі на «ніжці» – їх встромляють у ґрунт для освітлення садових доріжок та клумб.

Є ще суто декоративні світлодіодні світильники у вигляді казкових персонажів – використовують такі сонячні лед ліхтарі для декорування ландшафту.

Поради щодо експлуатації сонячних LED ліхтарів

Самі по собі світлодіодні світильники мають дуже солідний ресурс – при дотриманні правил експлуатації час роботи становить 10 і більше років. Але це стосується безпосередньо світловипромінюючих кристалів – сонячна панель куди більш вимоглива до умов роботи, а саме від неї залежить, чи світитиме ваш ліхтар у темну пору доби. Ознайомтеся зі списком рекомендацій щодо використання LED ліхтарів на сонячній батареї:

 1. Для встановлення сонячної панелі місце слід вибирати з яскравим освітленням протягом всього світлового дня. По можливості повернути робочу площину панелі перпендикулярно до полуденного сонця. Неприпустимо навіть часткове затінення! Чим довше сонячне проміння освітлює фотопанель, тим більше заряд надходить в акумулятор і тим довше світитиме led ліхтар.
 2. Сонячну панель треба регулярно очищати від пилу, бо тверді частинки не пропускають світло – АКБ заряджається не на повну ємність.
 3. Акумулятори погано переносять морози – на зиму сонячний ліхтар на світлодіодах рекомендується демонтувати та зберігати до весни в приміщенні в сухому місці.
 4. Не рекомендується використовувати ліхтар під час сильних дощів, снігопадів, грози – волога та атмосферна електрика можуть пошкодити електронні компоненти світильника та фотопанелі. Як мінімум відключіть його на час негоди.

Дотримання цих простих порад допоможе вам максимально ефективно використати сонячні LED ліхтарі та продовжити їх термін служби.

Сонячні LED світильники в інтернет-магазині Led-Story

Як ви переконалися, світлодіодний світильник на сонячній батареї – дуже потрібен в господарстві девайс, особливо актуальний він для мешканців приватного сектора та власників дач. У нашому інтернет-магазині Led-Story.ua світлодіодні світильники на сонячних батареях для вуличного освітлення можна вибрати практично для будь-якого випадку – в заміський будинок чи міську квартиру, для кафе, магазинів тощо.

Потужний (200W) вуличний LED світильник на консолі (Horoz Electric) з окремо винесеною сонячною панеллю відмінно підійде для освітлення автостоянки чи іншої території, що охороняється. Ліхтар на стовпі встановлюють на висоті приблизно 3 м – для зручності користування є ДУ.

Для освітлення майданчика перед кафе чи невеликим магазином можна використовувати ЛЕД ліхтар UNILITE на меншу потужність (від 40W). Модель за характеристиками також добре підходить для освітлення двору чи паркування біля будинку.

У каталозі на сайті є великий вибір фасадних LED-світильників на сонячній батареї - недорогі, компактні девайси можна розмістити наприклад по периметру двору. Популярні настінні світильники Vaton як джерело світіння використовують потужні світлодіоди SMD. Вбудований контролер включає прилад, коли хтось з'являється у радіусі 3 м – спрацьовує датчик руху. За бажання ви можете вибрати аналогічний девайс (трохи дорожче) – настінний вуличний світильник з яскравішим світлодіодом типу СОВ.

Для оформлення вхідної групи чудово підходить настінний вуличний ЛЕД-ліхтар від Vaton. Крім датчика руху, вбудована дуже корисна опція – датчик світла. Це означає, що освітлення включається автоматично, коли освітленість падає нижче 10 Lux, – у сутінках.

Є також недорогі переносні LED світильники на СОВ (Vaton) з виносним блоком сонячної панелі – світлодіодна панель із сонячною батареєю з'єднується спеціальним кабелем. Це, мабуть, по-справжньому універсальний світильник – його світлодіодну панель можна встановлювати буквально скрізь. Завдяки вбудованому датчику руху, світлодіодний ліхтар із широким кутом розсіювання відмінно підійде для освітлення балкона, сходів, комори та інших службових приміщень.

Якщо вам сподобалася ідея використання LED-світильників на сонячних панелях, ласкаво просимо до нашого інтернет-магазину Led Story. У каталозі на сайті ви можете вибрати все необхідне, щоб організувати освітлення від сонячних батарей на дачі чи біля будинку. Якщо важко визначитися з вибором, звертайтесь до чергового консультанта. Ми завжди раді допомогти клієнтам!