Вуличне освітлення простору біля житлового будинку – просто життєва потреба. Зійшлися тут разом ціла група факторів, серед них – зручність пересування територією у темний час доби та забезпечення загальної безпеки ділянки. Естетичні міркування теж не варто ігнорувати – грамотно організоване вуличне освітлення надає ділянці затишного вигляду.
Справжнім порятунком для власників приватних будинків стали світлодіодні прожектори. Представники бізнесу також оцінили всі переваги LED освітлювальних пристроїв для вулиці – такі ліхтарі генерують яскраве якісне світло і при цьому енергоекономні, довговічні та надійні. Залишається тільки з'ясувати, як правильно вибрати прожектор світлодіодний вуличний, і ми вам у цьому допоможемо!
Світлодіодний прожектор на вулицю – краще рішення для зовнішнього освітлення
Не має значення, що ви плануєте освітлювати, – ділянку біля приватного будинку, майданчик біля кафе чи стоянку автомобілів. Важливо, щоб встановлений прожектор випромінював яскраве якісне світло певної спрямованості.
Найпростіше визначитися з типом освітлювального пристрою. Це звичайно ж – прожектор. У ньому за рахунок відбиття світлових променів від рефлектора досягається концентрація світлового потоку – прожектор генерує спрямоване світло високої інтенсивності, що якнайкраще підходить для вуличного освітлення.
Залишилося визначитися з типом світлового випромінювання. Для освітлення території біля будинку та комерційних об'єктів найчастіше використовують сучасні світлодіодні прожектори, які по праву замінили вуличні ліхтарі на базі галогенних ламп.
- LED прожектор коштує дещо дорожче, але енергоефективність його досягає 90%, тоді як ККД галогенних ламп не перевищує 15%.
- За довговічністю світлодіодному освітлення взагалі немає рівних – до 50000 годин безперервної роботи порівняно з 8000 годинами (максимум) у галогенних світильників.
- У застосуванні ЛЕД прожектори теж більш надійні – не бояться вібрації, практично не реагують на перепади температур.
За всіма показниками безпеки LED світильники поза конкуренцією – зовсім не містять небезпечних для здоров'я речовин та компонентів, на відміну від галогенних ламп у скляному корпусі.
Світлодіодні ліхтарі вуличного освітлення цілком обґрунтовано зайняли лідируючі позиції на ринку, як найбільш зручні та безпечні, надійні та довговічні.
Що являє собою світлодіодний прожектор
Конструктивно, немає принципової різниці між невеликим прожектором для підсвічування входу до будинку та потужним LED пристроєм для освітлення площ торгово-розважального центру – всі вони влаштовані за одним загальним принципом:
- Джерело світла – яскраві SMD світлодіоди чи COB матриця, встановлені на радіаторі-підкладці з алюмінію. Є на ринку також прожектори з трикольоровими світлодіодами RGB – управління режимами світіння у яких здійснюється за допомогою спеціального контролера.
- Джерело живлення. Постійний струм необхідної для роботи led-елементів величини подається від драйвера світлодіодів. Сам прожектор може бути заживленим від мережі 220V, драйверів 12-24V та 12-48V, сонячної панелі, АКБ різного типу. Також драйвер служить для захисту системи від можливих перепадів напруги.
- Рефлектор з полірованого металу виконує подвійну функцію – концентрує світловий потік та виконує роль додаткового тепловідводу.
- Корпус LED прожектора служить жорстким остовом для монтажу елементів світлодіодної системи та захищає цю електричну «начинку» від зовнішнього впливу. Конструкція корпусу зазвичай передбачає можливість встановлювати прожектор під певним кутом і тим самим орієнтувати напрямок світлового потоку.
Промисловість випускає світлодіодні прожектори IP20/44 для використання у приміщеннях, а також LED освітлювальні пристрої IP65/67 для зовнішнього монтажу. Вуличні світильники бувають переносні та стаціонарні, які у свою чергу розрізняються за способом встановлення. Найбільше розмаїття ЛЕД прожекторів спостерігається за характеристиками світіння – колірної температури випромінювання та потужності світлового потоку. І нічого дивного в цьому немає, отримання яскравого спрямованого світла – саме те, для чого і встановлюють прожектор.
На що слід орієнтуватися при виборі світлодіодного прожектора
Конструктивно, немає принципової різниці між невеликим прожектором для підсвічування входу до будинку та потужним LED пристроєм для освітлення площ торгово-розважального центру – всі вони влаштовані за одним загальним принципом:
Джерело світла – яскраві SMD світлодіоди чи COB матриця, встановлені на радіаторі-підкладці з алюмінію. Є на ринку також прожектори з трикольоровими світлодіодами RGB – управління режимами світіння у яких здійснюється за допомогою спеціального контролера.
Джерело живлення. Постійний струм необхідної для роботи led-елементів величини подається від драйвера світлодіодів. Сам прожектор може бути заживленим від мережі 220V, драйверів 12-24V та 12-48V, сонячної панелі, АКБ різного типу. Також драйвер служить для захисту системи від можливих перепадів напруги.
Рефлектор з полірованого металу виконує подвійну функцію – концентрує світловий потік та виконує роль додаткового тепловідводу.
Корпус LED прожектора служить жорстким остовом для монтажу елементів світлодіодної системи та захищає цю електричну «начинку» від зовнішнього впливу. Конструкція корпусу зазвичай передбачає можливість встановлювати прожектор під певним кутом і тим самим орієнтувати напрямок світлового потоку.
Промисловість випускає світлодіодні прожектори IP20/44 для використання у приміщеннях, а також LED освітлювальні пристрої IP65/67 для зовнішнього монтажу. Вуличні світильники бувають переносні та стаціонарні, які у свою чергу розрізняються за способом встановлення. Найбільше розмаїття ЛЕД прожекторів спостерігається за характеристиками світіння – колірної температури випромінювання та потужності світлового потоку. І нічого дивного в цьому немає, отримання яскравого спрямованого світла – саме те, для чого і встановлюють прожектор.
На що слід орієнтуватися при виборі світлодіодного прожектора
Світильник зовнішнього освітлення перш за все повинен справлятися зі своїм безпосереднім завданням – добре висвітлювати конкретну ділянку території чи простору, не створювати проблем в обслуговуванні, споживати якнайменше електроенергії, бути зручним та безпечним у застосуванні. Всі ці якості разом притаманні LED освітлювальним пристроям.
На на базі ЛЕД елементів промисловість випускає освітлювальні пристрої у найширшому розмаїтті – можна вибрати ліхтарі прожектори під кожен випадок застосування. Є певна послідовність кроків (чек-лист), за якими і приймається рішення про вибір моделі. Розглянемо критерії, які допоможуть правильно вибрати світильник вуличний світлодіодний відповідно до особливостей та конкретних умов кожного випадку застосування.
Потужність та яскравість LED прожектора
Насамперед треба визначитися з майданчиком (і площею теж), який необхідно освітити. Чим більша площа, тим вищою має бути потужність прожектора у Ваттах. Рекомендований рівень освітленості в Люксах (Люмен/квадратний метр) може змінюватись в залежності від конкретного місця застосування. Показники ці чітко регламентовані – з 2002 року в Україні діє Міжнародний стандарт з освітлення ISO 8995: наприклад, на автостоянках у місцях паркування норма освітленості становить 75 Лк, а біля пропускного пункту – вже 300 Лк.
У пересічного споживача немає чіткого уявлення про те, як виглядає цей Люмен.або Люкс. Багаторічна практика показала (і підтвердила) просту емпіричну залежність – у порівнянні зі світлодіодними звичайні лампи розжарювання за потужністю віддачі світла приблизно у 7-8 разів менш ефективні. В LED освітлювальному пристрої кожен 1 Вт відповідає 75-100 Лм світлового потоку. Виходячи з цього, можна оцінити необхідну потужність лед світильника і потім пов'язати її з нормативами:
- 10 Вт – 750...1000 Лм;
- 20 Вт – 1500...2000 Лм;
- 30 Вт – 2250...3000 Лм;
- 50 Вт – 3750...4500 Лм;
- 100 Вт – 7500...10000 Лм;
- 150 Вт – 10500...15000 Лм.
Для освітлення тих самих типів території потужність прожектора може відрізнятися в рази – від 10-30 Вт для підсвічування невеликих ділянок біля будинку до 50-100 Вт для великого за площею двору, а для автостоянки знадобиться вже LED прожектор на 100-300 Вт.
Захищеність від впливу навколишнього середовища
При виборі світлодіодного прожектора важливо враховувати умови його застосування – у приміщенні, під навісом на вулиці чи взагалі в екстремальних умовах просто неба. У маркуванні LED світильника на цю стійкість до впливу зовнішніх умов вказує показник пиловологозахисту IP (Ingress Protection – коефіцієнт захисту від проникнення). За цим показником і вибирають відповідний нагоді світлодіодний прожектор:
- IP65 (пилові частки + помірний дощ). Найбільш затребувана група прожекторів – фактично стандарт для вуличних світильників.
- IP66/IP67 (пиловодозахищений варіант) – надійний варіант ЛЕД ліхтарів для встановлення просто неба.
- IP20/44/54 (для закритих приміщень) менш популярні. Використовують їх у спортивних залах, на виробничих майданчиках.
Прожектори з IP20/44 мають більш привабливу ціну. Але не варто економити на вологозахисті – неправильна оцінка і потім вибір показника IP призведе до швидкого виходу світлодіодного прожектора з ладу!
На що ще звернути увагу під час вибору світлодіодного прожектора
Від встановлення світлодіодного прожектора ми очікуємо отримати спрямоване «якісне світло», яке максимально відповідає нашим потребам. Це таке освітлення, яке робить зорове сприйняття комфортним для людини та повністю функціональним. Таке «якісне освітлення» має певні характеристики, які треба по можливості врахувати при виборі LED прожектора.
- Температура світіння (К). Якісне світло зазвичай має приємну для людського ока колірну температуру, що відповідає конкретному випадку: тепле світло (2700...4000 К) може створювати затишок і комфорт, тоді як холодне світло (6000...6500 К) може виявитися більш придатним для так званого «задачного освітлення» – наприклад, сприяти концентрації уваги на парковці. Найбільша група ЛЕД прожекторів – з температурою світіння 5000К, це універсальний варіант освітлення, яке сприймається оком як природне яскраве денне світло.
- Індекс передачі кольору (CRI) – здатність світла точно передавати кольори. Оптимальне значення CRI можна знайти у стандарті ISO 8995-2002. Максимальне значення коефіцієнта передачі кольору – 100 (на практиці такого й не потрібно). Висока передача кольору (80-90) важлива для випадків, коли необхідна точна передача колірних відтінків – освітлення прожектором художньої галереї, торгового залу підприємства роздрібної торгівлі тощо
- Площа засвічення та рівномірність освітлення досягається за рахунок відображення LED випромінювання від рефлекторів, а також правильного налаштування оптики та положення ЛЕД ліхтаря. Промисловість випускає два основних типи прожекторів – дальньої дії (потужний світловий промінь у просторовому куту менше 20 градусів) та прожектори заливаючого світла, які висвітлюють сектор понад 120 градусів. Змінювати напрямок світіння і в переносних, і в стаціонарних прожекторах можна за рахунок зміни кута їх нахилу та/або висоти розташування світильника.
Застосування світлодіодів по-замовчуванню дає рівномірне яскраве світло без мерехтінь та відблисків – не створює дискомфорту та не втомлює зір. У цьому плані також важливою є відсутність ультрафіолету в спектрі світіння світлодіодів вуличного прожектора – додаткова турбота про здоров'я очей.
Дуже корисні опції LED прожекторів
Немає сенсу когось переконувати, що автоматизація процесів робить наше життя більш зручним – це очевидно. Повною мірою сказане відноситься і до організації вуличного освітлення. Завдяки розвитку світлодіодної техніки, значно розширився асортимент світильників для зовнішнього освітлення – на ринку з'явилися LED прожектори з набором дуже корисних функцій.
- Світлодіодні прожектори на сонячній батареї – справжня знахідка для мешканців приватного сектору, власників дач, автостоянок, кафе та магазинів з відкритими майданчиками. Цінуються такі LED світильники за високу економічність застосування – за сприятливих умов (протягом ясного сонячного дня сонячна панель встигає зарядити АКБ) такий акумуляторний прожектор може працювати взагалі автономно. Сонячні ЛЕД прожектори відрізняються за типом батареї (моноблок або виносна), а також ємністю АКБ, від якої залежить тривалість автономної роботи світильника.
- LED прожектори з датчиком руху суттєво розширюють можливості обладнання для вуличного освітлення. Коли людина (чи інший об'єкт) перетинає межу зони дії сенсора, спрацьовує автоматика – вмикається освітлення. Використання сенсорного прожектора – зручне і практичне, тому що виключає нецільову витрату електроенергії. Як варіант, до сенсора руху, крім прожектора, можна підключити ще й звуковий сигнал – вийде чудова система охоронної сигналізації!
На практиці часто використовується також сенсор освітленості, у цьому випадку система спрацьовує при зниженні рівня освітленості нижче заданого значення – прожектор включається з настанням сутінків і вимикається вже вранці, не світить без нагляду весь день – економить електроенергію.
Як купити LED прожектор і заощадити при цьому
Сама ідея купити світлодіодний прожектор собі додому чи для бізнесу, передбачає економію за рахунок найвищої енергоефективності LED освітлювальних пристроїв. Ми вже з'ясували, як допомагають в економії використання сонячних панелей і сенсорів руху/освітлення. Але це ще не все.
При виборі вуличного ЛЕД ліхтаря (як і будь-якого технічного пристрою), подумайте на перспективу – зверніть увагу на ремонтопридатні моделі. А це насамперед світлодіодні прожектори ТМ LED Story та інші вітчизняні марки. За рахунок власного виробництва з місцевою геолокацією, всі необхідні для ремонту комплектуючі завжди доступні в нашому інтернет-магазині. Від поломок ніхто не застрахований, але широкий вибір комплектуючих для ремонтопридатних моделей допоможе вам суттєво заощадити – адже куди дешевше замінити драйвер світлодіодів, що перегорів, ніж придбати новий «неремонтопридатний» ЛЕД прожектор замість того, що вийшов з ладу.
Купувати LED світильники в Лед Сторі зручно та вигідно, з якого боку не подивися, – в асортименті є ЛЕД ліхтарі для домашнього застосування та для великих бізнес проектів, прості світильники з ручним керуванням та з вбудованою автоматикою. Оптимальне співвідношення «ціна-якість» світильників ТМ «Лед Сторі» досягається як результат поєднання цілого комплексу факторів – використання інноваційних технологій, власного виробництва та налагодженого сервісу.
До того ж виробництво з місцевою геолокацією виключає накрутки від посередників і транспортних компаній, що робить ціну ще більш конкурентоспроможною. Компанія LED Story як виробник може надати більш вигідні гарантії на свою продукцію, а також найкращу підтримку клієнтів завдяки більш глибокому розумінню своїх власних продуктів.
А ви знали, що світлодіодна техніка ТМ Led Story за інтенсивністю світлового потоку перевищує аналоги в межах однієї цінової категорії? Це ще один жирний плюс при виборі світлодіодної техніки нашої торгової марки.
Якщо вас зацікавила перспектива перейти на прожекторні LED ліхтарі, ви всього за крок від рішення. Пропонуємо до вашої уваги світлодіодні прожектори від іменитих світових брендів та не менш якісні ЛЕД світильники вітчизняного виробництва. Вуличні (і не лише вуличні) LED ліхтарі представлені в широкому асортименті. Заходьте на сайт, у нас є з чого вибрати – LED прожектори для будинку, у двір, на автостоянку, для підприємств роздрібної торгівлі чи іншого бізнесу.