Всі домашні електроприлади споживають енергію – рахунки за її використання формуються з розрахунку за витрачені кіловати. Ідея заощадити реалізується досить просто – треба скоротити споживання електрики. Частину електроприладів можна замінити, але як бути з електроосвітленням?
Найбільш простий спосіб, що лежить на поверхні, – перейти на LED лампи. Заміна лампочок розжарювання на світлодіодні зараз взагалі вийшла на рівень державної програми. У всіх на слуху енергоефективність та економічність використання освітлювальних систем на LED-кристалах. Наскільки це дійсно вигідно – давайте розбиратися.
Як розрахувати економію енергії при переході на світлодіодні лампи
Щоб з'ясувати, чи економлять електроенергію світлодіодні лампи, треба просто на конкретному прикладі порівняти споживання електрики «до» і «після» заміни лампочок. І це не проста цікавість – такий аналіз допоможе зрозуміти, наскільки ви раціонально використовуєте електрику та внести відповідні корективи для зниження витрат на освітлення. Рахунок за електрику безпосередньо залежить від споживаної потужності електроприладів. Для підрахунку сумарного споживання електроенергії нас цікавить потужність кожного конкретного світильника.
Добре, якщо збереглася упаковка або техпаспорт пристрою – там вказана потужність та інші технічні характеристики. Потужність звичайної лампочки у Ваттах вказана на самому виробі – зазвичай на скляній колбі. Іноді маркування освітлювальних приладів містить оптимальну силу струму та робочу напругу, не біда – просто треба перемножити ці числа та отримайте споживану потужність у Ваттах. Тарифи за електроенергію традиційно прив'язані до кіловатів – набагато зручніше розрахунки за енергію в 1 кВт = 1000 Вт.
Для початку визначимося із завданням – звичайно ж було б правильним зробити повний розрахунок освітлення у приміщенні за формулою з урахуванням безлічі факторів (призначення, висота кімнати, колір стін тощо) та вибрати відповідні освітлювальні прилади за їх світловими характеристиками. Але перед нами стоїть більш проста задача – просто порахувати ефективність заміни ламп розжарювання на світлодіодні. Адже ми не збираємося в цьому випадку змінювати/перебудовувати схему освітлення – тільки викрутимо лампи розжарювання, а на їх місце вкрутимо їх світлодіодні аналоги! З таким завданням впораємося самостійно без допомоги електрика.
Як розрахувати потужність світильників у приміщенні: приклад
Наприклад візьмемо вітальню в типовій квартирі. У таких будівельники найчастіше підводять кабель у центр кімнати з можливістю встановлення світильника на стелі. Припустимо, що мешканці не морочилися особливо і підключили триріжкову люстру, в яку вкручені 75-ватні «лампочки Ілліча» (приблизно по 900 Лм, запам'ятаємо – це знадобиться трохи пізніше).
Отже, потужність люстри (витрата електроенергії на годину) становить 75 Вт х 3 шт = 225 Вт.
На щастя споживачів, будь-яку лампу дуже нескладно замінити світлодіодною – LED лампи випускають навіть з уніфікованим цоколем Е14/Е27 (під стандартний патрон). За технічними та світловими характеристиками (теж 900 Лм) для заміни цим 75 Вт лампочкам розжарювання оптимально підходить Led лампа 10W A60 E27 220V LED-STORY 4000K з каталогу нашого магазину. Скільки електроенергії витрачає світлодіодна лампа, зазначено у маркуванні – всього 10 Вт.
Такі 3 LED лампочки у люстрі протягом години споживають 10 Вт х 3 = 30 Вт електроенергії.
Виходить, що заміною лампочок у люстрі протягом години економиться 225 Вт – 30 Вт = 195 Вт електроенергії.
За ціною актуального тарифу (1,64 грн/кВт·ч) економія за годину становить 0,195 х 1,64 = 0,3198 грн.
Усього 32 копійки – якось не дуже переконливо.
Розрахунок довгострокової економії
А тепер починається найцікавіше – порахуємо реальну економію сімейного бюджету. Не ось ці 32 коп./год., а за більш тривалий період – місяць, рік.
Наше завдання – порівняти енергоспоживання та порахувати економію на заміні лампочок у нашій люстрі з прикладу вище.
Розрахунковий період | Лампи розжарювання, 3 шт. х 75 Вт = 225 Вт | Світлодіодні лампочки, 3 шт. х 10 Вт = 30 Вт | Економія, грн |
День (в середньому світло горить 5 годин) | 225 Вт х 5 годин = 1125 Вт 1,125 кВт х 1,64 грн./ кВт⋅ч = 1,845 грн. | 30 Вт х 5 годин = 150 Вт 0,15 кВт х 1,64 грн./ кВт⋅ч = 0,246 грн | 1,845 грн. - 0,246 грн. = 1,599 грн. |
Місяць (30 днів) | 1,845 грн. х 30 = 55,35 грн. | 0,246 грн. х 30 = 7,38 грн. | 55,35 грн. - 7,38 грн. = 45,97 грн. |
Рік (12 місяців | 55,35 грн. х 12 = 664,20 грн | 7,38 грн. х 12 = 88,56 грн. | 664,20 грн. - 88,56 грн. = 575,64 грн |
А тепер визначимо у відсотках, як співвідносяться платежі за витрачену електрику у кожному з наших випадків.
88,56 грн. / 664,20 грн. = 0,133.
Це останній найбільш переконливий доказ на користь переходу на світлодіоди – ви будете платити за енергію трохи більше 13%, порівняно з попереднім періодом. Результат дуже красномовний!
А тепер пригадаємо, що ми обраховували економію для 3-х лампочок. Отримали, що на кожній лампі на рік маємо економію
575,64 грн./3 = 191,88 грн. Це найкращий доказ для тих, хто не хоче міняти «шило на мило» (дешеві лампочки розжарювання на «дорогі» світлодіодні) – протягом першого року використання LED лампочка встигає окупитися 2-3 рази!
Аналогічний розрахунок можна зробити на всю квартиру чи будинок, але загальна картина від цього не зміниться – буде видно тенденцію до помітного зниження витрат на освітлення. Кількість лампочок, їх світлові характеристики та споживча потужність будуть різними, але для будь-якої комбінації led освітлювальних приладів буде спостерігатися зниження споживання електроенергії приблизно в 7-8 разів.
Крім економії на рахунках за електрику, при переході на світлодіоди на вас чекає ще один приємний бонус – додаткова довгострокова економія на купівлі ламп, що вийшли з ладу. Ресурс роботи LED-діодів становить не менше 10 000 годин, а за цей час вам доведеться змінити щонайменше 10 ламп розжарювання – суттєва економія в масштабах великої квартири чи приватного будинку.
Все вищесказане можна узагальнити:
- економія від переходу на світлодіоди протягом 1-го року становить до 80%;
- у довгостроковій перспективі (більше 1 року) реальна економія зростає ще більше – не знадобиться купувати лампочки розжарювання на заміну згорілим.
Коли дійде до вибору LED освітлювальних приладів на заміну лампам розжарювання, радимо звернути увагу на два фактори – виробника світлодіодних ламп і технічні характеристики світильників.
Світлодіоди в інтернет-магазині led-story.ua
На ринку світлодіодів кількість виробників величезна – це дозволяє підібрати саме ту лампу, яка максимально відповідає вашим запитам. У нашому каталозі представлені LED світильники від іменитих світових та європейських брендів, а також вітчизняного виробництва.
Osram
Лампи Осрам (Німеччина) – світлодіодна продукція найвищої якості за доступною ціною. Для заміни ламп розжарювання в домашніх світильниках можна вибрати на заміну:
- Для люстр та невеликих плафонів під цоколь Е14 Світлодіодні лампи Osram 5,4Вт G45 3000К – аналог 40 Вт лампочок розжарювання. Є також зі схожими характеристиками Світлодіодні лампи OSRAM 5W 2700K тепле світло у формі свічки.
- Для стандартного патрона Е27 – Світлодіодні лампи Osram 7W 2700K, які чудово замінюють лампи розжарювання потужністю 60 Вт.
- Універсального застосування Філаментна лампа Osram Gold 4W E27 2400К 230V з дуже рівним теплим світлом та регульованою яскравістю – правда до неї знадобиться спеціальний вимикач.
Це всі товари справжньої німецької якості. LED лампи ТМ Osram чудово витримують перепади температур та напруги, добре працюють в умовах підвищеної вологості – ідеальний варіант для побутового та промислового застосування.
Philips
Світлодіодні лампи Філіпс (Нідерланди) реклами не потребують – всесвітньо відомий бренд побутової електроніки випускає також освітлювальні прилади нового покоління. Асортимент LED ламп настільки різноманітний, що дозволяє знайти рішення під будь-який запит та гаманець.
У широкого кола споживачів особливою популярністю користується лінійка Essential – бюджетний варіант світлодіодних ламп найвищої якості:
- Світлодіодні лампи Philips Essential 5,5W, свічка 4000К білий нейтральний під невеликий цоколь Е14 – за потужністю вони відповідають 60 Вт ламп розжарювання.
- Світлодіодні лампи Philips Essential 11W, 4000К білий нейтральний під стандартний патрон Е27 – аналог лампи розжарювання потужністю 95 Вт.
Ви можете знайти моделі ЛЕД ламп великої потужності (40 Вт і більше) – для штучного освітлення великих виробничих площ. Філіпс випускає лампи під різні стандартні роз'єми. Є в асортименті моделі з вбудованим механізмом регулювання колірної температури від природного теплого до холодного, майже синього, – такі лампи не потребують підключення диммера.
Horoz Electric
Компанія HOROZ ELECTRIC (Туреччина) має майже піввіковий досвід виготовлення освітлювальних приладів, на ринок України впевнено зайшла з 2000 року. Бренд відомий якістю продукції, інноваційними технологіями та орієнтацією на екологічні рішення. На ринку світлодіодів широко представлені Світлодіодні лампочки Horoz Electric – потужністю від 3,5 до 40 Вт під усі стандартні типи цоколя й температурами світіння 3000, 4200 та 6400 К.
У каталозі Лід Сторі на заміну лампам розжарювання є вже готові рішення – для встановлення на стелю Світлодіодні світильники CARLA-18/SQ 18W 4200К або для дизайнерського оформлення приміщення Вбудований квадратний світлодіодний світильник MARIA-6 6W 6400К Horoz Electric.
Вітчизняну продукцію на сторінках Лед Сторі представляє український бренд Biom. Компанія за 10 років на ринку зайняла одну з провідних позицій – продукцію Біом споживачі знають і купують із задоволенням. Світлодіодний світильник Biom 24Вт квадратний 5000К природний білий за характеристиками світіння замінює лампи розжарювання сумарною потужністю 216 Вт – це як ту саму 3-ріжкову люстру з лампочками по 75 Вт у нашому прикладі. Або найпростіше придбати для заміни ламп розжарювання Світлодіодні лампи 10W A60 E27 220V LED-STORY з м'яким білим світінням природного білого відтінку 4000 К світлової температури.
Якщо вас зацікавила ідея замінити домашні лампи на світлодіоди, ви в кроці від вирішення проблеми. Пропонуємо вашій увазі світлодіодні лампи від іменитих світових брендів, а також відмінної якості товар вітчизняного виробництва. Лампочки представлені в широкому асортименті – практично під будь-який запит споживача, для найбільш вибагливого клієнта. Заходьте до нас на сайт і вибирайте в каталозі Led Story потрібний варіант освітлення – лампи на світлодіодах або Led-стрічки. Не знаєте як підібрати найкращий варіант – не біда, на зв'язку черговий спеціаліст компанії. Він допоможе вибрати варіант заміни з оптимальним співвідношенням «ціна-якість», підкаже як заощаджувати електроенергію за допомогою переходу на світлодіоди.
Заходьте на сайт – у нас є з чого вибрати та порадувати себе корисною покупкою!