Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні.
м.Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
 • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
 • Сб: 09:00 - 15:00
 • Нед: вихідний

(067) 832 17 77 Менеджер

(067) 183 47 77 Менеджер

(050) 167 07 77 Менеджер

(050) 512 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія


Світлодіодна стрічка або гнучкий неон: що краще?

Світлодіодна стрічка або гнучкий неон: що краще?

Світлодіодні освітлювальні пристрої зараз на піку популярності – навіть нефахівці в галузі техніки вже знають про енергоефективність цих LED пристроїв. Нескладний монтаж та підключення лише посилює інтерес споживачів до світлодіодного освітлення. Коли ж доходить справа до вибору ЛЕД девайсу, часом виникає дилема – світлодіодна стрічка чи гнучкий неон, зовні вони такі схожі!

Насправді різниця не просто є, а й дуже відчутна. Від цих відмінностей залежить сфера застосування, отже, – і правильний вибір пристрою. А якщо чогось не врахували при виборі, може виявитися, що встановлена лед підсвітка не виправдала надій. Що ж краще – лед-стрічка чи LED Neon Flex? Саме час розібратися. Для початку потрібно чітко усвідомити, що ж ми будемо порівнювати.

Світлодіодна стрічка: що вона собою являє

Принцип дії LED стрічки базується на випромінюванні світла кристалами під впливом електричного струму. Світлодіоди розпаяні з певним кроком на гнучкій підкладці з діелектрика – за фактом, LED стрічка являє собою друковану плату.

Промисловість випускає світлодіодні стрічки із різними характеристиками – можна вибрати модель під індивідуальний запит:

 • Підключення до мережі 220 В або 12/24 В.
 • Лінійна потужність, Вт/м.
 • Щільність світлодіодів на платі, LED/м.
 • Тип світлодіодів, що використовуються – SMD у монохромних варіантах виконання або RGB для багатоколірних лед стрічок.

На ринок світлодіодна стрічка зазвичай надходить у бобінах по 5 м – найбільш зручне фасування для побутового застосування. Якщо вам потрібна світлодіодна стрічка для кімнати або для інших приміщень, вибирають девайс, орієнтуючись на маркування – послідовно перераховуються тип світлодіодів, лінійна щільність їх розміщення, робоча напруга, ступінь пило/вологозахисту IP та колірність світіння.


Що таке гнучкий неон

За характером випромінювання LED Neon Flex є найближчим «родичем» ЛЕД стрічки – на гнучкій основі розпаяні ті ж світлодіоди типу SMD або RGB. Але є й докорінна відмінність – вся ця лед неонова стрічка запечатана в трубку із прозорого полімеру. Гнучкість виробу при цьому не страждає, до того ж ПВХ-оболонка додає конструкції міцності, захищає від усіх видів пошкоджень – не тільки механічних, а й перегріву, впливу УФ-променів, від проникнення вологи.

Завдяки використанню прозорої полімерної оболонки, додатково вирішуються 2 технічні завдання:

 • ПВХ чи силіконова трубка виконує роль плафона/розсіювача – забезпечує достатню прохідність світла.
 • Матеріал оболонки «згладжує» ефект від багатьох діодів – робить світіння однорідним.

Холодний неон так само, як і LED стрічка, буває монохромний (на базі SMD світлодіодів) або багатоколірний – з використанням RGB кластерів. До складу LED Neon Flex можуть входити світлодіоди, що випромінюють біле світло різної температури світіння – від 2700 К (тепле біле) до 6500 К (холодне біле).

Неправильно буде вважати, що у FLEX NEON є переваги перед світлодіодною стрічкою – призначені вони для дещо різних цілей. Тим не менш, багато споживачів не бачать різниці та вважають їх повними аналогами. Ось чому так важливо з'ясувати особливості кожного з цих виробів.


Сильні сторони LED neon flex у порівнянні зі світлодіодною стрічкою

 • Велике розмаїття кольорів. За рахунок можливості виконання оболонки FLEX NEON з ПВХ найрізноманітніших відтінків і глибини кольору – у світлодіодної стрічки колірна різноманітність обмежується кольором світіння діодів або налаштуваннями контролера в ланцюгу РГБ стрічки.
 • Можливість використання просто неба. У LED Neon Flex звичайна справа ступінь захисту IP 65/67 і навіть IP 68. Для світлодіодної ж стрічки цей показник становить від IP 20 до IP 67/6 – дуже небагато моделей мають герметичний захист від пилу і вологи.
 • Низьке енергоспоживання у моделей FLEX NEON на 220 v – дуже відчутно при порівнянні зі світлодіодною стрічкою, розрахованою на ті ж 220 Вольт. При використанні холодного неону замість ЛЕД стрічок відразу помітите зниження витрат на електрику. Особливо це відчутно у світловій рекламі та підсвічуванні великих об'єктів.
 • Гнучкість LED Neon Flex у трьох площинах є незаперечною перевагою холодного неону. Крім того, за рахунок еластичної полімерної оболонки світлодіодна неонова стрічка витримує багаторазове згинання без пошкодження друкованої плати. З лед-стрічкою такі маніпуляції провести не вийде – гнеться тільки в одному напрямку і при цьому існує великий ризик пошкодження шлейфу.

Особливості монтажу світлодіодної стрічки та LED неону

Правила підключення і монтажу освітлювальної системи на базі лед стрічки та гнучкого неону засновані на спільних принципах – знадобляться джерело живлення, контролер/димер і підсилювач. Ну і звичайно ж сполучні дроти, конектори, відповідні деталі для кріплення. Але є й особливості. Про них потрібно знати ще на стадії проектування лед системи.

Підключення LED стрічки

Розрізняють 2 основні групи світлодіодних стрічок – залежно від вхідної напруги, необхідної для роботи світловипромінюючих кристалів:

 • 220 v. Для підключення додатково знадобиться спеціальний провід з діодним мостом (випрямляч), а також конектор-вилка та заглушка.
 • 12 v. Знадобиться блок живлення для LED стрічки, потужність якого вибирають, орієнтуючись на характеристики девайса. Як мінімум потужність БЖ повинна дорівнювати потужності відрізка стрічки (лінійну потужність треба помножити на довжину) + 20 % запасу «про всяк випадок».

До одного блоку живлення можна підключити паралельно кілька коротких відрізків LED стрічки, але тільки після підрахунку сумарної потужності. Якщо не вистачає ват для живлення, в схему між диммером/контролером і самою стрічкою додають відповідний підсилювач.

Окрім як підключити до мережі лед підсвічування, потрібно ще подбати і про зручність управління. Для цього в ланцюг між БЖ та LED стрічкою потрібно додати диммер для регулювання яскравості світіння. Для RGB стрічки рекомендується відразу ставити контролер – можна універсальний, але краще відразу спеціальний для РГБ, укомплектований пультом дистанційного керування – для вашої ж зручності.

Тепер трохи про монтаж. Після того як відрізали LED стрічку потрібної довжини (за мітками) її потрібно закріпити на площині за допомогою спеціального кріплення або посадити на клейову основу – на зворотному боці є липка стрічка. Найкраще лед-стрічку монтувати одразу у профіль з плафоном-розсіювачем – з міркувань захисту від пошкоджень, а крім того це зручно й виглядає симпатично.

Підключення LED neon flex

Принцип підключення до мережі шнура світлодіодного неону досить простий – дуже схожий на монтаж LED стрічки. Вам знадобляться:

 • Блок живлення.
 • Сполучні муфти та конектори на 2 або 4 контакти.
 • Необхідної форми заглушки.
 • Сполучна термозбіжна трубка для герметизації з'єднань.

Як і лед стрічки, холодний неон буває 2 типів – на 220 v і низьковольтний на 12/24 v постійного струму/напруги.

Монтаж холодного неону навіть більш простий, порівняно з лед-стрічкою – вся справа в гнучкій та міцній оболонці. Спочатку відрізають шматок шнура потрібної довжини за мітками, позначеними на оболонці. Один край клед-шнура підключають в електричний ланцюг, інший – закривають заглушкою.

Залежно від робочої напруги (220 або 12/24) лед неон приєднують до відповідного блоку живлення. Потужність БЖ підбирають також залежно від сумарної потужності відрізка FLEX NEON + 20-30 % на непередбачуваний випадок.

Диммер або контролер додають у ланцюг залежно від моделі лед шнура, що використовується, – монохромного або RGB типу. Всі місця з'єднання потрібно заізолювати клеєм-герметик або трубкою-термоусадкою. У більшості випадків LED neon-flex стрічка кріпиться за допомогою спеціальних скоб, також встановлюється у профіль або паз на поверхні.

Переваги лед неону в порівнянні зі світлодіодною стрічкою

Відмінності конструкції LED neon-flex та світлодіодної стрічки значно розширюють можливості холодного неону за рахунок переваг – їх цілий список:

 • Рівномірність світіння. За рахунок полімерної оболонки світіння світлодіодів холодного неону згладжується. Подібний ефект для світлодіодної стрічки практично недосяжний навіть якщо встановлювати її в алюмінієвий короб зі світловідбиваючою внутрішньою поверхнею.
 • Велика різноманітність кольорів – за рахунок можливості виконання оболонки FLEX NEON з ПВХ найрізноманітніших відтінків та глибини кольору – у світлодіодної стрічки колірна різноманітність обмежується кольором світіння діодів або налаштуваннями контролера в ланцюгу РГБ стрічки.
 • Гнучкість LED Neon Flex у трьох площинах є незаперечною перевагою холодного неону. Крім того, за рахунок еластичної полімерної оболонки холодний неон витримує багаторазове згинання без пошкодження друкованої плати. З ЛЕД стрічкою такі маніпуляції провести не вийде – гнеться тільки в одному напрямку і при цьому існує ризик пошкодження шлейфу.
 • Швидший монтаж. При монтажі LED-стрічки завжди багато часу йде на герметизацію стиків – для гнучкого неону ці операції виконуються набагато швидше, наприклад, застосуванням термоусадки.
 • Можливість використання просто неба. У LED Neon Flex звичайна справа ступінь захисту IP 65/67 і навіть IP 68. Для світлодіодної ж стрічки цей показник становить від IP 20 до IP 67/68 – дуже небагато моделей мають високий захист від пилу і вологи.
 • Низьке енергоспоживання у моделей FLEX NEON на 220 v – дуже відчутно при порівнянні зі світлодіодною стрічкою, розрахованою на ті ж 220 Вольт. Неонове освітлення куди більш економічне в порівнянні з використанням ЛЕД стрічок – ви швидко помітите зниження витрат на електрику. Особливо це відчутно для світлової реклами та підсвічування великих об'єктів.
 • Довговічність. LED Neon Flex набагато довше не втрачає яскравість – у лед стрічки світлодіоди з часом втрачають яскравість (відбувається деградація).
 • Холодний неон у буквальному розумінні слова «холодний». При світінні гнучка неонова стрічка практично не виділяє тепло – це не тільки економічність, але показник пожежної безпеки.

У гнучкого флексу неону є ще одна важлива властивість – за рахунок гнучкості шнура, що світиться, його форму можна укласти по-новому без проведення складних монтажних робіт.

У яких випадках краще використовувати лед стрічку, а в яких – гнучкий неон?

Непросте завдання постає перед звичайним споживачем, якщо він жодного разу не фахівець у електротехніці. особливо, коли потрібно швидко вирішити, що ж вибрати – світлодіодну стрічку або ЛЕД-неон. Уявимо гіпотетичний випадок, що перед вами на вибір є ці два світлодіодні пристроїв -виготовлені вони одним брендом, обидва з майже однаковими параметрами.

Найчастіше при покупці в роздріб в першу чергу звертають увагу на ціну. У LED стрічки тут явна перевага – підсвічування в даному випадку коштуватиме значно дешевше. А що ще окрім вартості і чи є сенс прицінюватися до дорожчої LED neon flex стрічки? Судіть самі.

 • Для монтажу просто неба гнучкий неон просто поза конкуренцією. Трубка із міцного полімеру надійно ізолює світлодіоди від зовнішнього середовища – ступінь захищеності IP досягає показників 65/67 і навіть 68. Не дивно, що використовують холодний неон навіть для підводного підсвічування акваріумів, басейнів, невеликих домашніх водойм. На відкритому повітрі гнучкий неон відмінно витримує перепади температур, морозу та спеки, вплив сонячного ультрафіолету.
 • Для створення написів, що світяться і об'ємних фігур, прикраси дерев тощо. гнучкі світлодіодні стрічки підходять якнайкраще. Тому причина – здатність холодного неону легко без пошкоджень переносити згин (причому багаторазовий!) у трьох площинах простору. Завдяки такій гнучкості та досить великій довжині, лед неон шнур використовують для створення написів, що світяться на вуличних вивісках, прикраси дерев на Новий рік, святкового декорування фасадів та вхідних груп. Лед стрічка такої гнучкістю не має – зігнути її можна тільки в один бік, не годиться вона й для декорування об'єктів складної форми.
 • Для оформлення світлодіодного підсвічування у приміщенні куди краще підходить LED стрічка, якщо вибирати між нею та LED neon flex. Навіть у тому випадку, коли параметри випромінюючих діодів в обох приблизно рівні, візуально для людини більш яскравим буде здаватися світло LED-полотна. Потужні лед-стрічки зі світлодіодами SMD 5050 можуть навіть використовуватися як повноцінна заміна лампочкам у приміщеннях, де не потрібне дуже яскраве світло – наприклад, на лоджії чи в спальні. Як джерело основного освітлення гнучкий неон явно програє – підходить тільки для декоративною підсвічування.

Без прив'язки до конкретного випадку застосування питанням, що гірше чи краще, неможливо дати однозначну відповідь. При виборі необхідно врахувати призначення, сферу використання та навіть цільову аудиторію – для кого встановлюється лед-підсвічування. Так багатобарвний холодний неон RGB якнайкраще підійде для створення світломузики в клубах та інших місцях молодіжного відпочинку. Монохромну лед стрічку з рівним світінням традиційно використовують у дизайні.інтер'єру – прихованого підсвічування стелі, арок та ніш, розташованих всередині приміщень.

Для перерахованих варіантів оформлення світлового декору, інших випадків застосування (наприклад, авто тюнінг) ви можете вибрати все необхідне прямо тут і зараз – у нашому інтернет-магазині LED Story. У широкому асортименті пропонуємо вам на вибір найбільш популярні види лед неон флекс та світлодіодних стрічок, а також комплектуючі для гнучкого неону. Все в одному місці дуже зручно для покупців – не треба навіть виходити з дому.

Можна вибрати все самостійно або зробити простіше – звернутися до наших консультантів. Хто як не наші спеціалісти знають особливості продукту. Потрібно лише озвучити проблему – вам допоможуть з вибором моделі та комплектацією, підкажуть по монтажу та експлуатації. Ласкаво просимо до LED-STORY – завжди раді вам допомогти!