Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні.
м.Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
 • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
 • Сб: 09:00 - 15:00
 • Нед: вихідний

(067) 832 17 77 Менеджер

(067) 183 47 77 Менеджер

(050) 167 07 77 Менеджер

(050) 512 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(073) 257 67 77 Гарантія, сервіс, ремонт


Світлодіодний неон – що ж це таке?

Світлодіодний неон – що ж це таке?

Гнучкий Led-neon стає дедалі більш популярним. Зручний у монтажі та експлуатації Flex-neon повсюдно використовується для створення зовнішньої реклами та різних світлових інсталяцій. З'явився Led-neon нещодавно. Зараз важко вірити, що до 2000 року світлодіодний неон існував лише на рівні теоретичних розробок – як цікава новинка у сфері освітлення.

Що являє собою гнучкий LED неон

В еластичній трубці з ПВХ або силікону на гнучкій діелектричній основі розташовані світловипромінюючі кристали. У сучасних моделях LED Neon Flex використовуються світлодіоди типу SMD 2835 в однокольорових моделях та SMD 5050 в RGB варіантах. Лінійна щільність розташування світлодіодів у монохромного холодного неону досягає 120 LED/m – за рахунок чого спостерігається рівномірне суцільне світіння лед шнура.

Гнучка полімерна оболонка виконує одночасно роль захисного корпусу та розсіювача. Світлодіоди можуть мати різний колір світіння і колірну температуру, а в поєднанні з забарвленням полімеру оболонки досягається більша різноманітність варіантів холодного неону по забарвленню випромінювання. Оболонка може бути майже прозорою білою матовою (для шнурів білого світіння) і забарвленою в різні кольори спектру – синій, рожевий, червоний, зелений та ін.

ПВХ оболонка LED неон флекс стрічки в перерізі формою нагадує овал або грушу – висотою до 20 мм і до 10 мм завширшки. На ці габарити й орієнтуються вибираючи деталі для монтажу шнура LED на поверхні або на просторовій конструкції:

 • у монтажну скобу;
 • у профіль з алюмінію;
 • у штробу (прихований монтаж).

Оболонка із міцного полімеру ідеально захищає світлодіодну стрічку всередині від зовнішніх впливів – пилу, вологи, УФ-променів. Досягається ступінь захисту IP 65/68, що дозволяє безпечно монтувати LED flex neon під відкритим небом і в приміщеннях з підвищеною вологістю – таких як басейн, сауна.

Завдяки високій гнучкості самої основи лед-стрічки та полімерного корпусу холодного неону, FLEX NEON легко приймає при монтажі конфігурацію будь-якої складності з радіусом вигину від 3 см. На ринок холодний неон поставляється у вигляді бобін по 50-100 м. Споживачам зручно, що LED шнур можна різати на шматки необхідної довжини кратно 1 см або 2,5 см (на оболонці відмічено місце різки).


Переваги FLEX NEON – порівняння з класичним неоном

Спочатку неоновий шнур розглядався як альтернатива газорозрядним неоновим трубкам. Порівняння між цими двома джерелами світла LED Neon Flex виграє за всіма позиціями. Якщо у класичного неону були мінуси, то ці недоліки у Flex Neon шнура просто відсутні, а плюсів у лед неону – цілий список:

 • Міцність та гнучкість. На відміну від скляної трубки класичного неону, ПВХ оболонка лед шнура відмінно гнеться і витримує багаторазові навантаження, не ушкоджується погодними факторами. Мало того, Neon Flex легко витримує демонтаж та встановлення на новому місці.
 • Простий монтаж. Виготовлення та підключення гнучкого неону не потребує спеціального інструменту – можна впоратися самостійно, без залучення стороннього фахівця. З класичним неоном без підготовки ніяк не впоратися – скляні трубки виготовляють методом дуття, а їх ще треба заповнити люмінесцентним газом. До того ж, встановлення/підключення класичного неону потребує спеціальних навичок.
 • Безпека. У порівнянні з класичним неоном Flex Neon у всіх відношеннях безпечний – у його складі немає токсичних речовин, не існує ризику пораниться об скло (трубки неону іноді вибухають). При світінні холодний неон не нагрівається – у цьому відношенні джерело світла є абсолютно пожежобезпечним.
 • Енергоефективність. Економне енергоспоживання у LED Neon Flex – у перерахунку на потужність, до 15 Ватт/м. Сюди ж можна додати можливість підключати холодний неон до джерел 12/24 Вольт і навіть до акумуляторної батареї. Великий ресурс використання. Для холодного неону заявлений ресурс на 30-50 або 100 тисяч годин безперервної роботи – у перерахунку на рік тривалість безперервного світіння становить приблизно 5,5 років. Оскільки лед неон переважно включають у темний час доби, цей період можна сміливо збільшити вдвічі, що становить 10-11 років. У порівнянні з терміном 8 років гарантії на трубки класичного неону вигода LED Neon Flex є очевидною. Особливо якщо зважити на той факт, що лед неон не розіб'ється й не вибухне в процесі експлуатації!
 • Широкі можливості режимів світіння. На відміну від класичного неону, світло LED Neon Flex базується на випромінюванні світлодіодів. Використання контролера при підключенні лед неон RGB дозволяє задавати різні сценарії світіння.
 • Можливість з'єднання окремих відрізків LED neon flex у єдину систему. Декілька відрізків шнура холодного неону (в т. ч. відрізки різних кольорів) можна легко з'єднати в суцільну стрічку за допомогою муфт та герметика – з класичним неоном подібний фокус зробити неможливо.

До переваг гнучкого неону слід додати великий вибір кольорів. Крім того, ви можете придбати і підключити відрізок LED neon-flex стрічки практично будь-якої довжини. Працює така підсвітка при температурах від -40 до +60°С – як у приміщенні так і просто неба.

Щоб повною мірою оцінити переваги холодного неону, потрібно вибрати FLEX NEON правильно – характеристики лед шнура, що світиться, повинні відповідати умовам експлуатації.

Особливості вибору гнучкого неону – основні характеристики LED neon flex

Холодний неон є досить складним девайсом з численними технічними характеристиками. В них потрібно орієнтуватися хоча б тому, щоб вибрати лед неон відповідно умовам експлуатації. Та ще й такий, що після підключення до джерела живлення не згорить відразу, а відпрацює свій ресурс у 30-50 тис. год. Розглянемо базові характеристики, за якими і вибирають LED-неон стрічку – що при цьому беруть до уваги.

Робоча напруга

LED neon-flex, як і всі світлодіодні системи, працює від постійного струму. Напруга у Вольтах – одна з основних характеристик LED шнура, на яку орієнтуються при виборі відповідної моделі. За типом живлення FLEX NEON ділиться на 2 великі групи:

 • Низьковольтний холодний неон із робочою напругою 12v або 24v постійного струму. Девайс підключається через відповідний блок адаптер з знижувальним трансформатором або приєднується до БП з акумуляторною батареєю. Цікаво, що кратність різання такого типу неонової стрічки – 2,5 см, що дозволяє зібрати з відрізків фігуру практично будь-якої складності.
 • Гнучкий LED неон на 220 В – підключається безпосередньо до мережі 220 Вольт, що значно полегшує монтаж та експлуатацію. Для підключення лед шнура «з коробки» достатньо приєднати блок живлення. Можна обійтися одним лише адаптером

Споживана потужність

Одна з основних характеристик LED Neon Flex, споживана потужність в маркуванні вказана в Вт/м – залежить від довжини відрізка світлодіодної системи, що підключається.

Сумарну потужність випромінюючих діодів потрібно знати, щоб узгодити енергію, що споживається ними, з джерелом живлення. За недостатньої вхідної потужності лед неон просто не вийде на заявлені характеристики світіння, а при надмірній – цілком можливо, що і згорить.

Щоб правильно підібрати блок живлення за потужністю, треба заявлену в характеристиках лінійну потужність помножити на довжину LED-шнура та додати 20 % запасу на «на всяк випадок».

Ступінь захисту

Довговічність роботи світлодіодів залежить від умов довкілля. У конструкції LED Neon Flex випромінюючі кристали розташовані всередині герметичного корпусу – тож добре захищені від пилу та водяної пари.

Ступінь захисту відповідає максимальним показникам для світлодіодних освітлювальних пристроїв IP65/68. Ступінь вологостійкості вказано у маркуванні холодного неону та в технічному паспорті виробу. LED neon-flex стрічки IP65, IP67, IP68 також відмінно протистоять руйнівному впливу ультрафіолету у складі сонячних променів, різким перепадам температур – працюють в інтервалі від -40 до +60°С.

Кількість кольорів

На радість світлодизайнерів на ринку можна знайти холодний неон широкого спектру забарвлень та відтінків кольорів. Випускаються як монохромні LED neon-flex стрічки, так і різнокольорові –RGB неон, а також RGBW і RGBWW моделі.

Однобарвний LED неон. Світіння LED шнура залежить від кольору оболонки, а також спектру випромінювання світлодіодів, що входять до складу девайса. Полімерна трубка з ПВХ або силікону може бути забарвлена в різні кольори спектру – синій, зелений, жовтий, червоний, а також їх відтінки. Гнучкий неон зі світлодіодами білого світіння може мати різну колірну температуру (дивіться маркування виробу).

Для реалізації задуму світлодизайнера можна знайти гнучкий неон основних кольорових відтінків – холодний білий (600-6500 К), білий нейтральний (4100К) та приємний оку теплий білий (3000К).

Багатобарвний RGB неон. У LED neon-flex стрічці передбачені різні режими світіння за рахунок використання потрійних red-green-blue світловипромінювальних кристалів:

однотонне статичне світіння білим, зеленим, синім, червоним та променями інших кольорів;

в результаті застосування контролера досягаються динамічні ефекти – хвилеподібне перетікання кольорів, спалахи, згасання тощо.

Яскравістю світіння гнучкого неону можна керувати за допомогою диммера, для досягнення багатобарвного режиму «Хамелеон» RGB неон підключають до схеми через контролер.


Особливості підключення холодного неону

Монтаж неонової стрічки і підключення її здійснюється за загальною схемою – лед неон шнур приєднується до адаптера безпосередньо або через диммер/контролер. Сам спосіб підключення FLEX NEON залежить від технічних характеристик лед неон шнура:

Робоча напруга. LED neon-flex стрічка в залежності від моделі працює від драйвера на 12/24 В, 220 В, а також може підключатися до блоку живлення з АКБ. Найбільш простий варіант – гнучкий неон 12v підключається до драйвера через конектор на 2 контакти/виводи.

Схема підключення світлодіодів. Залежно від кількості контактів (2 або 4) у місці підключення лед-неону до електричного ланцюга вибирають конектори та з'єднувальні дроти. Так гнучкий неон rgb підключають до відповідного драйвера за допомогою конектора на 4 виводи.

Керування режимами світіння. Можливість керування яскравістю та режимами світіння лед неон-шнура залежить від наявності в ланцюгу диммера чи контролера. Керуючий пристрій встановлюють між драйвером та LED neon-flex стрічкою. Для монохромного (однокольорового) холодного неону цілком достатньо димеру для регулювання яскравості світіння діодів, для RGB неон стрічки доцільно підключити спеціальний RGB контролер, за допомогою якого можна запрограмувати безліч сценаріїв світіння.

До підключення/монтажу також відноситься можливість нарізка шнура на відрізки (кратність різу залежить від моделі), з'єднання і герметизація стиків, монтаж в спеціальний профіль або кріплення скобами.

В асортименті Лед Сторі є також термоусадочна трубка-кембрик для герметизації стиків – дуже зручний та надійний варіант для монтажу. За допомогою конекторів та заглушок можна створювати світлодизайн/підсвічування складної геометричної форми, з'єднувати в єдину систему. Після закінчення монтажу в профіль залишається тільки поставити заглушки на відкриті кінці, а незахищені контакти (якщо такі є) заізолювати герметиком.

Де використовується LED neon flex

Нічого дивного, що світлодіодний неон знайшов широке застосування у світлодізайні. LED Flex-neon використовується для встановлення як усередині приміщень так і просто неба. Девайс був спочатку призначений для зовнішньої реклами – створення вивісок, що світяться, об'ємних написів і оформлення вітрин. Зараз застосування гнучкого неону стало по-справжньому універсальним – у буквальному розумінні цього слова.

Оформлювачі інтер'єрів із задоволенням використовують LED neon flex і світлодіодні неонові лампи для дизайну приміщень. Гнучкий неон зазвичай застосовують в якості додаткового освітлення і декоративного підсвічування – FLEX NEON чудово вписується в інтер'єри в стилі «лофт», «хай-тек» та популярний зараз «мінімалізм».

LED неон широко використовується і для зовнішніх оформлювальних робіт – підсвічування карнизів будівлі, ніш, вхідних груп, сходів тощо. Лед шнури що світяться ідеально підходять для створення святкової ілюмінації – гнучким неоном прикрашають стовбури та гілки дерев, створюють просторові фігури та інсталяції, що динамічно переливаються й сяють.

І звичайно ж використовується LED neon flex для виробництва світлової реклами для вивісок барів, клубів, центрів дозвілля та розваг. Гнучкий неон відмінно підходить і для установки поблизу води – на причалах і катерах, в аквапарках і комплексах з басейном.

За бажання гнучкий неон можна використовувати для тюнінгу авто та освітлення салону машини. Так багато де ще можна застосувати лед неон – була б фантазія.

Для всіх перерахованих вище сфер застосування у нашому інтернет-магазині Лед Сторі в наявності є всі найбільш популярні види гнучкого неону. В упаковці бобінами і «на метри» LED Neon Flex під свої уподобання ви можете вибрати у нас в каталозі самостійно. Якщо ви не дуже добре знаєтеся на техніці, то краще відразу звернутися до професіоналів. Консультанти добре знають товар і орієнтуються в асортименті Led Story – знають напам'ять особливості кожної моделі та відмінності між аналогами, підберуть для вас кращий варіант, заощадять вам час та нерви. Проконсультують щодо монтажу та експлуатації, допоможуть оформити покупку. Звертайтесь, завжди раді новим клієнтам та готові допомогти!