Меню
Ми працюємо. Усі товари в наявності. Ціни актуальні. 
Пункт видачі замовлень - м. Харків, вул. Гольдбергівська, 9
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Сб: 09:00 - 15:00
Нед: вихідний
Час роботи:
  • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
  • Сб: 09:00 - 15:00
  • Нед: вихідний

(050) 167 07 77 Менеджер

(067) 832 17 77 Менеджер

(063) 267 07 77 Менеджер

(068) 616 55 55 Інженер/Проектант

(097) 232 61 11 Безнал з ПДВ

(073) 020 34 44 Бухгалтерія

(063) 147 07 77 Гарантія, сервіс, ремонт

Тіньовий шов: що, як і де

Тіньовий шов: що, як і де

У світі дизайну інтер'єрів чітко вивірені та лаконічні зі сторони часто сприймаються як розкіш. Складається думка і, що для створення таких ідеальних просторів потрібні не тільки тонкий смак, але й значні вкладення коштів та зусиль. Адже саме у простих, невидимих ​​на перший погляд деталях криється справжня майстерність. Одним із прикладів такого оформлення приміщень по праву вважаються тіньові та стелі, що парять. Зробити так, щоб стелю від стіни відокремлювала тінь, створюючи ілюзію перетину двох площин, стає справжнім викликом для майстра. Така робота потребує високого рівня професіоналізму та уваги до деталей. В даному випадку, простота в дизайні – не просто відсутність зайвих елементів, а скоріше тонка гра світла та тіні, яка надає приміщенню глибини та гармонії. Стелі, що парять, взагалі виглядають фантастично – створюється відчуття, що в променях м'якого підсвічування плити конструкції ніби «плавають» у повітрі, зовсім не стикаючись зі стінами.

З появою нових технологій та матеріалів з'являються нові можливості для дизайну інтер'єрів. Один із найбільш захоплюючих трендів останніх років – використання тіньових стель. Саме такого типу натяжні та підвісні стелі створюють унікальну атмосферу легкості та простору, надаючи приміщенню вишуканого вигляду. Давайте ж розглянемо більш детально, що собою являє тіньовий шов на стелі і у чому перевага його використання, а також як за допомогою цього прийому змінити дизайн інтер'єру.

Що таке тіньовий шов і навіщо його використовують

Назва «тіньовий шов» як найкраще відображає той візуальний ефект, що досягається в результаті використання спеціальної технології монтажу стелі-мембрани або підвісної конструкції з гіпсокартонних плит (ГКЛ). Можливе застосування такого дизайнерського прийому й в зоні примикання стіни з плінтусом підлоги, а також на стику двох типів облицювання у будь-якій площині – вертикальній чи горизонтальній.

У конструкції натяжної стелі тіньовий шов є зазором між площиною натягнутої мембрани і стінами кімнати. При включенні підсвічування у цьому просторі спостерігається гра світла та тіні, що візуально додає глибини та об'єму всій кімнаті, а не лише стельовій зоні! Тіньовий шов робить натяжну стелю більш виразною і цікавою візуально, а також дозволяє приховати деякі недоліки поверхні основи. Зовнішній вигляд тіньового шва може змінюватись в залежності від обраного матеріалу та дизайну стелі, але в цілому він є невеликим поглибленим каналом між панелями, що естетично вписується в загальний стиль інтер'єру.

Одним тільки використанням тіньових швів при монтажі натяжних і підвісних стель можна надати кімнаті більш привабливого вигляду – ніхто з ваших гостей навіть не буде сумніватися, що бачить результат роботи професійного дизайнера. Акуратний перехід між площиною стелі та стінами можна оформити без стельових плінтусів, багетів, наклейок та іншої мішури – знадобиться тільки профіль/плінтус тіньового шва відповідної для вашого типу стелі конструкції.

Але це ще не все. Тіньові шви в дизайні стелі це не тільки про естетику – є цілком зрозумілі переваги з точки зору щоденної практики:

  • Поклейку шпалер або фарбування стін можна робити не демонтуючи натяжну/підвісну стелю – наявний тіньовий проміжок дозволяє виконати всі ці операції акуратно, без пошкодження мембрани або підвісної конструкції з ГКЛ.
  • Можна робити примикання поверхні стелі прямо до меблів (зазор до 2 см), що дуже актуально для «малогабаритних» квартир.
  • Ніяких проблем з прибиранням приміщення – не потрібно турбуватися, що забрудниться від ганчірки плінтус, що при використанні пилососа з багету/наклейок не відірвуться шматки чи пошкодиться фарбування стін/шпалери.

Є ще одна дуже важлива річ для мешканців новобудов – у разі встановлення тіньових стель вам більше не потрібно побоюватися, що при усадці будівлі облицювання десь дасть тріщину і подібних неприємностей. Найменші дефекти основної стелі та зони примикання до стіни надійно закриті підвісною/натяжною конструкцією. З плінтусом на підлозі теж ніяких проблем не буде при всиханні/усадці ламінату – всі спотворення та дефекти поверхні нівелює тіньовий профіль/плінтус.

Тіньова стеля vs Стеля, що парить

При встановленні другої стелі між її площиною і стінами, що примикають, залишають невеликий зазор. Залежно від величини цього технологічного зазору, а також облаштування зони примикання стелі до стіни й розрізняються ці два види дизайнерського оформлення натяжної стелі – зовні та конструктивно:

  1. Тіньова стеля. Конструкція тіньової стелі є системою натяжних панелей, встановлених на спеціальні каркаси або кріплення. Зовнішньо тіньова стеля виглядає як плоска поверхня з невеликими пазами/поглибленнями між панелями та вертикальними площинами стін, де і проявляється ефект тіньового шва при включенні підсвічування. Використовуються тіньові стелі зазвичай для створення цікавої гри світла й тіні, щоби додати глибини та об'єму простору кімнати. Тіньове примикання натяжної стелі до стіни – може не бути зовсім або бути не більш 1-2 см.
  2. Стеля, що парить. Конструкція стелі, що парить, включає в себе ще й підсвічування, яке і створює візуальний ефект «паріння». Зовні плаваюча стеля виглядає так, ніби вона відірвалася від основи і «парить» у повітрі. Використовуються стелі, що парять, зазвичай для створення сучасного і стильного дизайну інтер'єру, щоби надати приміщенню візуальної легкості і легкості самій стельовій конструкції. Зазор між площиною натяжної стелі і стінами повинен бути достатнім для організації прихованого підсвічування – ширина зони примикання може становити від 2-3 до 5-7 см.

Таким чином, основна відмінність між тіньовою стелею і такою, що парить, полягає в конструкції і візуальному ефекті, який вони створюють. Тіньова стеля створює ефект глибини і багатогранності, тоді як у другому випадку створюється ефект «легкості» і «паріння» під основною стелею.

Якщо не вдаватися в зовсім же в деталі, в тіньовій стелі і тій, що плаває, між стіною і площиною мембрани утворюється тіньовий шов – тільки ширина його відрізняється в залежності від місця установки і призначення.

Як зробити тіньовий шов – стельовий, на стіні, в зоні плінтуса

Для монтажу натяжної стелі використовується спеціальний алюмінієвий профіль тіньового шва. Аналогічно, пластини ГКЛ монтуються на профіль тіньового шва для гіпсокартону. Завдяки складній формі поперечного перерізу, профіль тіньового шва для натяжної стелі має достатню жорсткість і міцність.

Для встановлення профілю тіньового шва з підсвічуванням та монтажу його на поверхню стелі, в зону плінтуса або на стіну немає ніяких важливих відмінностей – схема загальна, розглянемо покроково:

  1. Поверхня для встановлення профілю за замовчуванням має бути гладенькою та чистою, панелі ГКЛ та ПВХ плівка – без дефектів.
  2. Під «рівень» встановлюють базову оздоблювальну планку – вона й буде основою для створення тіньового шва на стику стелі зі стіною чи в іншому місці.
  3. Установка на базову планку оздоблювальних елементів – тіньових профілів або куточків, молдингів тощо. Для кріплення до стіни металевих профілів зазвичай використовують шурупи та дюбелі.
  4. Монтаж ГКЛ у разі підвісних стель або встановлення мембрани на профіль натяжної стелі – схема відрізняється лише видом використовуваного будівельного матеріалу.
  5. Завершення оздоблення. Після встановлення панелей або натяжного полотна завершується обробка тіньового шва. Це може включати шпаклювання, шліфування і фарбування (для ГКЛ) чи встановлення декоративних елементів і світлодіодного підсвічування для натяжних стель.

Дизайнери це знають, але не заважає дізнатися і споживачам, що тіньові профілі можна встановити не тільки в зону примикання стелі до стіни. Дуже стильно виглядає плінтус тіньового шва на місці примикання стін до підлоги, виходить плінтус прихованого монтажу і над ним стіни, що парять, – дуже ефектно виглядає ця несподівано «легка» конструкція.

Окремо треба додати про використання тіньового шва на стіні – це дуже оригінальна ідея оформлення кордону між двома різнорідними матеріалами. Буває, що облицювання стіни виконане з різних за природою оздоблень, варіанти найрізноманітніші – наприклад, ГКЛ та шпалери, штукатурка з побілкою та облицювальна плитка. У цьому випадку для створення естетичного стику/переходу чудово підійде профіль тіньового шва з підсвічуванням – особливо ефектно виглядатиме такий дизайн в оформленні кафе чи інших місцях вечірнього відпочинку. Якщо ви також бажаєте змінити свій будинок або офіс, надавши йому неповторного стилю, то встановлення тіньових і стель, що парять, стане відмінним рішенням.

Також тіньові та плаваючі стелі широко використовуються в готелях, барах, ресторанах та багатьох закладах комерційного призначення. Вони не тільки надають приміщенню вишуканості та витонченості, але й створюють неповторну атмосферу, привертають увагу відвідувачів і роблять інтер'єр незабутнім. Таким чином, стелі, що парять, являють собою універсальне рішення для будь-якого простору, де важливі функціональність, краса і елегантність.

Стосовно житлових будинків застосування стелі, що парять, не обмежуються тільки вітальнями. Вони також ідеально підходять для кухонь, передпокоїв, балконів, коридорів, ванних кімнат і навіть спалень. Завдяки своїй універсальності та стильному дизайну, стелі, що парять, стають невід'ємною частиною сучасного інтер'єру. І ви вже зрозуміли зі статті, що для встановлення натяжних стель вам не обійтися без тіньового профілю.

Якщо вас зацікавила і захопила ідея кардинально змінити дизайн квартири чи офісу, додати у свій побут атмосфери та стилю, – вам час встановити вдома тіньові шви. А обговорити цю тему ви можете, звернувшись до професіоналів LED Story. Ми завжди на зв'язку і раді вам допомогти!

Тим більш, що LED STORY, як виробник світлодіодного освітлення, подбав про те, щоб в нашому каталозі можна було купити все, що потрібне для монтажу тіньового шва: світлодіодну стрічку, блоки живлення, профіль тіньового шва, тіньові плінтуси та розсівачи до них.