Правильне освітлення підвищить рентабельність будь-якого бізнесу – це стосується маленьких магазинів, великих торгових залів, юридичних офісів, медичних клінік, косметологічних кабінетів і салонів краси, будь-яких торгово-офісних приміщень. Для торгових центрів і супермаркетів, бутіків та різного профілю магазинів «біля дому», аптек та косметологічних кабінетів перехід на світлодіодне освітлення набуло особливої ваги через незаперечні переваги діодних освітлювальних пристроїв.
Не потрібно мати особливе чуття бізнесмена, щоб обрати саме світлодіодні світильники для офісу чи магазину: показники їхньої енергоефективності на порядок (до 10 разів) перевищують параметри традиційних ламп розжарювання, люмінесцентних ламп – приблизно 2,5-3 рази. Довговічність світлодіодів вища також на порядок. А особливо слід виділити безпеку ЛЕД освітлення, екологічну в першу чергу - LED елементи та світильники в цілому не містять будь-яких небезпечних для людини елементів (чого не можна сказати про люмінесцентні лампи). Є ще один аспект освітлення, який опосередковано впливає на ефективність ділової активності. Правильне освітлення (та й сам світлодизайн) часто відіграє ключову роль у прийнятті рішення про купівлю товару, укладення договору/угоди або про вибір послуги. Іншими словами – правильно організоване професійне освітлення сприяє продажам та взагалі бізнесу.
Основні типи світильників для офісів та магазинів
1. Світлодіодні панелі (LED панелі). Найпопулярніші для офісів, навчальних закладів, торгових точок. Бувають вбудованими, накладними чи підвісними. Забезпечують яскраве, але не агресивне світло. Ідеально монтуються у стелі типу Armstrong або підвісні гіпсокартонні, але... Вже пройшли часи чіткого призначення світильника и лед панелі можна монтувати на будь-яку стелю: і бетонну, і натяжну. Для низької стелі - накладним монтажем, а для високої - на підвісних тросах.
2. Лінійні світильники. Це універсальні моделі для освітлення робочих зон, проходів, open space-офісів. Їх монтують накладним, підвісним або вбудованим способом (причому ці способи можна комбінувати), на стелю або стіну. Перевага лінійних світильників — рівномірне світло без тіней, можливість створення світлових ліній та універсальність дизайну.
3. Магістральні світильники. По суті - це ті ж лінійні, але з можливістю послідовного з’єднання у лінію (до 10 штук) і живлення від одного джерела. Їх використовують для довгих коридорів, залів, складів і великих приміщень, де потрібно сильне рівномірне світло.
4. Світлодіодні рамки. Це накладні світильники, схожі на лед панелі, але мають форму обрамлення. Вони створюють ефект м’якого, розсіяного світла, не навантажуючи інтер’єр. Використовуються в сучасних офісах, магазинах і салонах. Так само, як і світлодіодні панелі, їх можна монтувати врізним та накладним способом, а підвісний монтаж навіть дозволяє самостійно створити дизайнерський світильник.
5. Фігурні світильники. Це діодні світильники, що мають форми: кола, квадрата, шестикутника тощо. Таке освітлення не тільки ефективне, а й виконує декоративну функцію. Часто використовується у креативних просторах, шоу-румах, кафе.
6. Точкові світильники. Компактні LED-світильники для зонального освітлення — вітрин, полиць, окремих товарів. Можуть бути вбудованими або накладними. Добре підходять для акцентного світла.
7. Трекове освітлення. Світильники кріпляться на спеціальний шинопровід (трек) і легко пересуваються. Головна перевага трекових світильників - зміна кута освітлення: їх можна направляти на потрібну зону: товари, манекени, столи тощо. Ідеальне рішення для магазинів, галерей і шоу-румів.
Особливості освітлення торгових та офісних приміщень
Для магазинів, офісів та інших приміщень комерційного призначення організація освітлення має відповідати специфіці бізнесу. Так наприклад, освітлення для супермаркетів за якістю світла та типом світильників відрізняється від ЛЕД освітлення для офісу, а також від вибору освітлення для медичних установ. Щоби вибрати оптимальний тип світлодіодного світильника для кожного конкретного випадку, потрібно правильно розуміти вплив LED освітлювальних пристроїв на бізнес-процеси:
Торгові приміщення. Освітлення має бути збалансованим (не надто тьмяним і не надто яскравим), щоби забезпечувати гарне візуальне сприйняття товарів на вітринах та стелажах. Колірна температура світіння має відповідати спеціалізації торгової точки – для магазину квітів краще використовувати LED освітлення теплих (2700...4000К) та нейтральних (5000К) тонів, а освітлення для ювелірних магазинів краще вибирати в холодному діапазоні від 6000К. В роздрібній торгівлі надзвичайно важливо сконцентрувати увагу відвідувачів на певному сегменті торгового залу або за допомогою освітлення підкреслити новизну товару та його переваги, що вже само по собі на крок просуває потенційних клієнтів до здійснення покупки.
✅ Для магазинів доцільно обирати:
- Світлодіодні панелі — актуальні для загального світла у просторих залах, супермаркетах, бутіках.
- Трекове освітлення — найкращий вибір для торгових залів і вітрин. Дозволяє направити світло на конкретний товар або зону.
- Точкові світильники — виділяють окремі товари, полиці, нішу чи акцію. Ідеальні для акцентного освітлення.
- Лінійні або магістральні світильники — підходять для освітлення проходів, стелажів, касових зон.
- Фігурні світильники — створюють естетичні акценти, особливо в дизайнерських магазинах, шоу-румах або зонах з брендовими товарами.
- Настінні та фасадні світильники — важливі для зони входу, примірочних, вітрин або зовнішньої реклами.
Офіси. ЛЕД світильники для офісу не тільки створюють робочу атмосферу, але і є важливим елементом іміджу компанії, відображають рівень угод і статус відвідувачів. Світильники для офісу повинні не тільки гармонійно вписуватися в стиль інтер'єру, але й створювати комфортні умови для роботи персоналу – саме світлодіодні прилади освітлення гарантують якісне світло без мерехтінь та відблисків. Для підвищеної концентрації співробітників на роботі та безпеки їх зору, ми рекомендуємо використовувати стельові лампи для освітлення офісу колірної температури 5000К, які імітують природне яскраве біле світло.
Стельове освітлення для офісу може поєднувати кілька варіантів ЛЕД освітлювальних пристроїв – панелі, лінійні світильники, споти, можуть бути використані й різної конструкції підвісні світильники для офісу у переговорній кімнаті або в особистому кабінеті (для створення довірчої атмосфери).
✅ Для офісів найкраще підходять:
- Світлодіодні панелі — ідеальні для рівномірного загального освітлення. Встановлюються у підвісні стелі або накладним способом. Підходять для робочих зон, переговорних кімнат, приймалень.
- Лінійні світильники — підходять для open space приміщень, де важливо уникнути мерехтіння та тіней.
- Фігурні світильники — додадуть естетики та стилю в сучасні офісні інтер’єри.
- Світлодіодні рамки — мінімалістичні, м’які по світлу, підходять для сучасних інтер’єрів з акцентом на стриманість і дизайн.
💡 Порада:
Для офісу головне — комфортне світло, яке не втомлює очі. Для магазину — світло, яке продає: акцентує увагу, створює настрій і веде покупця. Світлодіодні світильники дозволяють вирішити обидва завдання з мінімальним споживанням енергії.
Аналогічний підхід до вибору освітлення дотримується і в інших сферах комерційної діяльності, не тільки стосовно роздрібної торгівлі та офісів. Для організації освітлення приватних медичних закладів та аптек також у пріоритеті LED освітлювальні пристрої. Особливу важливість у цій сфері має якість світла, енергоефективність, зручність застосування та звичайно ж – безпека в усіх сенсах цього слова.
Як правильно вибрати LED світильник для підприємства торгівлі чи офісу
Спосіб монтажу, конструктивні особливості корпусу та дизайн світильника – безперечно, це все важливо для оформлення торгового залу чи офісу в одному стилі. Але для самого бізнесу також важливі й параметри світіння – зокрема інтенсивність світлового потоку, температура світіння, індекс передачі кольору. За цими характеристиками вибирають модель LED світильника для конкретного випадку застосування.
Як нормативну базу використовують з 2002 року в Україні міжнародний стандарт із освітлення ISO 8995 – у прив'язці до типу приміщення вибирають норми освітленості та оптимальний індекс передачі кольору (Ra). Норми освітленості (Лм/м.кв) множимо на площу приміщення – отримуємо сумарний світловий потік (Лм). На етапі складання проекту світлодизайнер визначає точки розташування та тип LED джерела світла – за їхньою кількістю визначаємо скільки Люменів має випромінювати кожен світильник.
Для зручності споживачів вся необхідна для правильного вибору інформація міститься у маркуванні виробу – тип освітлювального пристрою, його потужність/інтенсивність світлового потоку, габарити, температура світіння, особливості світильника. Більш докладна інформація міститься в технічному описі, але це скоріш знадобиться вже для уточнення моделі. Алгоритм вибору торгово-офісного освітлення можна звести до послідовності оцінки критеріїв:
- Індивідуальні потреби у освітленні обирають відповідно до нормативів ISO 8995 (як написано вище) – загальна освітленість для офісів та підприємств роздрібної торгівлі становить 300...500 Лк/кв.м. Відповідно до проекту розгляньте окрім основного освітлення додаткові світильники для особливо відповідальних зон (наприклад, касовий вузол).
- Колірна температура випромінювання має відповідати типу приміщення. Тепле світло (2700...3500K) може бути більш затишним і чудово підходить для освітлення невеликого магазину «біля дому». Нейтральні (4000...5000K) відтінки білого підходять для більш продуктивного робочого процесу в офісі, а холодні (6000...6500К) – для медичних установ, де важливо підсвічувати найдрібніші предмети.
- Передача кольорів дуже важлива для освітлення магазинів одягу, а також квіткових і овочевих відділів. Значення CRI 80-90 – ідеальний показник індексу кольору для торгової точки або офісного приміщення.
- Дизайн та стиль оформлення. Вибирайте світильники, які гармонують із дизайном приміщення, поєднуйте та комбінуйте моделі з контрастним кольором забарвлення корпусу або прозорістю плафона/розсіювача.
- Надійність світильника. Вибирайте LED освітлювальні пристрої з маркуванням Профі, Преміум та Екстра Преміум – це як знак підвищеної якості для світлодіодних приладів плюс додаткова гарантія від виробника.
Консультація з експертами нікому не зашкодить, якщо є можливість, зверніться до професіоналів у сфері освітлення, вони можуть дати більш детальні рекомендації для кожного конкретного випадку та допомогти вибрати з вибором торгово-офісного освітлення.
Світлодіодні світильники — це поєднання естетики, функціональності та економії. А правильно підібране освітлення для офісів чи освітлення для магазинів здатне покращити не тільки вигляд простору, а й продуктивність працівників та комфорт клієнтів.
Хочеш зробити якісне LED-освітлення? У нас ти знайдеш усе: від лед панелей до фігурних світильників — під будь-яке приміщення та задачу.